10 pomysłów na prezent na święta dla dziewczyny

Porady 9.10.2021

Prezent na święta dla dziewczyny

Pomysły na prezent na święta dla dziewczyny są na miarę złota. Trafienie ze świąteczną niespodzianką jest coraz trudniejsze ze względu na fakt, że większość z nas w zasadzie ma to, czego potrzebuje. Fajny prezent na święta dla dziewczyny będzie zatem nie tylko wyrazem miłości, ale także znajomości jej zainteresowań i pasji. Pomysł na prezent dla dziewczyny na święta powinien uwzględniać także aspekt praktyczny. Coraz częściej bowiem skupiamy się na kupowaniu sobie upominków, które można wykorzystać na co dzień.

Prezent pod choinkę dla dziewczyny musi zatem przemawiać do poczucia estetyki, być praktyczny i jednocześnie odzwierciedlać pasje obdarowanej osoby. Spore wyzwanie, prawda? Pomysły na prezent na święta dla dziewczyny to spore wyzwanie. Pamiętaj więc o kilku zasadach:

  • Jeśli chcesz wybrać prezent dla dziewczyny na święta Bożego Narodzenia, dobrze jest zrobić rekonesans wśród znajomych i rodziny. Warto ich wysłuchać, bo często to najlepsi doradcy.
  • Prezent świąteczny nie powinien być zbyt drogi, jeśli umówiliście się na wydanie konkretnej kwoty na upominki dla siebie. Prezenty do 100 złotych mogą być równie trafione, jak te znacznie droższe.

Jaki prezent dla dziewczyny na święta wybrać? Mamy kilka propozycji.

Czytaj także:

Romantyczny prezent dla dziewczyny na święta

Jeśli twoja dziewczyna jest urodzoną romantyczką, być może trudno będzie ci znaleźć prezent, który spełni jej oczekiwania. Prezenty na święta, zwłaszcza te kupowane do konkretnej kwoty, nie muszą być jednak nudne i pozbawione iskierki romantyzmu. Pamiętaj, że prezent dla ukochanej na święta powinien wyrażać twoje zaangażowanie i miłość do partnerki. Słuchaj jej uważnie, a może pomysł na romantyczny prezent dla dziewczyny na święta sama ci podsunie między wierszami.

Fajnym romantycznym prezentem dla kobiety może być organizer na kosmetyki z lusterkiem. To bardzo sprytny i przydatny suwenir. Zanim zapakujesz prezent, umieść na lusterku karteczkę z wyszukanym cytatem lub kilkoma ciepłymi słowami od siebie. Ona z pewnością to doceni. Jeśli interesują cię prezenty do 50 złotych, postaw na prostotę i elegancję – na przykład filiżanki. Komplet pasujących do siebie filiżanek znajdziesz także w pięknych świątecznych lub romantycznych opakowaniach.

Czytaj także:

Prezent dla narzeczonej na święta 

Prezenty dla niej bywają nie lada wyzwaniem. Jeśli jednak mieszkacie razem, prawdopodobnie wiesz, co chciałaby otrzymać twoja druga połówka lub o czym marzy. Prezent świąteczny dla narzeczonej może być bardzo praktyczny. W końcu przygotowujecie się do wspólnego życia. Na prezent dla narzeczonej na święta możesz wybrać ozdobny pojemnik ceramiczny i co roku będziecie wypełniać go ciasteczkami pieczonymi wspólnie w Boże Narodzenie.

Prezent na Gwiazdkę dla narzeczonej może być przeznaczony wyłącznie dla niej. Jeśli partnerka nie wyobraża sobie udanego poranku bez pysznej aromatycznej kawy, spraw jej elegancką, profesjonalną kawiarkę, najlepiej z filiżanką. Możesz postawić także na prezenty dla miłośniczki gotowania. Jeśli twoja narzeczona kocha gotować i przyrządzać znakomite potrawy, nie będzie dla niej lepszego prezentu od kuchennego gadżetu. Koniecznie przejrzyj szafki i sprawdź, czego brakuje w waszej kuchni. Prezenty dla kucharki zawsze są dobrym pomysłem.

Czytaj także:

Prezent na święta dla dziewczyny w wieku 11 lat 

Jeśli w twojej rodzinie jest młoda dziewczynka, a tobie przyszło w udziale kupić dla niej prezent, przede wszystkim sprawdź, co lubi i czym się interesuje. Może kocha zwierzęta? Prezenty dla miłośniczki zwierząt są piękne, kolorowe i mogą sprawić wiele radości. Wybierz dla niej na przykład butelkę termiczną z tygrysem bądź zabawny kubeczek retro ze słoniem. To miły gest, który idealnie sprawdzi się jako prezent na święta dla dziewczyny 11 lat.

Prezent dla dziewczyny na święta do 100 zł 

Ogranicza cię tylko wyobraźnia – pamiętaj o tym. Prezent dla dziewczyny na święta do 100 zł powinien wpisywać się w upodobania drugiej połówki. Spójrz na przykład na prezenty dla aktywnych. W tej cenie znajdziesz świetne kubki termiczne, które przydadzą się podczas wycieczek pieszych. A może wolisz kupić kosz piknikowy, w sam raz na wspólne spacery do lasu? Do kwoty 100 złotych znajdziesz naprawdę mnóstwo akcesoriów, które warto mieć w domu, i które będą cieszyć oko.

Co kupić dziewczynie na święta do 200 zł?

Jeśli umówiliście się na prezenty do 200 złotych, nie musisz zbytnio się ograniczać. To wystarczająca kwota, by podarować coś niebanalnego. Co kupić dziewczynie na święta do 200 zł? Wybierz elegancki komplet sztućców w skórzanej walizce, który wygląda naprawdę imponująco. Możesz sprezentować go swojej partnerce z myślą o wiciu wspólnego gniazdka. A może twoja dziewczyna jest koneserem wina? Spraw jej piękne, eleganckie kieliszki -  oczywiście razem z butelką ulubionego trunku. Ten pomysł nigdy się nie starzeje. 

Wybranie pomysłu na prezent dla dziewczyny nie musi być trudny. Wystarczy się trochę rozejrzeć, by znaleźć coś, czego twoja wybranka jeszcze nie ma, a co z pewnością sprawi jej radość.