Jak podawać whisky?

Porady 5.02.2020


Jak pić whisky? Garść praktycznych porad

Zanim rozpoczniemy swoją przygodę z whisky, warto zaopatrzyć się w stosowne akcesoria. Jednym z nich są szklanki. Naczynia przeznaczone do whisky typu old fashioned posiadają kanciastą budowę. Dzięki specjalnemu wyprofilowaniu, takie szklanki pozwalają docenić wszystkie aromaty trunku. Równie często whisky serwuje się w kulistych, zwężających się ku góry naczyniach. Do degustacji najlepiej wykorzystać natomiast szklanki o kształcie zbliżonym do tulipana lub tak zwane koniakówki.
 
Kolejny gadżet, bez którego nie obędzie się żaden miłośnik whisky do specjalne kamienie lub metalowe kości, które pozwalają na zachowanie odpowiednio niskiej temperatury alkoholu przez długi czas. Więcej praktycznych informacji na ich temat znajdziecie poniżej.
 


Z czym pić whisky?

Z czym whisky smakuje najlepiej? Wszystko zależy tutaj od jej gatunku. Whisky single malt podawać powinno się z wodą, najlepiej źródlaną, pozbawioną gazu, w proporcji 1:2. Jeżeli chodzi natomiast o whisky typu blended, najczęściej serwuje się ją z lodem (sposób ten określany jest powszechnie mianem „on the rocks”).
 
Co jeżeli chodzi o, kultowy już, drink, jakim jest whisky z colą? Dodatek słodkiego napoju sprawia, że smak trunku ulega złagodzeniu. To dobra propozycja dla wszystkich osób, które nie są miłośnikami mocnych alkoholi.
 
Z czym pić whisky oprócz coli? Możliwości jest tutaj całkiem sporo. Dobrze smakować będzie whisky z sokiem jabłkowym, pomarańczowym, grejpfrutowym czy żurawinowym. Miłośnikom kwaśnych trunków, do gustu przypadnie z pewnością whisky z sokiem z cytryny czy limonki. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by do alkoholu tego dodać tonik czy syrop barmański, na przykład grenadynę.
 


Jak podawać whisky? Przydatne gadżety od Tadar.pl

W naszym sklepie internetowym Tadar.pl znajdziecie całe mnóstwo praktycznych akcesoriów barowych do whisky. Żaden miłośnik tego trunku nie obędzie się bez szklanek do whisky Krosno o pojemności 250 ml. Ich prosta forma sprawia, że doskonale prezentować będą się one na każdym stole. W szklankach tym z powodzeniem serwować można również inne napoje, w tym bezalkoholowe. Wykonane zostały one z wysokiej jakości, transparentnego szkła i nadają się do mycia w zmywarce. Jeżeli zastanawiacie się, jak w oryginalny sposób podawać whisky, zaopatrzcie się w szklanki Tadar Diament o oryginalnym kształcie, który pozwala na nieoczywiste, lecz stabilne postawienie naczynia na stole. Naczynia te świetnie sprawdzą się również do podawania rozmaitych deserów. Wykonane zostały one z wysokiej jakości szkła borowo — krzemowego, które charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia.
 
Jak pić whisky? Aby trunek przez długi czas utrzymywał optymalną temperaturę, warto zaopatrzyć się w specjalne kamienne kostki do whisky KonigHOFFER. W przeciwieństwie do tradycyjnych kostek lodu, nie rozwadniają one alkoholu i wykazują dłuższe działanie chłodzące. Co więcej, kostki nie wpływają na smak i zapach whisky. To akcesoria wielorazowego użytku. Sprzedawane są one w zestawie wraz z materiałowym woreczkiem ułatwiającym ich przechowywanie.
 
W jaki sposób należy serwować whisky? Znakomicie do tego celu sprawdzi się specjalna karafka, na przykład Tadar Czaszka o pojemności 400 ml. Jej nietypowy kształt sprawia, że stanowić będzie ona efektowną dekorację każdego barku. W karafce tej z powodzeniem przechowywać można również brandy, likier czy nalewkę.
 
Na naszym blogu prezentujemy najciekawsze karafki do whisky. Podpowiadamy również, jak wybrać karafkę do wina.
 
Jak pić whisky? Zastosowanie się do naszych wskazówek to gwarancja codziennych, małych sukcesów w prawidłowym delektowaniu się tym trunkiem.