Jaki prezent na 30-ste urodziny?

Porady 8.01.2020


Karafka — dobry pomysł na prezent na 30 urodziny

Co na 30 urodziny kupić? Jeżeli bliska Wam osoba jest miłośnikiem różnego rodzaju trunków, karafka do whisky na prezent sprawdzi się najlepiej. W naczyniu, jakim jest karafka, serwować można zarówno wino, jak i whisky, brandy, wódkę czy domowej roboty nalewkę lub likier. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by podać w niej wodę, lemoniadę czy sok. Dostępne na sklepowych półkach prezenty na 30 urodziny tego typu różnić mogą się od siebie między innymi pojemnością. Do serwowania wina najlepiej sprawdzać będą się nieco większe karafki, o pojemności przekraczającej 1 l. Jeżeli chcemy natomiast zaserwować naszym gościom własnoręcznie przygotowaną nalewkę, wykorzystajmy do tego celu niewielkie naczynie, którego wielkość wynosić będzie około 300 ml. Karafki najczęściej produkuje się ze szkła, lecz spotkać można się również z modelami kryształowymi, a nawet porcelanowymi. Aby znajdujący się we wnętrzu takiego prezentu na 30 trunek nie stracił swoich cennych właściwości i nie uległ zanieczyszczeniu, warto zaopatrzyć się w naczynie z korkiem.
 
Bogaty wybór ciekawych prezentów na 30-stke pod postacią karafek znajdziecie w naszym sklepie internetowym Tadar.pl. Nasza propozycja to karafka szklana do wina Tadar Dekanter 1,5 l o smukłym, zgrabnym kształcie. Naczynie to pełni również funkcję dekantera, umożliwiając przelanie wina z butelki, skutecznie pozbywając się osadu. Co więcej, pozwala ono na oddychanie przed zaserwowaniem niektórym gatunkom wina.
 

Kieliszki — sprawdzony prezent na 30-ste urodziny

Jaki prezent na 30-ste urodziny będzie najlepszym rozwiązaniem? Sprawdzonym prezentem na 30-ste urodziny są kieliszki. W zależności od rodzaju, w takim naczyniu zaserwować można wino, whisky, wódkę czy szampana. W roli prezentu dla 30-latki, która jest fanką białego wina, znakomicie sprawdzą się naczynia o wąskiej czaszy, z delikatnie rozchylającymi się krawędziami. Taka budowa kieliszków związana jest z tym, że trunek ten potrzebuje mniejszego kontaktu z powietrzem niż jego czerwona wersja. Dobrym prezentem na 30 urodziny dla brata lubiącego czerwone wino będą natomiast duże, pękate, szerokie kieliszki umożliwiające wydobycie wszystkich aromatów danego alkoholu.
 
Szukając prezentu na 30 urodziny dla męża, którego ulubionym alkoholem jest whisky, warto wręczyć mu zestaw kieliszków szerokich na dole i zwężających się ku górze. Druga propozycja prezentu na 30 urodziny dla niego to kwadratowe szklanki z grubym dnem i prostymi ściankami.
 
Doskonałym prezentem na 30 urodziny dla faceta będzie także komplet kieliszków do wódki. Ciekawą alternatywą dla ich tradycyjnej wersji mogą być naczynia na długiej, wąskiej nóżce. Kieliszki do wódki najczęściej mają pojemność 50 ml.
 
Co kupić na 30 urodziny kobiecie, która uwielbia szampana? Świetnym prezentem na 30 urodziny dla koleżanki będą tak zwane szampanówki. Naczynia tego typu przybierać mogą różne kształty — od tulipana, przez szerokie pucharki, aż po wysokie, cienkie modele. Bardzo oryginalnie prezentują się kieliszki do szampana zdobione Krosno 150 ml. W skład zestawu wchodzi 6 naczyń pokrytych grawerowanymi ornamentami, z diamentem na nóżce. Kieliszki wykonane zostały z niezwykle trwałego szkła Crystalline, które jest odporne na zarysowania, uszkodzenia oraz matowienie.
 
Z naszego bloga dowiecie się również, jaki prezent do 50 zł kupić.
 
Gwarancją codziennych sukcesów w wyborze oryginalnego prezentu 30 urodziny są zakupy w naszym sklepie internetowym Tadar.pl.