Jakie formy do pieczenia? 4 polecane typy od Tadar.pl

Porady 23.05.2019
Forma do pieczenia 6 muffinek Tadar z silikonowymi uchwytami


Z czego produkuje się foremki do pieczenia?

Formy do pieczenia dostępne są w wielu różnych rodzajach. Do wyboru mamy między innymi foremki do ciastek, formy do tortów czy formy do tarty. Jeżeli chodzi o materiał wykonania, spotkać możemy się z foremkami:
 
  • Szklanymi – tego typu formy do ciasta ze szkła żaroodpornego służyć mogą nie tylko do pieczenia, lecz również do zapiekania lub podgrzewania słonych dań takich, jak chociażby zapiekanki. Ich głównymi zaletami są brak konieczności wykładania papierem do pieczenia oraz możliwość bieżącego obserwowania procesu pieczenia. Do kategorii tej zalicza się również foremki do pieczenia ciast ze stali węglowej, które są lekkie oraz odporne na uszkodzenia. Najlepszym rozwiązaniem są modele wyposażone w nieprzywierającą powłokę oraz te z wyjmowanym dnem.
  • Silikonowymi – formy do pieczenia silikonowe dostępne są w rozmaitych, nierzadko bardzo fantazyjnych kształtach. Najlepiej sprawdzają się one podczas przygotowywania suchych ciast. Do zalet formy do pieczenia silikonowej zaliczyć można między innymi lekkość oraz łatwość w przechowywaniu, czyszczeniu i wyjmowaniu z niej gotowych wypieków.
  • Ceramicznymi – są one na tyle efektowne, że z powodzeniem można zaserwować w nich gotowe ciasto. Jako że ceramika nie przepuszcza ciepła, przygotowywane w niej wypieki bardzo rzadko się przypalają.
  • Z blachy ocynowanej – takie formy do pieczenia ciasta są niedrogie i dostępne w wielu różnych kształtach. Przed umieszczeniem w nich wypieku, zaleca się wyłożenie ich papierem do pieczenia.
 

Formy do pieczenia ciast od Tadar.pl

Szukając estetycznych, trwałych oraz funkcjonalnych form do pieczenia ciast, warto zapoznać się z asortymentem naszego sklepu internetowego Tadar.pl. Znaleźć można tutaj między innymi:
 
  • Formę do pieczenia Tadar 35 x 11 cm prostokątną – wykonana została ona z wysokiej jakości, trwałej, higienicznej, równomiernie nagrzewającej się stali węglowej. Forma do pieczenia posiada specjalną powłokę non-stick, która skutecznie zapobiega przed przywieraniem ciasta. Jej wysoki profil sprawia,, że doskonale sprawdzi się podczas pieczenia keksu czy chleba.
  • Formę do pieczenia z pokrywką Tadar 39 x 23,5 cm prostokątną – niezwykle funkcjonalna forma, która służyć może zarówno do pieczenia, jak i przechowywania oraz transportowania wypieków. Posiada ona nieprzywierającą powłokę, która w znaczący sposób ułatwia wyjmowanie ciasta. Wykonana została z trwałej, odpornej na uszkodzenia stali węglowej. Forma do pieczenia ciasta wyposażona jest również w duże, wygodne uchwyty oraz pokrywę z tworzywa sztucznego zamykaną na klipsy, dzięki którym wypieki na długi czas zachowują swoją świeżość. To także skuteczne zabezpieczenie przed zanieczyszczeniami oraz owadami.
  • Forma do pieczenia tarty Tadar 31 x 21 cm prostokątna – wykonana została ona z trwałej i odpornej na uszkodzenia oraz zniekształcenia stali węglowej. Bez obaw używać można jej nawet w wysokich temperaturach sięgających 280 stopni C. Świetnie sprawdzi się podczas pieczenia tart czy mazurków.
  • Forma do pieczenia Tadar Silico Motyl Fioletowa – efektowna forma do pieczenia silikonowa w kształcie uroczego motyla. Dzięki specyficznym właściwościom tego materiału, ciasto delikatnie odchodzi od formy, nie przywierając do niej. Forma do pieczenia silikonowa jest odporna na działanie zarówno wysokich, jak i niskich temperatur i może być myta w zmywarce.

Nasz sklep internetowy oferuje również rozmaite akcesoria do pieczenia. Zaopatrzyć można się tutaj między innymi w silikonowe pędzelki do smarowania ciasta, foremki do wykrawania ciastek, rękawy cukiernicze, dozowniki do ciasta czy wałki. Gotowe wypieki zaserwujemy na jednej z estetycznych pater.

Tego typu produkty świetnie sprawdzą się w roli upominku na Dzień Mamy. Więcej prezentowych inspiracji czeka na Was we wpisie „Prezent na Dzień Matki – oto 9 naszych pomysłów!”

Formy do pieczenia ciast czy chlebów to niezwykle praktyczne akcesoria, które znaleźć powinny się w każdej kuchni.