DARMOWA DOSTAWA od 199 zł NATYCHMIASTOWA WYSYŁKA!
Uwaga! Zamówienia zrealizowane do godziny 12.00 wysyłane są tego samego dnia!

Bezpieczeństwo Produktów

Instrukcja bezpieczeństwa produktów konsumenckich
TADAR spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
obowiązująca od 13 grudnia 2024 roku



Dane kontaktowe producenta / importera:
TADAR spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
ul. Poznańska 53, 62-020 Jasin

NIP: 7773323424
REGON: 380382487
KRS: 0000747248
BDO: 000040055
Te. +48 61 846 51 11


Szanowni Konsumenci,
bezpieczeństwo użytkowania produktów znajdujących się w naszej ofercie traktujemy priorytetowo. W naszych staraniach uwzględniamy aktualne przepisy obowiązujące państwa Unii Europejskiej. Zachęcamy więc do zapoznania się z niniejszą instrukcją. Dowiesz się z niej o schemacie postępowania w razie wystąpienia problemów z prawidłowym i bezpiecznym korzystaniem z zakupionych towarów. Uzyskasz także wskazówki i objaśnienia dotyczące w pełni świadomego użytkowania nabytego wyposażenia w sposób prawidłowy, wydajny i zgodny ze specyfiką materiałów użytych do jego produkcji.
  1. Cel dokumentu
Opracowanie niniejszej instrukcji bezpieczeństwa dla produktów konsumenckich pochodzących z oferty marki TADAR jest w pełni zgodne z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/988 z dnia 10 maja 2023 r. w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów, zmieniającym rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1025/2012 i dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/1828 oraz uchylającym dyrektywę 2001/95/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywę Rady 87/357/EWG. W treści dokumentu znalazły się ogólne zasady użytkowania produktów TADAR, tak by korzystanie z nich było bezpieczne. Opisane zostały tu również niezbędne środki ostrożności, które należy powziąć oraz procedury na wypadek zdarzeń nieprzewidzianych i ich następstw w postaci ewentualnych zagrożeń.
  1. Zakres i zastosowanie
Niniejsze zapisy, zasady, wskazówki i instrukcje odnoszą się wyłącznie do nieżywnościowych produktów konsumenckich firmy TADAR. Zostały one opracowane dla oferty sprzedawanej w obszarze krajów należących do Unii Europejskiej. Można je więc stosować do towarów przeznaczonych do domowego użytku oraz produktów hobbystycznych. W tym zakresie można wyróżnić m.in. urządzenia kuchenne, akcesoria i sprzęt do tworzenia domowych przetworów, akcesoria kuchenne o różnorodnym zastosowaniu, produkty służące do suszenia oraz artykuły ogrodnicze.
  1. Bezpieczeństwo użytkowania – zasady ogólne
  1. Weryfikuj oznaczenia i informacje na etykiecie/opakowaniu – przed przystąpieniem do korzystania z produktu sprawdź, czy wszystkie oznaczenia są czytelne i kompletne (np. ostrzeżenia dla konsumenta, wskazówki dotyczące użytkowania, dane kontaktowe producenta).
  1. Przestrzegaj zapisów instrukcji obsługi – przed rozpoczęciem użytkowania produktu firmy TADAR dokładnie przeczytaj instrukcję obsługi, a także zapoznaj się w niniejszą instrukcją bezpieczeństwa produktów konsumenckich (upewnij się, że masz zamiar korzystać z nabytego towaru w sposób zgodny z założeniami producenta).
  1. Odpowiedni wiek użytkownika – zweryfikuj zalecenia producenta co do odpowiedniego wieku użytkownika, a także oceń czy potencjalna osoba dysponuje odpowiednimi możliwościami do wykorzystania produktu. W przypadku produktu charakteryzującego się występowaniem ostrych krawędzi, przewodów elektrycznych oraz możliwością generowania wysokiej temperatury, przechowuj go w sposób wykluczający dostęp dzieci i osób (również dorosłych), które wymagają opieki, by na co dzień prawidłowo funkcjonować. Nigdy nie dopuszczaj, aby urządzenia i akcesoria elektryczne oraz generujące wysoką temperaturę były użytkowane przez kogoś, kto nie jest dorosły. Jeśli pielęgnacja dotyczy urządzenia elektrycznego, zawsze upewnij się, że przed rozpoczęciem czyszczenia odłączyłeś je od zasilania.  Przystępuj do mycia gdy urządzenie całkowicie ostygnie.
  1. Odpowiednie przeznaczenie produktu – kluczową zasadą bezpiecznego korzystania z produktów firmy TADAR jest używanie ich zgodnie z przeznaczeniem i niniejszą instrukcją.
  1. Zachowaj ostrożność – wykorzystanie niektórych produktów może wiązać się z ryzykiem (np. oparzenia), dlatego zwróć szczególną uwagę na takie elementy, oceń możliwości osoby, która będzie użytkowała sprzęt i odpowiednio zabezpiecz się zgodnie z sugestią producenta. Zwróć też uwagę na ostrzeżenia umieszczone na etykiecie lub opakowaniu. Pomoże ci to uniknąć obrażeń ciała oraz zapobiegnie uszkodzeniu mienia.
  1. Stan produktu i regularna konserwacja – stosuj się do wszystkich zaleceń producenta, które dotyczą pielęgnacji, konserwacji i naprawy sprzętu, aby utrzymać produkt w stanie umożliwiającym bezpieczne wykorzystanie. Oceń również stan produktu i nigdy nie używaj urządzenia, które jest uszkodzone, szczególnie jeśli jest to sprzęt elektryczny.
  1. Właściwe środowisko użytkowania – korzystaj z produktu tylko w warunkach dopuszczanych przez producenta. Towar do użytku wyłącznie wewnątrz pomieszczenia nie może być stosowany na zewnątrz itd. Jeśli produkt nie ma wyraźnych oznaczeń lub nie jest do tego przeznaczony, nie należy używać go do kontaktu z substancjami żrącymi lub środkami chemicznymi.
  1. Odpowiednia wentylacja – wykorzystując sprzęt elektryczny lub urządzenia grzewcze, które generują ciepło, upewnij się, że produkt ma odpowiedni dopływ powietrza, a miejsce jego użytkowania charakteryzuje się dobrym poziomem wentylacji.
  1. Środki ostrożności
  1. Urządzenia generujące ciepło – wykorzystanie produktu, który ulega rozgrzaniu w trakcie pracy (np. szybkowar, patelnia, grill ogrodowy), wiąże się z ryzykiem poparzenia. Zadbaj o odpowiednie środki ochrony osobistej (np. rękawice kuchenne), a ponadto zabezpiecz taki produkt przed dostępem dzieci, domowych zwierząt oraz osób niesamodzielnych, będących pod opieką innych osób dorosłych
  1. Zachowanie czystości – bezpieczeństwo użytkowania produktów firmy TADAR wiąże się z utrzymaniem ich w czystości. To kluczowa kwestia i należy o nią szczególnie dbać z wykorzystaniem odpowiednich środków i informacji dostarczonych konsumentowi przez producenta. Ważne jest również właściwe przechowywanie produktu. Jeśli pielęgnacja dotyczy urządzenia zasilanego energią elektryczną, bezwzględnie pamiętaj, aby przed przystąpieniem do czyszczenia odłączyć taki sprzęt od zasilania. Nie przystępuj do mycia, dopóki urządzenie nie ostygnie całkowicie.
  1. Zakaz modyfikacji – przerabianie, modyfikowanie oraz samodzielna naprawa produktu mogą skutkować zwiększeniem ryzyka, spowodować uszkodzenie lub zagrozić bezpieczeństwu użytkowników, którzy będą korzystać z urządzenia w przyszłości. Pewność właściwego usunięcia usterki i wymiany zepsutych elementów da ci tylko skorzystanie z autoryzowanej przez producenta ścieżki serwisowej i certyfikowanych punktów napraw.
  1. Bezpieczeństwo podłączenia urządzenia – sprzęt, który do działania wymaga energii elektrycznej, nie może być narażony na działanie wilgoci. Co więcej, należy zadbać, by do jego zasilania wykorzystano odpowiednie napięcie. Takiego urządzenia nie należy pozostawiać bez nadzoru. Niedopuszczalne jest też wykorzystanie produktu, jeśli przewód lub wtyczka są uszkodzone. Do wymiany uszkodzonych elementów zasilających uprawniony jest producent, jego przedstawiciel lub wykwalifikowana osoba gwarantująca specjalistyczną naprawę, która pozwoli w przyszłości uniknąć zagrożenia.

  1. Akcesoria – za kompatybilne uznaje się jedynie akcesoria oryginalne oraz części zamienne firmy TADAR. Ma to na celu zagwarantowanie konsumentowi maksymalnego poziomu bezpieczeństwa użytkowania.
  1. Usterki i sytuacje wykrycia zagrożenia – procedura
  1. Niezwłocznie zaprzestań użytkowania – w przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieprawidłowości (m.in. nadmiernego nagrzewania się urządzenia, mechanicznego uszkodzenia, odkształcenia, pęknięcia, zarysowania powierzchni powłoki nieprzywierającej, wycieku, pojawieniu się niepokojącego zapachu) niezwłocznie przerwij korzystanie z produktu. Jeśli sytuacja doprowadziła do uszkodzenia ciała i spowodowała obrażenia, skontaktuj się z odpowiednią placówką medyczną w trybie natychmiastowym.
  1. Zgłoś problem producentowi lub sprzedawcy – upewniwszy się, że nic nie zagraża twojemu bezpieczeństwu, skontaktuj się Biurem Obsługi Klienta firmy TADAR. Możesz to zrobić, dzwoniąc pod numer telefonu: 61 846 51 11 lub wysyłając wiadomość e-mail na adres: kontakt@tadar.pl Dopuszczalne jest również poinformowanie o problemie bezpośredniego sprzedawcy produktu niebędącego producentem. Zgłoszenie należy opatrzyć numerem partii lub numerem seryjnym produktu (znajdziesz go na produkcie lub na etykiecie / opakowaniu), a także jak najbardziej szczegółowym opisem zagrożenia lub nieprawidłowości w konstrukcji, czy też działaniu produktu.
  1. Dokonaj zwrotu lub wymiany produktu – skorzystaj ze swojego prawa do zwrotu lub wymiany produktu. Obowiązkiem tym objęty jest każdy producent i sprzedawca, jeśli stwierdzono, że towar nosi znamiona bezpośredniego ryzyka dla bezpieczeństwa i zdrowia użytkownika.
  1. Informacja o incydencie obowiązkiem producenta – jeśli stwierdzona nieprawidłowość wynika z wady produktu oraz w sytuacji, gdy doszłoby do uszkodzeń lub wypadków przy jego wykorzystaniu, producent zobligowany jest do zbadania przyczyn, szczegółowej analizy incydentu oraz wycofania produktu lub serii z obiegu towarów, jeśli będzie to konieczne.
Dotychczas firma TADAR nie otrzymała żadnych zgłoszeń związanych z bezpieczeństwem oferowanych produktów. Nie mamy także wiedzy o wypadkach, które dotknęłyby konsumentów korzystających z naszych towarów. Jeśli w przyszłości takie informacje się pojawią, zostaną one umieszczone na stronie internetowej https://tadar.pl w zakładce BEZPIECZEŃSTWO PRODUKTÓW. Ostrzeżenie o wadach produktów skutkujących koniecznością wycofania ich z rynku również zostanie zamieszczone na ww. stronie.
  1. Potwierdzenie zakupu i identyfikacja produktu
  1. Dowód zakupu – w przypadku zaistnienia potrzeby zwrotu towaru lub jego reklamacji, zachowany dowód zakupu umożliwia sprawną identyfikację transakcji oraz produktu. Dzięki temu naprawa, wymiana lub zwrot odbędą się szybciej.
  1. Numer seryjny lub kod towaru – zwracając uwagę na kod produktu, jego numer seryjny lub numer partii możesz łatwo zweryfikować, czy towar nie jest objęty wycofaniem ze sprzedaży po uprzednim stwierdzeniu przez producenta zagrożenia dla bezpieczeństwa użytkownika.
  1. Wycofanie produktu z obiegu towarów
  1. Informacja o wycofaniu produktu – w sytuacji stwierdzenia zagrożenia, producent ma obowiązek niezwłocznie wycofać niebezpieczny produkt z rynku, a także zadbać, by konsumenci, którzy go nabyli, otrzymali odpowiednią informację na ten temat.
  1. Informacje o produkcie wycofanym konsument ma dostęp do aktualnych informacji nt. wycofanych produktów na stronie internetowej https://tadar.pl, stronie WWW Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów www.uokik.gov.pl, a także za pośrednictwem mediów. Posiadacz produktu wycofanego z obiegu ma możliwość skorzystania z procedury zwrotu lub wymiany, natomiast producent ma obowiązek poinformować konsumenta o etapach procedury i niezbędnych formalnościach z nią związanych.
  1. Zakres bezpieczeństwa – zmiany i aktualizacje
Zgodność produktów z przepisami i rozporządzeniami Unii Europejskiej podlega nieustannej weryfikacji przez firmę TADAR. Producent zobowiązuje się do niezwłocznego wdrażania wszelkich zmian w tej kwestii, mając na celu zapewnienie konsumentom najwyższego poziomu bezpieczeństwa użytkowania. W celu zapoznania się z aktualną wersją i informacjami o wprowadzonych zmianach w instrukcji użytkowania produktów konsumenckich można skorzystać ze strony https://tadar.pl.
  1. Zgodność z normami i przepisami prawa
Firma TADAR oświadcza, że oferuje wyłącznie produkty spełniające normy harmonizacyjne i w pełni zgodne z przepisami prawa, w tym z:
  1. Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/988 z dnia 10 maja 2023 r. w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów, zmieniającym rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1025/2012 i dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/1828 oraz uchylającym dyrektywę 2001/95/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywę Rady 87/357/EWG.
  1. Rozporządzeniem (WE) nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz uchylającym dyrektywy 80/590/EWG.
  1. Rozporządzeniem (WE) nr 2023/2006 z dnia 22 grudnia 2006 r. w sprawie dobrej praktyki produkcyjnej w odniesieniu do materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością.
  1. Rozporządzeniem komisji (UE) nr 10/2011 z dnia 14 stycznia 2011 r. w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością.
  1. Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/65/UE lub 2015/863/UE (RoHS) w sprawie ograniczenia stosowania niektórych niebezpiecznych substancji w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz przestrzegania maksymalnego stężenia dopuszczalnego wagowo w materiałach jednorodnych wynoszącego <0,01% dla kadmu i <0,1% dla ołowiu, rtęci, sześciowartościowego chromu (Cr6+), polibromowanych bifenyli (PBB), polibromowanych eterów difenylowych (PBDE), ftalanu di(2-etyloheksylu DEHP), ftalanu benzylu butylu (BBP), ftalanu dibutylu (DBP) i ftalanu diizobutylu (DIBP) zgodnie z załącznikiem II do dyrektywy.
  1. Rozporządzeniem REACH nr 1907/2006 i nie zawierają żadnych substancji wymienionych na liście kandydackiej SVHC (substancji wzbudzających szczególnie duże obawy) opublikowanej na stronie ECHA.
  1. Dyrektywą PED 2014/68/UE – w sprawie harmonizacji ustawodawstw państw członkowskich, odnoszących się do udostępniania na rynku urządzeń ciśnieniowych.
  1. Ustawą z dnia 25 sierpnia 2006 roku o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z dnia 27 września 2006 r., z późniejszymi zmianami).
  1. Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG.
  1. Dyrektywy Nowego/Globalnego Podejścia

  1. Dział bezpieczeństwa – kontakt
  1. Doradztwo i uzyskanie pomocy – pytania związane z użytkowaniem, bezpieczeństwem towaru, a także zgłoszenia problemów należy kierować na adres e-mail: kontakt@tadar.pl. Pomoc można również uzyskać pod nr telefonu: 61 846 51 11.
  1. Aktualności i bieżące informacje zachęcamy, by być na bieżąco ze wszystkimi informacjami dotyczącymi produktów marki TADAR oraz przepisami związanymi z normami bezpieczeństwa. Kupując świadomie i korzystając odpowiedzialnie z zakupionych produktów, zapewniasz sobie i innym bezpieczeństwo.


Bezpieczeństwo konsumenta to dla firmy TADAR sprawa najwyższej wagi. Na każdym etapie obrotu towarami pilnie wsłuchujemy się w głos użytkowników naszych produktów. Nieustannie dążymy do tego, by oferować konsumentom wysokie standardy ochrony oraz bezpieczeństwa. Robimy to m.in. po to, by każda osoba mogła bez obaw zaprosić naszą markę do swojego domu lub ogrodu!



Drogi Konsumencie,
Na twoje ręce składamy najszczersze podziękowania za wybór firmy TADAR i powierzone zaufanie. Mamy szczerą nadzieję, że niniejsza instrukcja zachęci cię i pomoże tobie w bezpiecznym użytkowaniu naszych produktów!