Jak zapakować prezent świąteczny?

Porady 20.11.2019


W co zapakować prezent, jakim jest komplet noży?

Szukając prezentu dla miłośnika gotowania, warto rozważyć zakup upominku, jakim jest komplet noży. Jako że bardzo często sprzedawany jest on w prostokątnym pudełku, do jego zapakowania znakomicie sprawdzi się szary papier. Jak zapakować prezent w papier? W pierwszej kolejności odmierzamy odpowiedni jego kawałek. Najlepiej, by po bokach sięgał on powyżej wysokości pudełka, a na szerszym boku obejmował je z niewielkim zapasem. Dzięki temu z łatwością uda się zapakować prezent. Następnie owijamy ciasno szerszy bok i przyklejamy początek papieru do pudełka. Po zawinięciu kompletu noży, doklejamy koniec szarego papieru. Następny etap pakowania prezentu to zaginanie boków. Górną część papieru zaginamy w dół, wzdłuż bocznej ściany pudełka z upominkiem i dokładnie dopasowujemy. Następnie bierzemy boczne ściany między palce, przesuwamy dłonią na zewnątrz i zaginamy boki do środka. W identyczny sposób postępujemy z drugą stroną pudełka. Na kolejnym etapie, na górny bok pudełka naklejamy kawałek taśmy i sklejamy. Powtarzamy to samo z drugiej strony. Aby urozmaicić wygląd zawiniętego w papier pudełka, namalować można na nim wstążkę i kokardę lub owinąć sznurkiem i pod splot wsunąć własnoręcznie przygotowany pierniczek czy gałązkę ozdobioną szyszkami.
 

Jak zapakować prezent typu kubek termiczny?

Dobrym pomysłem na prezent świąteczny będzie kubek termiczny. Jak powinno wyglądać pakowanie tego typu prezentu? Spakować można go w taki sposób, by z wyglądu przypominał on cukierek. Jak oryginalnie zapakować prezent? Potrzebne do tego będą: bibuła, wstążka, sznurek, klej, nożyczki oraz bilecik. Jak krok po kroku zapakować prezent na święta? W pierwszej kolejności wycinamy z bibuły prostokąt. Powinien być on na tyle duży, aby w całości obejmował kubek. Następnie zaklejamy go klejem, zawiązujemy na końcach i związujemy przy pomocy sznurka. Całość owinąć można wstążką i dołączyć bilecik ze spersonalizowaną dedykacją.
 

Jak zapakować prezent świąteczny — karafkę?

W roli upominku dla miłośnika wina znakomicie sprawdzi się karafka. Jak zapakować prezent tego typu bez pudełka? Do tego celu wykorzystać można na przykład celofan. To sprawdzony sposób na to, jak zapakować prezent świąteczny łatwo, szybko i efektownie. Wystarczy położyć karafkę na celofanie, podnieść jego boki do góry, a następie zawiązać przy pomocy kokardy. Aby taki pakunek prezentował się jeszcze bardziej efektownie, przykleić można do niego kilka naklejek ze świątecznymi motywami.
 

Jak zapakować prezent na święta, jakim jest chlebak?

Chlebaki to niezwykle praktyczne, a jednocześnie gustowne prezenty na Boże Narodzenie. Jak zapakować takie prezenty na święta? Dobrą alternatywą dla klasycznego papieru pakowego będzie samoprzylepna tablica kredowa. Jak zapakować prezent papierem tego typu? Upominek umieszczamy w tekturowym pudełku, a następnie oklejamy go arkuszem papieru. Na koniec wystarczy napisać już tylko na nim dedykację przy pomocy kredy.
 

Jak zapakować patelnię — prezent o nieregularnych kształtach?

Kolejnym sprawdzonym pomysłem świątecznym są patelnie. Jak zapakować takie prezenty na Boże Narodzenie? Chcąc zaskoczyć swoich bliskich, zamiast papieru wykorzystać można gazetę. Aby taki prezent wyglądał jeszcze bardziej oryginalnie, z kartonu wyciąć można kilka kółek, w ich górnej części zrobić małe dziurki, nawlec na kolorową włóczkę i obwiązać wokół prezentu. Wyglądać będzie to niczym sznur bombek na choince.
 
Gwarancją codziennych, małych sukcesów w pakowaniu prezentów świątecznych jest odrobina kreatywności. Korzystając z naszych inspiracji, w kilka chwil uda Wam się wykonać piękne opakowania na upominki bożonarodzeniowe.