Ozdoby świąteczne na stół bożonarodzeniowy. Tadar inspiruje


Stół wigilijny – proste dekoracje

Wokół bożonarodzeniowego stołu skupia się cała rodzina. W tym wyjątkowym czasie jest on punktem, wokół którego toczy się świąteczna codzienność. Otrzymuje rolę świadka wielu rozmów, wybuchów radości oraz w milczeniu znosi każdą kroplę rozlanej zupy lub plamy z tłuszczu i sosu podczas nakładania karpia. Dekoracja stołu wigilijnego jest zatem bardzo ważnym punktem przygotowania do Bożego Narodzenia. W dniach poprzedzających zbuduje klimat oczekiwania. Podczas świąt ociepli atmosferę. Aż trudno będzie potem zmienić dekorację. Proces ten nie musi być skomplikowany lub kosztowny. Wystarczą proste ozdoby bożonarodzeniowego stołu, czyli:
 
  • Świąteczny obrus z bożonarodzeniowym motywem
  • Wieniec bożonarodzeniowy
  • Świecznik dekoracyjny łączący świąteczne barwy (zieleń, czerwień, złoto i srebro)
  • Ozdobne świeczki (Święte Mikołaje, Bałwanki, Renifery, czy też Choinki)
  • Minimalistyczne lampiony bożonarodzeniowe z możliwością włożenia podgrzewacza typu tealight
 


Stół bożonarodzeniowy – jakie dodatki i ozdoby?

Stroik wigilijny można zrobić samemu. Wystarczy kilka świerkowych gałązek, parę szyszek, trochę sztucznego śniegu i małe ozdoby np. pożyczone z choinki – bombeczki, gwiazdki, kokardki itp. Splatamy, łączymy, układamy i gotowe. Warto w takim przypadku zaplanować konstrukcję również z myślą o miejscu na świeczkę. Tak właśnie można sprawić, że świąteczny stół otrzyma blask i będzie zdrowo konkurował z dekoracjami choinkowymi. Jeśli wolisz jednak bardziej praktyczne ozdoby wigilijnego stołu, to koniecznie zastanów się nad wykorzystaniem:
 
  • Ceramicznych koszyczków bożonarodzeniowych na owoce lub cukierki
  • Pojemnika  stylizowanego np. na prezent wigilijny, w którym można ukryć łakocie (ciastka, pralinki, czekoladki itd.)
  • Serwetnika z motywem Mikołaja, Renifera lub Bałwanka
  • Drewnianych, metalowych lub porcelanowych figurek świątecznych będących również świecznikiem, czy też źródłem bożonarodzeniowych aromatów (dzięki uwalnianym powoli olejkom zapachowym)
 


Ozdoby świąteczne na stół, czyli po prostu zastawa!

Może to być tylko solniczka i pieprzniczka w kształcie głowy Świętego Mikołaja. Możesz kupić stylizowany nóż do masła lub podstawkę na łyżkę w klimacie świąt i okazji do dawania prezentów. Stół wigilijny lubi każde dekoracje, a elementy nakrycia do posiłku z łatwością tworzą odpowiedni efekt. Co wybrać? Jest tego mnóstwo! Kubki bożonarodzeniowe, patery na ciasto, półmiski na świąteczne dania, maselniczki, filiżanki, miseczki do barszczu, a nawet talerzyki deserowe. Jak więc udekorować stół na Boże Narodzenie? Oczywiście z radością, czyli w klimacie tych pięknych świąt!