Jak wyczyścić deskę do krojenia?

Porady 1.11.2019


Jak czyścić drewnianą deskę do krojenia

Przed pierwszym użyciem dębowej deski do krojenia, należy ją zaimpregnować. Do tego celu wykorzystać można między innymi oliwę z oliwek lub olej rzepakowy. Wystarczy natrzeć tego typu produktem deskę, a następnie umyć ją w wodzie i zostawić do wyschnięcia. By mieć pewność, że drewniana deska do krojenia została dobrze zaimpregnowana, czynność warto powtórzyć. Olejowanie warto wykonywać co około 2 tygodnie. Zabieg ten skutecznie zapobiegnie zarówno przed barwieniem deski drewnianej do krojenia, jak i wnikaniem bakterii w jej głąb.
 
Czym wyczyścić drewnianą deskę do krojenia? Unikać należy długiego moczenia produktu w wodzie. Prowadzić może to bowiem do pękania drewna. Wykonanej z drewna deski do krojenia nigdy nie powinno się umieszczać w zmywarce. Ulec może ona bowiem wówczas trwałemu uszkodzeniu. Jak wyczyścić drewnianą deskę do krojenia? Po każdym użyciu należy ją przetrzeć przy pomocy gąbki namoczonej w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Gdy na desce krojone były produkty o intensywnym zapachu, takie jak chociażby ryby, natrzeć powinno się ją połówką cytryny, zostawić na około 20 minut, a następnie spłukać i wytrzeć do sucha.
 
Czym czyścić drewnianą deskę do krojenia, jeżeli uległa ona mocnemu zabrudzeniu? W tym celu na połówkę cytryny należy wysypać 1 łyżkę soli i kilkukrotnie przetrzeć deskę lub zostawić miksturę na kilka minut. To sprawdzony sposób na pozbycie się resztek żywności, rozjaśnienie drewna oraz wygładzenie powierzchni produktu. Na koniec, deskę spłukujemy ciepłą wodą.
 

Jak czyścić plastikową deskę do krojenia?

Deska do krojenia plastikowa to dobra alternatywa dla jej drewnianej deski. Tego typu akcesoria dostępne są w wielu różnych kolorach, kształtach i rozmiarach, co sprawia, że z łatwością można dopasować je do wielkości blatu czy stylu, w jakim została urządzona kuchnia. Na skutek długotrwałego użytkowania desek do krojenia dużych wykonanych z plastiku, na ich powierzchni pojawić mogą się zarysowania, do których przedostawać będą się resztki jedzenia i bakterie.
 
Jak wyczyścić plastikową deskę do krojenia? Doskonale sprawdzą się tutaj domowe sposoby. Czym wyczyścić deskę do krojenia? Do tego celu wykorzystać można między innymi wodę utlenioną, którą polewamy deskę. Następnie posypujemy ją sodą oczyszczoną i zostawiamy na 15 minut. Na koniec szorujemy plastikową deskę do krojenia miękką gąbką. W ten sposób skutecznie pozbyć można się nagromadzonych w szczelinach bakterii. Jak wyczyścić deskę do krojenia z uporczywych plam? Wystarczy sięgnąć po sok z cytryny lub olejek cytrynowy. W pierwszym przypadku gąbkę należy namoczyć w nim, a następnie zwilżyć deskę i zostawić na kilka godzin. Chcąc wyczyścić deskę przy pomocy olejku cytrynowego, 10 kropli produktu zmieszać należy z 0,5 szklanki wody i tak przygotowaną miksturą umyć deskę.
 

Jak czyścić deski do krojenia szklane?

Deski do krojenia szklane posiadają całe mnóstwo zalet. Nie chłoną one wody oraz zapachów i bardzo szybko wysychają. Co więcej, z czasem nie ulegają zarysowaniom. Jak czyścić tego typu deski do krojenia? To bardzo proste! Do tego celu wystarczy użyć gąbki namoczonej w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń.
 
Szukacie wysokiej jakości, łatwych w czyszczeniu desek do krojenia? Znajdziecie je w naszym sklepie internetowym Tadar.pl!
 
Jak sprawdzić, by znajdująca się na blacie deska do krojenia na długi czas zachowała swój estetyczny wygląd? Wystarczy wykorzystać nasze sprawdzone sposoby na to, jak czyścić deskę do krojenia.