Jak udekorować stół na przyjęcie? 7 gadżetów

Porady 15.09.2019


Stół na imprezę — zastawa to podstawa

Eleganckie nakrycie stołu nie może się obyć bez zastawy dostosowanej do charakteru spotkania. W przypadku eleganckich kolacji czy okolicznościowych przyjęć najlepiej sprawdzi się prosty, porcelanowy komplet — najlepiej biały lub ecru. Pokrywać mogą go subtelne wzory — szare czy czarne. Zastawa na tego typu uroczystość może mieć zarówno klasyczny, okrągły kształt, jak i nieco bardziej minimalistyczny, na przykład kwadratowy.

Na nieco większą swobodę możemy sobie pozwolić, nakrywając do stołu, przy którym zasiądą nasi przyjaciele. Dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będzie tak jednobarwna, jak i kolorowa czy wzorzysta zastawa.

Z jakich elementów powinna składać się zastawa stołowa? Najbardziej uniwersalne są komplety, w których znajdziemy talerze obiadowe, talerze głębokie do zupy, talerze deserowe, wazę do zupy, półmiski oraz salaterkę.

Żadne przyjęcie nie może się również obyć bez napojów. W jaki sposób je zaserwować? Do tego celu wykorzystać można między innymi dzbanek. Wybierając takie naczynie, pod uwagę wziąć należy między innymi jego pojemność. Im będzie ona większa — tym lepiej — nie będziemy musieli bowiem pamiętać o regularnym dolewaniu do niego wody, soku czy domowej roboty lemoniady.

Jeżeli na imprezie planujemy podać wino, zaserwujmy je w karafce. Do wyboru są modele tak o prostych, jak i fantazyjnych kształtach, na przykład czaszki.


Nakrycie stołu — bez sztućców ani rusz

Drugim po zastawie stołowej elementem, którego nie może zabraknąć podczas nakrywania do stołu jest zestaw sztućców. Jako że korzystać będziemy z niego nie tylko w czasie imprez z rodziną i przyjaciółmi, lecz również na co dzień, warto zadbać o to, by był on możliwie jak najbardziej uniwersalny. Do produkcji kompletów sztućców najczęściej wykorzystuje się stal nierdzewną. Nie ma w tym nic dziwnego — jest to materiał odpory na uszkodzenia i działanie wysokich oraz niskich temperatur, a także łatwy w utrzymaniu w czystości.

Co powinno wchodzić w skład kompletu sztućców? Nasza propozycja to zestaw w praktycznej, skórzanej walizce zawierający noże, łyżki, widelce, łyżeczki, łyżeczki do cukru, widelce do zakąsek, nabierkę wazowa, nabierkę do sosu, szczypce do cukru, łopatkę do ciasta, łyżkę do serwowania, łyżkę do jarzyn oraz łyżkę sałatkowa.


Jak udekorować stół na przyjęcie?

Jeżeli wybraliśmy już zastawę stołową i zestaw sztućców, pora przejść do dekoracji stołu na przyjęcie. W centralnej jego części znajdować powinien się serwetnik, w którym umieścimy papierowe serwetki. Warto, by były one dopasowane kolorystycznie do pozostałych ozdób znajdujących się na stole. Równie dobrym pomysłem jest zakup serwetek z wzorem nawiązującym do charakteru przyjęcia. Przykładowo, jeżeli jest to impreza urodzinowa, zdecydować możemy się na zakup dekoracji z motywem tortu. Bardzo praktyczne są serwetniki wyposażone w kulkę zabezpieczają przed wypadaniem serwetek. Takie dekoracje stołu na przyjęcie mogą mieć prostą, minimalistyczną formę lub przybierać fantazyjny kształt, na przykład kwiatów czy zwierząt.

Aby stół w pomieszczeniu, jakim jest jadalnia nabrał przytulnego charakteru, warto rozważyć umieszczenie na nim lampionu. Włożyć można do niego zarówno świeczkę, jak i niewielkie lampki w formie girlandy. Alternatywą dla dużego lampionu będzie kilka mniejszych świeczników na tealighty.

Jak udekorować stół na przyjęcie? Nasza kolejna propozycja to wazon, w którym znajdzie się bukiet świeżych kwiatów. Do wyboru mamy modele zarówno proste, jak i w formie kuli.

Dekoracje stołu z naszego sklepu Tadar.pl to gwarancja codziennych sukcesów w organizacji niezapomnianych przyjęć dla najbliższych.