Jak smażyć na patelni grillowej?

Porady 10.10.2019
 

Patelnia grillowa — dlaczego warto ją kupić?

Patelnie grillowe od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród klientów naszego sklepu internetowego Tadar.pl. Trudno się temu dziwić — mają one całe mnóstwo zalet. Patelnie do grillowania to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób dbających o linię. Z ich pomocą w kilka chwil jesteśmy w stanie wyczarować zdrowe, lekkie, a co najważniejsze — smaczne potrawy. Dzięki obecności prążkowanego dna, tłuszcz z karkówki czy kiełbasy jest w stanie swobodnie ociekać. Dzięki prążkowaniu nie trzeba też używać do smażenia dodatkowego tłuszczu. Schab czy inny smakołyk z patelni grillowej nie tylko nie wchłania tłuszczu z zewnątrz, ale też oddaje wiele własnego tłuszczu. W ten sposób danie z patelni grillowej staje się bardziej dietetyczne. Dobra patelnia grillowa posiada grube dno, które równomiernie i przez długi czas oddaje nagromadzone ciepło. To gwarancja idealnie wysmażonej kiełbasy z patelni grillowej i sprawdzony sposób na zaoszczędzenie energii. Jako że naczynia te wyposażone są w specjalne powłoki, nie ma tutaj mowy o przypalaniu się karkówki na patelni grillowej czy jej przywieraniu do powierzchni naczynia. Specyficzna jej budowa sprawia, że ziemniaki z patelni grillowej smakują i wyglądają identycznie jak te przyrządzone na grillu. To jednak nie koniec zalet najlepszej patelni do smażenia. Przygotowywane na niej jedzenie nie pryska, co sprawia, że nie ma tu konieczności stosowania pokrywek. Co więcej, grillowa patelnia może być używana na każdym rodzaju kuchenki oraz w piekarniku.
 

Patelnia do grillowania — jak wybrać idealną?

Jak wybrać najlepszą patelnię do smażenia? Poszczególne, dostępne w sprzedaży patelnie grillowe różnić mogą się od siebie między innymi materiałem, z jakiego je wykonano. Do wyboru mamy na przykład modele żeliwne, które są niezwykle trwałe oraz solidne. Takie najlepsze patelnie grillowe dobrze kumulują ciepło i oddają je w sposób równomierny. Bez obaw można grillować na nich w wysokich temperaturach. Nadają się one również do użytkowania w piekarniku. Nie zaleca się natomiast myć ich w zmywarce.
 
Kolejna propozycja to patelnie ze stali nierdzewnej. Są one odporne zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i korozję czy działanie wysokich temperatur. Takie grillowe patelnie wolno oddają skumulowane ciepło, co sprawia, że warzywa z patelni grillowej przez długi czas zachowują wysoką temperaturę. Oprócz tego nie zmieniają one smaku potraw. Dobra patelnia grillowa tego typu może być użytkowana w piekarniku i myta w zmywarce.
 
Ostatnie rozwiązanie to patelnie do grillowania z aluminium. Ich główną zaletą jest przystępna cena. Takie dobre patelnie grillowe nie nadają się do używania w piekarniku czy zmywarce.
 
 

Jak smażyć na patelni grillowej?

Jak smażyć pierś z kurczaka na patelni grillowej? Gwarancją codziennych sukcesów w przygotowywaniu smacznych potraw na patelni grillowej jest odpowiednie zakonserwowanie jej przed pierwszym użyciem, zgodnie z zaleceniami producenta. Jak grillować na patelni tego typu? Do przekładania przyrządzanych na niej potraw nie należy używać ostrych, na przykład metalowych narzędzi — mogą one bowiem w trwały sposób uszkodzić naczynie. Znacznie lepiej sprawdzą się tu drewniane łopatki. Po zakończonym grillowaniu nie zalewamy gorącej patelni zimną wodą. Zamiast tego, czekamy aż ostygnie i dopiero potem myjemy ją pod bieżącą wodą. Patelni grillowej nigdy nie powinno się szorować szorstką stroną gąbki czy tak zwanym druciakiem. Jak przechowywać patelnię do grillowania? Do tego celu wykorzystać można ręczniki papierowe lub specjalne przekładki — czy to poliestrowe, czy filcowe, które skutecznie zabezpieczą naczynie przed uszkodzeniem.
 
Patelnia grillowa to sprawdzony sposób na to, by ulubionymi grillowanymi potrawami móc delektować się przez okrągły rok.