W czym pić piwo?


Rodzaje szklanek do piwa, czyli dlaczego szkło

Piwo to trunek, który warto pić ze szkła. Chodzi tu przede wszystkim o podkreślenie jego naturalnych walorów. Przezroczysta szklanka do piwa sprawia, że apetyczna barwa zawartości wzmacnia przyjemność z jej kosztowania. Szkło jest lekkie i eleganckie. Gdy wleje się zimne piwo do szklanki, po pewnym czasie pokryje ją szron, nadając całości typowo barowy wygląd. Szklane kufle również cieszą się sporą popularnością. Bardziej masywne od szklanek do piwa, stają się często domeną męskich spotkań przy meczu ulubionej drużyny lub gustownego prezentu dla prawdziwego smakosza różnych gatunków piwa rzemieślniczego.


Szklanki do piwa… na nóżce?

Wydawać by się mogło, że tylko kieliszki do wina mają nóżki (o tym, jak je odpowiednio dobrać do rodzaju tego trunku już pisaliśmy). Nic bardziej mylnego! Świat ludzi zajmujących się degustacją piw również ma do dyspozycji tego rodzaju pomoc i gustowne wsparcie w serwowaniu piwa. Podobnie jak w przypadku win, szklanka z nóżką ma swoją funkcję. Dzięki niej zawartość nieco dłużej zachowuje swoją optymalną temperaturę. Łatwiej jest też pić z takiej szklanki, gdy piwo jest naprawdę zimne, a szkło pokrywa szron moczący dłonie przy każdym dotyku. Alternatywą są w takim wypadku szklanki do piwa z podwójnymi ściankami. Te na nóżce nazywa się również pokalami – pięknie prezentują się w domowym barku obok karafek i dekanterów.


Polecamy kufle i szklanki do piwa

Dla ciebie lub na prezent. Do piwa jasnego, ciemnego, rzemieślniczego. Zawsze idealnie oraz elegancko prezentujące się na stole i umiejące podkreślić smakowity kolor złotego pszenicznego. Szklanki na piwo, pokale i kufle mają wiele rodzajów i kształtów. Jeśli więc szukasz odpowiedzi na pytanie, w czym pić piwo, to przyda ci się różnorodne wprowadzenie do możliwości zakupu. Naszym zdaniem warto zainteresować się szczególnie: