Ile gotować mrożone pierogi?

Jak gotować pierogi?
Jest kilka prostych zasad, które pomogą ci za każdym razem ugotować pyszne pierogi wprost z zamrażalnika. Jeśli były odpowiednio przygotowane przed mrożeniem, to nie powinny być posklejane. Nie popękają również podczas gotowania. Jak zatem gotować pierogi mrożone? Po pierwsze, w dużym garnku z lekko osolonym wrzątkiem i małą ilością tłuszczu. Chodzi o to, by mogły swobodnie pływać, a ciast zmiękło równomiernie. Po drugie, na małym ogniu, gdyż zbyt intensywny płomień może doprowadzić do rozklejenia się pierogów przed czasem, jaki powinny spędzić we wrzątku, a farsz może być niedostatecznie ciepły. Po trzecie, warto robić to pod częściowym przykryciem, aby mieć pewność, że wytworzona temperatura skutecznie rozmrozi i uszlachetni twoje domowe pierogi mrożone.
Ile gotować pierogi?
Świeżo ulepione pierogi potrzebują trochę mniej czasu, by się ugotować, niż te mrożone. Czas ten zależy przede wszystkim od momentu wypłynięcia ich na powierzchnię. Żeby nie rozpadły się we wrzątku, świeże pierogi powinny spędzić w gorącej wodzie od 2 do 3 minut od momentu, gdy uniosą się na powierzchnię. Lepiej nie przegapić tej chwili. Ile natomiast gotować pierogi od wypłynięcia jeśli były zamrożone? W takim wypadku i niezależnie czy są to pierogi ruskie, z mięsem, owocami, czy z kapustą i grzybami, trzeba poczekać minimum 5 minut od wypłynięcia, zanim użyje się łyżki cedzakowej do ich wyjęcia z garnka.
Jak gotować pierogi mrożone na parze?
Klasycznie pierogi na parze, kiedy ciasto jest świeże, wystarczy ułożyć na sicie garnka do gotowania na parze i gotować w ten sposób przez ok. 5 minut. Z pierogami mrożonymi zajmuje to nieco dłużej, choć i tak szybciej niż przy wrzuceniu do wrzątku w garnku. Aby ugotować zamrożone pierogi na parze, trzeba odczekać minimum 10 minut od włożenia ich do środka. Po tym czasie sprawdź, czy są już miękkie, a ciasto się nie rozkleja. Przewaga gotowania mrożonych pierogów na parze tkwi nie tylko w czasie ich przygotowania, ale również w intensywności smaku i aromatu zastosowanego farszu, który pozostaje w środku, zamiast zostać częściowo wypłukanym przez gorącą wodę.Warto przeczytać

Jajka faszerowane pieczarkami - wielkanocny hit!
Jajka faszerowane pieczarkami to niezwykle aromatyczna propozycja, która świetnie sprawdzi się jako element menu wielkanocnego, ale również jako przekąska na różne okazje. Delikatne pieczarki podsmażone z cebulką i doprawione do perfekcji tworzą pyszne nadzienie, które idealnie komponuje się z kremowym żółtkiem. Sprawdź nasz sposób!
czytaj więcej
Jajka faszerowane - pomysły na jajka nie tylko na Wielkanoc
Jajka faszerowane to przekąska, która doskonale sprawdza się nie tylko na wielkanocnym stole, ale także na rodzinnych przyjęciach, spotkaniach ze znajomymi czy podczas codziennego śniadania. Ich największą zaletą jest ogromna różnorodność – można przygotować je na wiele sposobów, łącząc ulubione składniki i dopasowując smak do okazji. Poznaj nasze pomysły na faszerowane jajka!
czytaj więcej
Jak zrobić mazurek pomarańczowy?
Czy jest coś lepszego niż aromatyczny, cytrusowy wypiek na wielkanocnym stole? Mazurek pomarańczowy to rewelacyjna propozycja dla wszystkich fanów słodkości z nutą cytrusów. W naszym przepisie wykorzystujemy całe pomarańcze, które nadają ciastu wyjątkowego smaku i zapachu. Spróbuj zrobić ten pyszny mazurek wraz z nami!
czytaj więcej
Mazurek czekoladowy - poznaj przepis na mazurka w tradycyjnym wydaniu!
Mazurek czekoladowy to jedna z najbardziej klasycznych wersji tego wypieku. Kruchy i słodki mazurek z naszego przepisu zawróci w głowie wszystkim domownikom. Sprawdź, jak przygotować to wyjątkowe ciasto!
czytaj więcej
Mazurek pistacjowy - jak zrobić najmodniejszy mazurek z pistacjami?
Mazurek pistacjowy to połączenie tradycji z nutą nowoczesności — idealny wybór dla miłośników orzechowych smaków. Pistacje, które w ostatnich latach stały się niezwykle modne w cukiernictwie, doskonale podkręcają smak kruchego ciasta. Jeśli szukasz pomysłu na oryginalny świąteczny wypiek, koniecznie wypróbuj nasz przepis na mazurek pistacjowy!
czytaj więcej
Mazurek kajmakowy - pyszne ciasto na Wielkanoc
Mazurek kajmakowy to ciasto, które zachwyca swoją kruchą bazą i aksamitnym, słodkim nadzieniem oraz kojarzy się głównie z Wielkanocą. Choć jego przygotowanie może wydawać się skomplikowane, to w rzeczywistości nie jest aż tak trudne. Jak dokładnie robi się takiego mazurka? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!
czytaj więcej
Babka cytrynowa - niezawodny przepis na Wielkanoc
Któż z nas nie kocha zapachu świeżo upieczonej babki cytrynowej rozchodzącego się po domu w wielkanocny poranek? To właśnie ten aromat sprawia, że święta nabierają wyjątkowego charakteru i przypominają nam o rodzinnych tradycjach. Jak zrobić cytrynową babkę na Wielkanoc (i nie tylko)?
czytaj więcej
Keks bezglutenowy. Pokazujemy, jak zrobić keks bez pszenicy
Marzysz o pysznym, wilgotnym cieście, ale musisz unikać glutenu? Nie ma sprawy! Dziś pokażemy Ci, jak przygotować przepyszny keks bezglutenowy, który swoim smakiem dorówna tradycyjnej wersji. Przepis przyda się na Wielkanoc oraz na co dzień. No to do dzieła!
czytaj więcej
Keks z jabłkami - jak go zrobić?
Każdy z nas czasem marzy o aromacie świeżo upieczonego ciasta, który wypełnia cały dom. Keks z jabłkami to właśnie jeden z tych wypieków, które potrafią stworzyć taką magiczną atmosferę. To połączenie klasycznego keksu z soczystymi owocami ma w sobie coś naprawdę wyjątkowego!
czytaj więcej