Chlebak drewniany – co musisz o nim wiedzieć?

Porady 2.05.2019
Chlebak KonigHOFFER Galaxy kremowy

Zalety chlebaków drewnianych

Do zalet drewnianych chlebaków zaliczyć można między innymi niską cenę. Wysokiej jakości produkt tego typu kupimy bowiem już za około 40 złotych. Jako że takie pojemniki na pieczywo charakteryzują się uniwersalnym, ponadczasowym wyglądem, dobrze prezentować będą się w każdej kuchni – tak klasycznej, jak i nowoczesnej czy utrzymanej w stylu skandynawskim. Drewniane chlebaki są estetyczne, trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, a przechowywane w nich pieczywo na długi czas zachowuje swoją świeżość. Wynika to z faktu, iż taki chlebak gwarantuje optymalną temperaturę oraz wilgotność we wnętrzu.
 

Drewniane pojemniki na pieczywo z naszego asortymentu


Nasz sklep internetowy Tadar.pl oferuje rozmaite chlebowniki z drewna. Przykładem może być chlebak drewniany bukowy Bochenek mały o wymiarach 26,5 x 31 x 16 cm. Wyprodukowany został on z wysokiej jakości drewna dębowego, dzięki czemu można mieć pewność, że posłuży nam przez długi czas, gwarantując pieczywu należytą ochronę przed zanieczyszczeniami, wysychaniem oraz wilgocią. Naturalny surowiec, z jakiego go wykonano jest w pełni przyjazny w kontakcie z żywnością. Pojemnik na pieczywo posiada klasyczną, ponadczasową formę, dzięki czemu doskonale prezentować będzie się w każdej kuchni. Wyposażono go w wygodne, żaluzjowe zamknięcie.

W naszej ofercie znaleźć można również chlebaki do chleba, gdzie z drewna wykonany został nie korpus pojemnika, lecz inne jego elementy. Jednym z takich produktów jest chlebak KonigHOFFER Galaxy zielony. Jego głównym elementem jest ruchoma kopuła z wysokiej jakości, odpornego na uszkodzenia tworzywa sztucznego. Chlebak posiada drewnianą podstawę, która pełnić może jednocześnie funkcję deski do krojenia. Całość opiera się na praktycznych, antypoślizgowych nóżkach. Kolejna propozycja to chlebak Tadar Maestra 42 x 22 x 16 cm biały z trwałej i odpornej na uszkodzenia stali węglowej. Korpus chlebaka do kuchni ma biały kolor i czarny napis „Chleb.” Posiada on zdejmowaną, drewnianą pokrywę, która doskonale sprawdzi się w roli deski do krojenia.

Jaki chlebak lepszy – drewniany czy metalowy?


Dobrą alternatywę dla drewnianych chlebaków stanowi ich wersja metalowa. Takie nowoczesne chlebaki doskonale prezentować będą się w minimalistycznych wnętrzach. Do zalet tego typu pojemników na pieczywo zaliczyć można między innymi estetyczny wygląd (do wyboru jest tutaj ich wersja matowa oraz z połyskiem), łatwość w utrzymaniu w czystości, trwałość oraz odporność na stłuczenia. Co więcej, metalowe chlebaki nie odbarwiają się i nie odkształcają oraz są lekkie. W naszym sklepie internetowym Tadar.pl zaopatrzyć można się między innymi w chlebak metalowy KonigHOFFER Rio Negro. To pojemny model dostępny w 4 wersjach kolorystycznych: Negro, Blaco, Gris oraz Cremo. Korpus chlebaka na pieczywo wykonany został z trwałej, higienicznej stali węglowej. Jego odsuwana pokrywa to z kolei wysokiej jakości drewno. Element ten świetnie sprawdzi się w roli funkcjonalnej deski do krojenia. Chlebak opiera się na stabilnych nóżkach w formie antypoślizgowych stoperów.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej na temat chlebaków, zapraszamy do lektury wpisu („Jak wybrać chlebak? Oto 3 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę” – LINK DO PUBLIKACJI.

W asortymencie naszego sklepu internetowego znaleźć można również inne akcesoria do przechowywania żywności takie, jak chociażby funkcjonalne pojemniki ceramiczne czy słoiki szklane.

Drewniany chlebak to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich miłośników klasyki. Kupując go możemy być pewni, że pasować będzie do wystroju kuchni i posłuży nam przez wiele lat.