Naczynia ceramiczne – idealne do zapiekanek!


Naczynia ceramiczne do zapiekania – dlaczego warto?

Istotną przewagą naczyń ceramicznych nad np. żaroodpornym szkłem jest to, że możesz stosować je również na płycie indukcyjnej. W takiej brytfannie zrobisz więc nie tylko zapiekankę dla wszystkich gości, ale również poddusisz mięso na gulasz lub przygotujesz soczyste żeberka. Naczynia ceramiczne do zapiekania warto wybrać również ze względu na:
- bardzo łatwą pielęgnację dzięki temu, że powłoka ceramiczna ma właściwości zapobiegające przywieraniu,
- różnorodność kształtów i wielkości naczyń ceramicznych do zapiekanek,
- innowacyjne rozwiązania jak np. aromatyzer wbudowany w pokrywkę,
- poręczną i lekką budowę (wiele naczyń ceramicznych do piekarnika ma korpus wykonany z aluminium).


Jakie naczynia ceramiczne do pieczenia wybrać?

Nie każda brytfanna z powłoką ceramiczną nadaje się jednak do użytku w piekarniku. Zwróć więc uwagę, czy producent wymienia taką możliwość w opisie, aby nie spotkał cię później zawód. Jest jednak pewien rodzaj naczyń ceramicznych, który wytrzyma trudy każdego pieczenia. Dzięki takiemu produktowi nie tylko skomponujesz wyjątkowy smak i aromat zapiekanek, ale również wygodnie podasz je do stołu. O czym mowa? Oczywiście o naczyniu ceramicznym z podgrzewaczem. Dodatkową korzyścią z jego zakupu jest możliwość długiego utrzymania optymalnej temperatury posiłku, na długo po tym jak trafi na stół w twojej jadalni. Wybierz tylko odpowiednią wielkość, zadbaj, by w zestawie był stabilny stojak z miejscem na świeczki tealight. Niech nie zabraknie również dopasowanej pokrywki!


Inne naczynia do zapiekanek – nasze propozycje

Naczynia ceramiczne do kuchni to zawsze dobry wybór, jeśli twoja rodzina często korzysta z domowego piekarnika. Wyobraź sobie, jak łatwo możesz przygotować mięso, mając taką pomoc. Nie marnujesz papieru do pieczenia, gdyż powłoka ceramiczna zapobiega przywieraniu. Piekarnik pozostaje czysty, ponieważ masz w komplecie odpowiednią pokrywkę do naczynia na zapiekanki. Po wszystkim każdy jest najedzony, a zmywanie przebiega bardzo sprawnie. Można jednak inaczej. Jak? Alternatywą dla ceramicznych naczyń do zapiekania są oczywiście naczynia żaroodporne. Od ciebie zależy, który zestaw korzyści wybierzesz do swojej kuchni. Niech wygra smaczniejszy!