8 sposobów na nieprzyjemny zapach w lodówce

Porady 17.07.2020


Jak usunąć zapach z lodówki? Ziarna kawy!

Niedawno przestrzegaliśmy was przed uleganiem pokusie wkładania kawy do lodówki. Jak dobrze wiecie z naszego poprzedniego wpisu, sposób ten nie pomoże zachować świeżości ziaren przez dłuższy czas. Może wręcz zepsuć cały wyjątkowy aromat kawy. Jest jednak jeden uzasadniony przypadek, gdy włożenie ziaren kawy do lodówki to dobry pomysł. Wysoki poziom chłonności tego produktu sprawia, że nieprzyjemne i te zwykłe zapachy w chłodziarce po prostu znikną. Kawa neutralizuje aromaty. Kupując perfumy, wystarczy ją powąchać, by odświeżyć zmysł powonienia po próbie kilku kompozycji.


Co pochłania zapachy w lodówce? Skuteczny sposób!

Oczywiście można kupić profesjonalnie przygotowane pochłaniacze zapachów do lodówki. Fakt, że wykonano je często z plastiku, nie nastraja jednak zbyt pozytywnie. Można bardziej naturalnie i przyjaźnie w stosunku do środowiska naturalnego. Wystarczy mały talerzyk. Rozsypujemy na nim opakowanie sody oczyszczonej i… No trzeba będzie chwilę poczekać na efekt. Najlepiej całą noc. Wstaw talerzy i idź spokojnie spać. Do śniadania przykre i intensywne zapachy znikną z twojej lodówki.


Jak pozbyć się zapachu z lodówki na różne sposoby?

Nie chcesz, aby po otwarciu lodówki apetyt odebrały ci brzydkie zapachy? Masz w chłodziarce mocno aromatyczne składniki? Po pierwsze dbaj o higienę urządzenia. Po drugie, zainwestuj w szczelne pojemniki. Jeśli jednak nieprzyjemny zapach nie daje się zwalczyć, wypróbuj jeden z następujących patentów kuchennych:
- pozostawienie na 2-3 w lodówce talerzyka z proszkiem do pieczenia,
- skorzystanie z połówek cytryny lub pomarańczy (nawet sama skóra pozostawiona wewnątrz urządzenia na kilka dni pochłonie nieprzyjemny zapach),
- goździki na talerzyku w miejscu najintensywniejszego zapachu lub nawet wbite w cytrus, aby wzmocnić skuteczność owocu,
- najmniej typowe rozwiązania, czyli brykiet drzewny, węgiel aktywny z apteki oraz oczywiście żwirek dla kota (umieszczenie ich w głębi lodówki sprawia, że nawet przez miesiąc problem przykrego zapachu zostanie rozwiązany).