Makaron — jak gotować? 5 potrzebnych przyborów!

Porady 7.12.2019


Jak zrobić makaron?

Jak gotować makaron? Oto kilka praktycznych wskazówek, które ułatwią przyrządzenie idealnej włoskiej pasty. W pierwszej kolejności, w dużym garnku zagotowujemy wodę i doprowadzamy ją do wrzenia. Następnie dodajemy sól. Na każde 100 g makaronu potrzebny będzie 1 litr wody i 0,5 łyżeczki soli. Kolejny etap to włożenie makaronu do naczynia. Czas gotowania zależy od jego rodzaju. Jak długo gotować makaron? Makaron spaghetti gotować powinno się przez około 7-10 minut, pappardelle — 7-9 minut, a tagliatelle — między 4 a 6 minut.  Ile gotować makaron penne? Aby uzyskać jego idealną konsystencję, powinno być to między 8 a 12 minut. Makaron typu świderki gotuje się przez około 6-8 minut, a łazanki — 5-7 minut.
 

Jak odcedzić makaron?

Makaron ugotowany — teraz pora na jego odcedzenie. Do tego celu najlepiej wykorzystać akcesorium, jakim jest cedzak. Jak krok po kroku odcedzić makaron z jego pomocą? Na dłonie nakładamy rękawice ochronne, chwytamy naczynie wypełnione pastą i wlewamy jego zawartość do cedzaka umieszczonego w zlewozmywaku. Następnie chwytamy go i kilkukrotnie potrząsamy — w ten sposób z łatwością pozbędziemy się nadmiaru wody. Na koniec, makaron można przelać zimną zimną wodą (ma to na celu jego schłodzenie oraz przerwanie procesu gotowania) i ponownie potrząsnąć cedzakiem.
 

Praktyczne akcesoria ułatwiające gotowanie makaronu

Gwarancją codziennych, małych sukcesów w prawidłowym gotowaniu makaronu są praktyczne akcesoria. Bogaty ich wybór znajdziecie w naszym sklepie internetowym Tadar.pl. Żaden miłośnik kuchni włoskiej nie obędzie się bez łyżki do makaronu. Przykładem takiego gadżetu jest łyżka do makaronu Hega Altea Grafit. Posiada ona praktyczne otwory, które skutecznie odsączają wodę i ułatwiającą nakładanie makaronu na talerz. Łyżka świetnie sprawdzać będzie się w przypadku makaronu typu spaghetti oraz tagliatelle. Dzięki otworowi znajdującymi się w jej górnej części, można ją wygodnie zawiesić w pobliżu kuchenki, na przykład na relingu. Gadżet wykonany został z trwałego odpornego na uszkodzenia, łatwego w utrzymaniu w czystości tworzywa sztucznego w kolorze czarnym. Nadaje się on do mycia w zmywarce.
 
Jak odcedzić makaron? Do tego celu z powodzeniem wykorzystać można także cedzak do makaronu. Godnym polecenia modelem jest między innymi cedzak kuchenny głęboki Tadar 28 cm. Wykonany ostał on z higienicznego stopu stali nierdzewnej. Cedzak ze stali nierdzewnej posiada 2 praktyczne uchwyty po bokach ułatwiające odcedzanie makaronu oraz podstawę, która stabilizuje jego ułożenie na kuchennym stole czy blacie. Cedzak to gadżet wielofunkcyjny. Doskonale sprawdzać będzie się on nie tylko podczas gotowania dań kuchni włoskiej. Z jego pomocą z łatwością odsączyć można również warzywa czy grzyby.
 
Aby makaron zachwycał idealną konsystencją i smakiem, gotować należy go przez odpowiedni czas. W jego kontrolowaniu pomoże kolejne akcesorium, jakim jest minutnik kuchenny. W naszym asortymencie znajdziecie różnego rodzaju gadżety tego typu, które zachwycają swoim niebanalnym wyglądem. Wyjątkowo efektownie prezentuje się minutnik kuchenny Tadar Patelnia, który ma kształt tego kuchennego naczynia. Wykonany został on z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i pozwala na odmierzanie czasu do 59 minut.
 
Nie wiecie, jak dużo makaronu ugotować? W oszacowaniu odpowiedniej jego ilości pomoże Wam gadżet, jakim jest miarka do makaronu. Posiada ona kilka otworów o różnej wielkości, które przeznaczone są do odmierzania od 1 do 4 porcji pasty.
 
Akcesoria do gotowania makaronu od Tadar.pl to gwarancja codziennych sukcesów w przyrządzaniu idealnej włoskiej pasty.