Jaka suszarka do ubrań? Podpowiadamy, jak wybrać!

Porady 1.09.2019


Suszarka do ubrań — jaką wybrać?

Suszarka na bieliznę dostępna jest w kilku różnych wersjach. Do wyboru mamy:
 
  • Suszarkę do prania stojącą — to najpopularniejszy produkt tego typu, który znaleźć można w większości polskich gospodarstw domowych. Składa się ona z 3 części: dużej podstawy oraz 2 mniejszych skrzydeł. Taka suszarka na pranie posiada sztywne linki, na których wiesza się odzież i bieliznę. Po ich wyschnięciu, w kilka chwil można ją schować, na przykład do szafy czy pod łóżko. Tego typu suszarka do ubrań znajdzie zastosowanie zarówno w salonie, jak i na tarasie czy w ogrodzie.
  • Suszarka do ubrań wisząca — nazywana jest ona również sufitową. Jako że ma ona niewielkie wymiary, doskonale sprawdzać będzie się w mieszkaniach o ograniczonym metrażu. Taka mała suszarka do ubrań składa się z linek lub prętów umieszczonych pod sufitem, które opuszczane są przy pomocy sznurków. Najczęściej montowana jest ona nad wanną w łazience, co eliminuje problem ze skapującą z odzieży wodą. Alternatywę dla suszarki do ubrań sufitowej stanowić może jej wersja ścienna, którą, jak sama nazwa wskazuje, przymocowuje się do jednej ze ścian.
  • Suszarka na pranie balkonowa — tego typu gadżet montowany jest do poręczy balkonu. To idealne rozwiązanie dla posiadaczy małych mieszkań. Na balkonie zastosować można również inne rodzaje suszarek do prania — rozkładane, ścienne czy sufitowe. Wszystko uzależnione jest od dostępnej przestrzeni. Ciekawą alternatywę dla wymienionych powyżej rozwiązań stanowi balkonowa suszarka do ubrań pionowa, która składa się z 3 pięter. Nie zajmuje ona wiele miejsca, a dzięki dużemu odstępowi pomiędzy poszczególnymi prętami, rozwieszone na niej pranie schnie bardzo szybko. Suszarka do ubrań wyposażona jest również w praktyczne, antypoślizgowe nakładki.
 

Suszarka na pranie to nie wszystko

Jak zagwarantować sobie codzienny sukces pod postacią starannie wysuszonego, gładkiego prania? Sama suszarka do ubrań może się tu okazać niewystarczająca. Niezbędne będzie również odpowiednie rozwieszenie wypranej odzieży. Plusów takiego rozwiązania jest kilka — w ten sposób jesteśmy w stanie znacząco skrócić czas niezbędny na pasowanie ubrań. Oprócz tego odpowiednio rozwieszona odzież na długi czas zachowa swój idealny wygląd. Przed zawieszeniem ubrań na suszarce do ubrań sufitowej, należy je dokładnie wygładzić tak, aby wyeliminować wszelkiego rodzaju zagniecenia. To także dobry moment na odpowiednie rozłożenie mankietów oraz kołnierzyków ulubionych koszul. Spodnie zapinać powinno się w pasie przy pomocy klamerek, a swetry — rozkładać na płasko, na ręczniku.
 

Suszarka do prania i inne praktyczne gadżety

Jakiego rodzaju gadżety mogą się okazać pomocne podczas wieszania ubrań? W naszym sklepie internetowym Tadar.pl dostępne są między innymi praktyczne kosze na bieliznę, w których umieścić można wypraną odzież i wygodnie przenieść ją do pomieszczenia, w którym stoi suszarka. Nie mniej funkcjonalne są klamerki umożliwiające wygodne przypięcie koszulek czy bielizny do suszarki. By ułatwić sobie ich przechowywanie, warto zaopatrzyć się w specjalne koszyki czy woreczki. Jako że posiadają one uchwyt, można je w kilka chwil przymocować do suszarki do ubrań i zdjąć w dowolnym momencie.
 
Przenośna suszarka do ubrań to nie jedyne praktyczne akcesorium łazienkowe. Więcej propozycji funkcjonalnych gadżetów znajdziecie we wpisie Wyposażenie łazienki — 4 oryginalne gadżety do łazienki
 
Którą suszarkę do ubrań wybrać: stojącą, wiszącą czy balkonową? Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i dostępnej przestrzeni.