Jaki prezent na ślub? 5 pomysłów na prezent na wesele

Porady 17.04.2019

Prezent ślubny – czy tylko pieniądze?

Prezent czy koperta? Tradycja podpowiada to pierwsze, współczesne obyczaje to drugie. Dlaczego Młoda Para często nie życzy sobie prezentów ślubnych? Dlatego, że kojarzą je z czymś niedrogim i niewyszukanym. Dodatkowo w naszej kulturze nie ma zwyczaju tworzenia listy prezentów ślubnych, dzięki której prezenty się nie dublują, a Młodzi otrzymują dokładnie to, co im się podoba.
Oczywiście jeśli w zaproszeniu Para Młoda jasno zaznaczyła, że zamiast prezentów wolą gotówkę, należy spełnić ich życzenie. Ale jeśli nie, może warto zastanowić się nad prezentem na wesele? Wybór prezentu ślubnego to wyraz zainteresowania szczęściem Młodych, pokazanie, że znacie ich potrzeby, upodobania i styl. To także czas, jaki włożyliście w poszukiwanie i wybór idealnego prezentu ślubnego.
Grupą prezentów ślubnych, które z pewnością nie tylko spodobają się (to już zależy od indywidualnego gustu), ale i będą praktyczne, są przedmioty użytku domowego – wyposażenie mieszkania. Para Młoda jest na takim etapie życia, kiedy wyprowadza się od swoich rodziców i zakłada swój własny, wspólny dom. Nie może zabraknąć w nim niezbędnych elementów. To idealny pomysł na prezent ślubny.


Zestaw garnków – z patelnią lub bez

Zestaw garnków nie brzmi może zbyt zachęcająco, ale to dlatego, że zapewne automatycznie zaczynacie myśleć o emaliowanych garnkach swoich babć. A przecież dzisiaj zestaw garnków ze stali nierdzewnej to nie tylko elegancki, ale i praktyczny prezent ślubny. Do garnków możesz dobrać patelnię. Zestaw garnków z patelnią to świetny pomysł na prezent na wesele dla Młodych, których kuchenne szafki są zapewne jeszcze puste. Warto jednak zapytać wcześniej jaki typ kuchenki posiada Para Młoda – czy jest to płyta indukcyjna, czy też są to tradycyjne palniki, bowiem od tego zależy rodzaj wybranych garnków i patelni.


Noże kuchenne – zestaw noży na prezent

Co jeszcze na prezent ślubny możecie wybrać? A może zestaw noży kuchennych? Komplet noży w eleganckim etui lub w bloku to idealny pomysł dla Pary Młodej. Zestaw profesjonalnych noży to niezwykle praktyczny pomysł. A przecież elegancki komplet noży to nie tylko prezent funkcjonalny, ale i pięknie prezentujący się w nowej kuchni. Noże kuchenne to strzał w dziesiątkę, jeśli któreś z nowożeńców jest fanem gotowania.


Komplet sztućców – prawdziwa klasyka prezentu ślubnego

Ktoś powie – komplet sztućców to prezent, jaki daliby nasi rodzice, ale nie nasze pokolenie. Ale właściwie dlaczego nie? Czy dzisiaj nie warto dbać o estetyczne podanie posiłku? Komplet sztućców, zwłaszcza taki z wyższej półki, to eleganckie, ale i praktyczne dopełnienie domu. Jest to świetny pomysł na prezent ślubny. Upewnijcie się tylko wcześniej jaki gust ma Para Młoda – czy wolą nowoczesny, czy też elegancki zestaw sztućców na prezent?


Zastawa stołowa na prezent ślubny

Zastawa stołowa to taki prezent na wesele, który warto kupić w konsultacji z Parą Młodą. Można na przykład wysłać do nich wcześniej kilka propozycji serwisów obiadowych w różnych stylach i kolorach i zapytać jaki sytuuje się najbliżej ich upodobaniom. Wtedy macie gwarancję, że wybrany przez was serwis obiadowy spodoba im się. A jeśli nie zastawa stołowa na prezent ślubny, to co? Może serwis kawowy? Eleganckie filiżanki, talerzyki, dzbanek – Młoda Para nie może zazwyczaj pochwalić się takim dobytkiem.


Kieliszki (z winem) na prezent

Bardzo często Młoda Para życzy sobie, aby w prezencie ślubnym nie dawać im kwiatów, ale butelkę wina. A może rozwinąć ten pomysł i sprezentować im kieliszki do wina? Wino z kieliszkami na prezent na wesele będzie miłym zaskoczeniem i pozwoli skonsumować zebrane podczas wesela wino w elegancki sposób. Kieliszki na prezent ślubny z pewnością ubogacą kuchenne szafki mieszkania Pary Młodej.
Ciekawy prezent na wesele to dobra odskocznia od zwyczajowej koperty z gotówką. Jeśli tylko poświęcicie trochę czasu na wybór prezentu na ślub, z pewnością mile zaskoczycie Parę Młodą. Mamy nadzieję, że nasze pomysły na prezent ślubny choć trochę wam pomogły.