Drylownica do owoców — jaką wybrać?

Porady 7.01.2020


Jak wydrylować wiśnie i inne owoce?

Dlaczego warto zaopatrzyć się w specjalne urządzenie do drylowania czereśni? Pomaga ono w znaczący sposób skrócić czas niezbędny do przygotowania owoców stanowiących bazę domowej roboty przetworów. Co więcej, ręczne i elektryczne drylownice eliminują problem pobrudzonych dłoni oraz stanowiska pracy. Urządzenia te są również łatwe w użytkowaniu i przechowywaniu.
 
Dostępne na sklepowych półkach drylownice do owoców podzielić można na 2 podstawowe grupy. Są nimi drylownice ręczne oraz drylownice elektryczne. Do produkcji pierwszych z nich wykorzystuje się zarówno tworzywa sztuczne, jak i stal nierdzewną. Ręczne drylownice dostępne są w 2 wersjach. Pierwsze z nich to te, do których owoce wkłada się pojedynczo. Następnie należy zacisnąć drylownicę, w konsekwencji czego pestka jest uwalniana i wyrzucana. Drugim z dostępnych rozwiązań są drylownice, w których jednorazowo umieścić można większą ilość owoców. Mimo to, każdy z nich należy wydrylować osobno. Tego typu drylownice do owoców pestkowych wyposażone są w spust oraz pojemnik na pestki. Najwygodniejsze w użytkowaniu są urządzenia będące w stanie pomieścić kilka owoców i jednorazowo usunąć pestki z nich wszystkich. Jeżeli chodzi natomiast o drylownice do owoców elektryczne, najczęściej wykorzystywane są one w przemyśle.
 
W naszym sklepie internetowym zaopatrzyć możecie się w drylownicę do wiśni Tadar Cherry. Model ten wykonany został z wysokiej jakości stali nierdzewnej oraz tworzywa sztucznego. Drylownica do owoców posiada stabilną konstrukcję oraz praktyczny mechanizm przytwierdzania do blatu kuchennego lub stołu. Jest to model manualny wraz z mechanizmem sprężynowym. Drylownica do wiśni posiada wbudowany pojemnik na pestki. Po użyciu, w kilka chwil można ją rozmontować, a następnie umyć ręcznie, przygotowując do kolejnego użycia. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w zapas gumek do drylownicy. Jest to element, który w największym stopniu zużywa się w tego typu urządzeniu. W opakowaniu znajduje się 40 sztuk gumek. Pasują one nie tylko do drylownicy Tadar Cherry, lecz również pozostałych modeli dostępnych na sklepowych półkach.
 

Drylownica do ananasa i innych owoców

W sklepach spotkać można nie tylko drylownice do wiśni elektryczne, lecz również urządzenia dedykowane innym owocom. Bardzo ciekawie prezentuje się na przykład drylownica do śliwek. To niezwykle praktyczny gadżet, z którego pomocą w zaledwie kilka chwil jesteśmy w stanie usunąć pestkę z owocu, nie uszkadzając jednocześnie jego naturalnej struktury. Taka drylownica jest bardzo łatwa w użyciu. Wystarczy włożyć śliwkę do specjalnego otworu i wcisnąć trzonek.
 
Kolejna propozycja to drylownica do jabłek, która szybko i sprawnie usuwa gniazda nasienne. Cechą charakterystyczną takiego gadżetu jest ostrze, które wbija się w owoc, a następnie wydrąża go. Równie dobrze sprawdzi się on do drylowania gruszek.
 
Niezwykle praktycznym gadżetem jest drylownica do ananasa. Jak należy korzystać z takiego urządzenia? Wystarczy odciąć górę owocu, wkręcić drylownicę w jego środkową część, a następnie wyciągnąć.
 
Jak szybko przygotować estetyczną, smakowitą deskę serów? Pomoże w tym drylownica do oliwek! Jak należy z niej korzystać? Pierwszy etap to umieszczenie owocu w otworze. Następnie wbijamy trzonek w jego środkową część, na skutek czego pestka ulega wypchnięciu.
 
Na naszym blogu znajdzie również inne praktyczne akcesoria do kuchni, w które warto się zaopatrzyć.
 
Maszynka do drylowania wiśni to gwarancja codziennych, małych sukcesów w szybkim i wygodnym przygotowywaniu smakowitych przetworów.