4 pomysły na pyszne napoje z shakerem do drinków

Porady 25.07.2019


Shaker — jakie koktajle można w nim przyrządzić?

Z pomocą gadżetu, jakim jest shaker, z łatwością przygotujemy drinki takie, jak:

 
  • Manhattan — składniki niezbędne do jego przyrządzenia to: 50 ml whisky, 20 ml czerwonego wermutu, 1 kropla angostury oraz kostki lodu. Składniki umieszczamy w shakerze do koktajli, energicznie mieszamy, a następnie przelewamy do kieliszka. Gotowy napój dekorujemy wisienką koktajlową.
  • Daiquiri — drink ten przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom kwaśnych koktajli. Niezbędnymi składnikami są: 45 ml białego rumu, 25 ml soku z limonki oraz 15 ml syropu z cukru trzcinowego. Umieszczamy je w shakerze na koktajl wypełnionym kostkami lodu, mieszamy i przelewamy przez sitko do kieliszka.
  • Margarita — aby zrobić ten orzeźwiający koktajl, potrzebować będziemy 35 ml tequili, 20 ml Cointreau, 15 ml soku z limonki, szczypty soli oraz kilku kostek lodu. W shakerze do drinków umieszczamy napoje alkoholowe oraz sok z limonki i dokładnie mieszamy. Brzegi kieliszka dekorujemy solą, umieszczamy w nim kostki lodu i wypełniamy naczynie drinkiem.
  • Cosmopolitan — ten popularny drink przyrządzimy z 50 ml wódki, 25 ml Cointreau, 25 ml soku porzeczkowego oraz 1 łyżeczki soku z cytryny. Składniki wlewamy do wypełnionego lodem shakera, mieszamy i przelewamy do uprzednio schłodzonej szklanki.


Wbrew pozorom, w szejkerze przygotujemy nie tylko alkoholowe koktajle. Z powodzeniem wykorzystać można go również do zrobienia kawy mrożonej. W tym celu umieszczamy w shakerze kilka kostek lodu, wlewamy świeżo zaparzoną kawą, dokładnie mieszamy i przelewamy do szklanki. Taki napój uzupełnić można o schłodzone mleko lub gałkę lodów waniliowych.

 

Shakery do drinków z naszego sklepu internetowego

W naszym asortymencie znajdziecie różnego rodzaju shakery barmańskie. Wśród naszych klientów największą popularnością cieszą się następujące modele:

 
  • Shaker do drinków i koktajli Tadar Galeo 500 ml karbowany — mikser do drinków wykonany został z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest materiałem higienicznym i odpornym na uszkodzenia, a co więcej — sprzyja ona utrzymaniu niskiej temperatury koktajlu na długi czas. Duża pojemność szejkera pozwala na dokładne wymieszanie poszczególnych składników napoju. Naczynie barmana składa się z kubka, pokrywki pełniącej jednocześnie funkcję miarki oraz nakładki z sitkiem, które znakomicie zatrzymuje niepożądane elementy takie, jak chociażby pestki. Naczynie do koktajli prezentuje się niezwykle efektownie, a to dzięki srebrnej, błyszczącej, karbowanej powierzchni.
  • Shaker nierdzewny Tadar Lux 750 ml połysk — shaker na koktajl wyprodukowany został z wytrzymałej i łatwej w utrzymaniu w czystości polerowanej stali nierdzewnej. Szczelna pokrywka oraz wyprofilowany dozownik ułatwia przyrządzanie drinków.
  • Shaker KonigHOFFER Lux 750 ml czarny mat — to shaker do koktajli owocowych z wysokiej jakości stopu stali nierdzewnej malowanej na czarno. Posiada on matowe wykończenie, co nadaje mu eleganckiego wyglądu. Dzięki dużej pojemności, z pomocą shakera do drinków jednorazowo jesteśmy w stanie przygotować kilka koktajli. Wyposażony jest on w sitko zatrzymujące składniki takie jak pestki, co umożliwia przyrządzanie napojów na bazie świeżo wyciśniętych owoców. Do zalet shakera zaliczyć można również szczelne zamknięcie.


Shaker to jeden z produktów, który znakomicie sprawdzi się w roli prezentu na parapetówkę. Co jeszcze można wręczyć z tej okazji? Odpowiedź poznacie, czytając wpis o pomysłach prezentów na parapetówkę.


Podczas przygotowywania koktajli znakomicie sprawdzą się również inne akcesoria z naszego sklepu internetowego Tadar.pl takie, jak wiaderka i szczypce do lodu czy woreczki do lodu.


Shaker to gadżet, z którego pomocą w kilka chwil przygotujemy smaczne, kolorowe drinki dla naszych gości.