Drugie życie pojemników kuchennych – zrób to sam!

Porady 19.05.2020


Pojemniki kuchenne – daj je swojemu dziecku!

Czasem nie musisz nawet nic robić, aby twój maluch znalazł miejsce w swoim pokoju na kilka wiekowych pojemników na produkty sypkie. Dotychczas pachniały one kawą i herbatą. Jeszcze niedawno w higieniczny sposób przechowywały dla ciebie zapas cukru. Przyszła jednak pora na zmiany, a nie ma chyba nic bardziej kreatywnego niż znalezienie dla nich miejsca w pokoju malucha. Wiesz, to świetna okazja, aby zrobić coś wspólnie ze swoim dzieckiem – wspólnie wymyślcie, jak ozdobić kilka starych pojemników kuchennych, aby pasowały do reszty wyposażenia i gustu twojego syna lub córki. Taki pojemnik ze stali węglowej i z pokrywką bambusową może w jednej chwili stać się wówczas:
- organizerem na długopisy, kredki i pisaki,
- pudełkiem na drobiazgi,
- doniczką, w której maluch będzie miał swoją pierwszą roślinkę i podlewając ją, pozna, czym jest odpowiedzialne zachowanie,
- ozdobą pokoju (z pokrywki można zrobić podstawkę pod figurki, a z samego pojemnika kuchennego zabawną lampkę).


W twojej łazience przydadzą się… pojemniki kuchenne!

Wystarczy trochę wolnego czasu i dobry pomysł, aby z niczego, zrobić coś lub tchnąć nowe życie w stare pojemniki na produkty sypkie. Papier ścierny, trochę farby w spreju w ulubionym kolorze i ładna wstążka sprawią, że w kilka chwil twoja łazienka wzbogaci się o ładny pojemnik na pędzle do makijażu. Wystarczy wybrać motyw, którym chcesz go ozdobić. Równie dobrze nada się on np. do stylowego przechowywania płatków kosmetycznych, akcesoriów do pielęgnacji włosów, czy też kolekcji kremów. Łazienka to świetne miejsce, aby dać drugie życie zarówno pojemnikom ze stali nierdzewnej, jak i tym ceramicznym. A co powiesz na przerobienie jednego z nich na lampion, do którego możesz wkładać świeczki tealight i stworzyć romantyczny nastrój podczas kąpieli? Z pojemnikami kuchennymi da się to odpowiednio zaaranżować!


Skarbonka z pojemników na kawę, herbatę lub cukier

Proste pomysły są często najlepsze. Chyba również najłatwiej zabrać się za ich realizację, gdyż nie są czasochłonne. Dając drugie życie pojemnikom kuchennym i nie mając pomysłu na ich metamorfozę, zawsze zostaje ci skarbonka. Kształt jest, szczelne zamknięcie również. Może przyda się trochę zmienić kolor? Okleić korpus folią samoprzylepną? Narysować coś z pomocą flamastrów niezmywalnych? Wybór należy do ciebie. Zastanów się tylko czy i jak wyciąć otwór do wrzucania pieniędzy. A może warto zrobić kilka skarbonek na różne cele? Jedna na wakacje, druga na marzenia, trzecia na niespodziewane wydatki domowe – dokładnie tyle, ile znajdziesz w komplecie pojemników kuchennych na cukier, herbatę i kawę!