Jak wybrać chlebak? Oto 3 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę!

Porady 18.05.2019
Chlebak metalowy mały Tadar Salvador 30,5 x 20,7 x 15 cm biały/czarny


Jakie parametry wziąć pod uwagę wybierając chlebak?

Zanim zdecydujemy się na zakup chlebaka, określmy, w której części kuchni ma się znajdować. Pozwoli nam to na ustalenie, jakiej wielkości model zmieści się w wyznaczonej przestrzeni. Pojemność chlebaka na pieczywo dopasować należy również do ilości domowników. Inny pojemnik na chleb sprawdzi się bowiem u singla, inny – u kilkuosobowej rodziny. Nie bez znaczenia jest również styl, w jakim została urządzona kuchnia. We wnętrzach klasycznych najlepiej prezentować będą się tradycyjne chlebaki drewniane, w nowoczesnych – metalowe.
 

Z czego produkuje się pojemniki na chleb?

Do produkcji chlebaków wykorzystuje się rozmaite materiały. Do najpopularniejszych z nich zalicza się:
 
  • Drewno – chlebaki drewniane od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością na rynku. Trudno się temu dziwić – są one niedrogie, a jednocześnie elegancko się prezentują. Znajdujące się w ich wnętrzu pieczywo przez długi czas zachowuje swoją świeżość, a to ze względu na to, iż taki chlebak gwarantuje należytą wilgotność oraz temperaturę. Do zalet tego typu produktów zaliczyć można również trwałość i odporność na uszkodzenia. Przykładem może być chlebak drewniany bukowy Bochenek 29x39,5x18 cm duży. To model o klasycznej formie i żaluzjowym zamknięciu. Wykonanie z wysokiej jakości drewna bukowego stanowi gwarancję wieloletniego użytkowania. Jeżeli planujecie zakup chlebaka drewnianego, koniecznie przeczytajcie tekst (Chlebak drewniany – co musisz o nim wiedzieć?).
  • Metal – chlebaki metalowe charakteryzują się estetycznym wyglądem. Są one lekkie, trwałe oraz odporne na stłuczenia. Co więcej, nie odbarwiają się, nie odkształcają, nie chłoną zapachów i charakteryzują się łatwością w utrzymaniu w czystości. Godnym polecenia modelem jest chlebak metalowy mały Tadar Salvador 30,5 x 20,7 x 15 cm biały/czarny. Produkt ten wykonany został z lekkiej, wytrzymałej stali węglowej, która na długi czas zachowuje swoje cenne właściwości oraz estetyczny wygląd.
  • Ceramikę – do zalet chlebaków ceramicznych zaliczyć można między innymi fakt, iż nie wchodzą one w reakcję z przechowywanym w ich wnętrzu chlebem. Nie odbarwiają się i nie chłoną zapachów, są odporne na korozję i łatwe w utrzymaniu w czystości. Bez obaw można czyścić je pod bieżącą wodą czy myć z użyciem detergentów. Umieszczone w takim chlebaku pieczywo na długi czas zachowuje świeżość.
  • Bambus – wykonany z niego chlebak jest trwały i odporny na zarysowania. Zaopatrując się w niego możemy mieć pewność, że posłuży nam on przez wiele lat, nie ulegając korozji i nie odkształcając się na skutek działania detergentów. Bambusowy chlebak pozwala na długi czas zachować świeżość przechowywanego w nim pieczywa. Nie przepuszcza on wilgoci, a co więcej – nie reaguje na zmiany temperatury. Takim pojemnikiem na pieczywo jest chlebak bambusowy KonigHOFFER Cosmic pistacjowy. Na uwagę zasługuje jego specyficzna forma gwarantująca stabilność oraz komfort użytkowania. Chlebak ten przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom nowoczesnego designu. Stanowi on połączenie bambusu oraz wysokiej jakości stali węglowej.
  • Plastik – plastikowe chlebaki są niedrogie, lekkie, a także odporne na działanie wilgoci, wody oraz detergentów. Co więcej, z czasem nie odkształcają się i nie zarysowują.

W naszym asortymencie znaleźć można również funkcjonalne pojemniki i opakowania do żywności, w których przechowywać można kawę czy makaron oraz rozmaite słoiki i akcesoria na płatki śniadaniowe lub herbatę.

W naszym sklepie internetowym Tadar.pl znaleźć można bogaty wybór wysokiej jakości chlebaków na pieczywo różniących się od siebie zarówno wielkością, jak i stylistyką oraz materiałem wykonania.