Cedzak ze stali nierdzewnej — 5 argumentów za

Porady 23.08.2019

Cedzak ze stali nierdzewnej to niezwykle funkcjonalny kuchenny gadżet, który posiada cały szereg zalet. Dlaczego warto się w niego zaopatrzyć? Odpowiedź poznacie czytając dzisiejszy wpis.

Dlaczego warto kupić sitko ze stali nierdzewnej?Ze stali nierdzewnej wykonuje się nie tylko cedzaki. Materiał ten wykorzystuje się również do produkcji garnków oraz patelni. Do zalet sitek ze stali nierdzewnej zaliczyć można ich twardość oraz odporność na różnego rodzaju uszkodzenia. Jako że materiał ten jest poddawany cynkowaniu, jest skutecznie zabezpieczony przed korozją. Cedzaki na garnek ze stali nierdzewnej są również w pełni bezpieczne, a to ze względu na fakt, iż nie wchodzą w kontakt z żywnością. Nadają się one także do mycia w zmywarce. Ich estetyczny wygląd sprawia, że znakomicie prezentować będą się w każdej kuchni — tak nowoczesnej, jak i tej nieco bardziej klasycznej.

 

Cedzaki ze stali nierdzewnej z naszej ofertyW bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego Tadar.pl znajdziecie różnego rodzaju sitka ze stali nierdzewnej. Bardzo dużą popularnością cieszą się następujące modele:

 
  • Durszlak ze stali nierdzewnej Tadar 24 cmcedzak ze stali nierdzewnej wyposażony w wyprofilowane otwory, dzięki którym szybko oraz bezpiecznie pozbędziemy się nadmiaru wody. Posiada on 2 praktyczne uchwyty umożliwiające położenie go na brzegach zlewu, bez obaw o poparzenie. Dzięki specjalnej konstrukcji rączki, cedzak do pierogów można zawiesić w dowolnym miejscu. Struktura cedzaka ułatwia utrzymanie go w czystości.
  • Cedzak kuchenny ze stali nierdzewnej Tadar German 22 cm — niezwykle funkcjonalny cedzak gastronomiczny ze stabilnymi uchwytami, które ułatwiają przenoszenie naczynia z miejsca na miejsce i odcedzanie ugotowanych produktów. Na uwagę zasługuje tu również profilowana podstawa, która pozwala bezpiecznie postawić naczynie w wybranym miejscu. Srebrne, błyszczące wykończenie nadaje durszlakowi do makaronu estetycznego, nowoczesnego wyglądu. Cedzak nadaje się do mycia w zmywarce.
  • Sitko ze stali nierdzewnej Tadar Paula 10 cm — sitko kuchenne posiada bardzo drobne oczka, przez które z łatwością przesiejmy mąkę czy cukier puder. Wyposażone jest ono w ergonomiczną rączkę, która dobrze leży w dłoni. Posiada również 2 uchwyty — jeden krótszy, drugi dłuższy, które pozwalają na bezpieczne umieszczenie go na brzegu zlewu, skutecznie chroniąc przed poparzeniem. Znajdujący się w uchwycie sitka otwór umożliwia zawieszenie go, na przykład na relingu.


W naszej ofercie, poza klasycznymi cedzakami ze stali nierdzewnej, znaleźć można również nieco mniej standardowe naczynia tego typu. Zalicza się do nich między innymi sitko do gotowania na parze Tadar 24 cm. To dobra alternatywa dla klasycznego parowaru. Dzięki takiemu praktycznemu koszyczkowy, dania na parze z łatwością ugotujemy w zwykłym garnku. Sitko jest łatwe w składaniu i przechowywaniu, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca w kuchennej szafce. Jego pionowy uchwyt ułatwia wyjęcie, bez obaw o poparzenie. Sitko kuchenne wyposażone jest również w nóżki, dzięki czemu nie dotyka ono dna garnka wypełnionego wodą. Równie ciekawie prezentuje się kula do gotowania ryżu ze stali nierdzewnej Tadar 13 cm. Jej specyficzna forma z ażurową powierzchnią pozwala na łatwe ugotowanie sypkich produktów. Znajdujące się w pojemniku otwory umożliwiają szybkie i wygodne odsączenie wody z ugotowanej żywności. Szczelne zamknięcie skutecznie zabezpiecza się przed wydostaniem ryżu na zewnątrz. W zestawie znajduje się praktyczny haczyk, który ułatwia wyjęcie kuli z wrzącej wody.


Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat cedzaków, zajrzycie do wpisu Cedzak – nie tylko do makaronu. Co jeszcze warto mieć w swojej kuchni? Sprawdź 5 faktów o patelni ceramicznej i przeczytaj jakie noże do kuchni warto wybrać.


W żadnej kuchni nie może również zabraknąć akcesoriów takich, jak tłuczki czy otwieracze.


Cedzaki kuchenne ze stali nierdzewne to naczynia trwałe, higieniczne i niezwykle estetyczne, z pomocą których z łatwością odsączymy makaron czy wypłuczemy owoce.