Wisząca mydelniczka na ścianę czy stojący dozownik na mydło — co wybrać?

Porady 12.07.2019

Jednym z najpopularniejszych akcesoriów łazienkowych są mydelniczki i dozowniki do mydła. Co to za produkty i czym różnią się one od siebie? Odpowiedź — poniżej.

 

Funkcjonalna mydelniczka, czyli jaka?

Dostępne w sklepach mydelniczki różnić mogą się od siebie między innymi sposobem montażu. Do wyboru mamy między innymi modele wolnostojące. Taką mydelniczkę umieścić można zarówno na umywalce czy wannie, jak i pod prysznicem. Do jej zalet zaliczyć można poręczność oraz łatwość w utrzymaniu w czystości. Alternatywne rozwiązanie stanowi mydelniczka z ociekaczem na ścianę. Powinna ona zostać zamontowana w takim miejscu, aby jej codzienne użytkowanie było w pełni komfortowe. Jeżeli nie chcemy wiercić dziur w ścianie, zaopatrzyć możemy się w mydelniczkę na przyssawki, której umiejscowienie można dowolnie zmieniać, dopasowując do aktualnych potrzeb. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także mydelniczka magnetyczna. W jej przypadku nie musimy martwić się o nieestetyczne zacieki, a co więcej — jej specyficzna konstrukcja sprawia, że mydło schnie bardzo szybko, zachowując swoją naturalną formę. Główną zaletą mydelniczek mocowanych do ściany jest ich duża stabilność.


Do produkcji mydelniczek pod prysznic wykorzystuje się rozmaite materiały. W nowoczesnych wnętrzach najlepiej sprawdzą się modele wykonane ze szkła — przezroczystego, mlecznego lub kolorowego. Do ich atutów zaliczyć można odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwość w utrzymaniu w czystości. Druga propozycja to ceramiczna mydelniczka na wannę, która oferowana jest w wielu różnych kształtach, wzorach i kolorach. Co więcej, jej czyszczenie nie sprawia najmniejszego problemu. Szukając trwałego rozwiązania, warto postawić na wiszącą mydelniczkę silikonową. Jest ona odporna tak na uszkodzenia, jak i działanie wilgoci. W łazienkach utrzymanych w stylu eko znakomicie prezentować będzie się mydelniczka drewniana. Wybierając takie akcesorium należy pamiętać, by pokryte było ono specjalną powłoką zabezpieczającą przed chłonięciem wody. W sklepach spotkać można się także z uniwersalnymi mydelniczkami plastikowymi.

 

Dozownik na mydło — co to takiego?

Alternatywnym dla mydelniczki rozwiązaniem jest dozownik mydła w płynie. Jeszcze do niedawna urządzenia tego typu spotkać można było wyłącznie w toaletach publicznych. Obecnie jednak, coraz częściej stanowi ono element wyposażenia domowych łazienek. Trudno się temu dziwić — dozownik mydła to sprawdzony sposób na ograniczenie kontaktu z bakteriami, co odgrywa szczególnie ważną rolę w przypadku domów zamieszkiwanych przez małe dzieci. Co więcej, dozownik na mydło w płynie jest niezwykle wygodny w użytkowaniu i pozwala na ograniczenie ilości zużywanego każdego dnia produktu myjącego.


Dostępne na rynku produkty tego typu różnić mogą się od siebie między innymi sposobem dozowania mydła. Do wyboru mamy między innymi manualne dozowniki mydła w płynie do kabiny prysznicowej. Dzieli się je na wolnostojące oraz naścienne. Pierwsze z nich cieszą się większą popularnością, a to ze względu na mnogość dostępnych modeli, kompaktowe wymiary i przystępną cenę. Dozowniki naścienne najczęściej spotka się natomiast w toaletach publicznych. Alternatywne rozwiązanie to automatyczny dozownik na mydło w płynie. Podobnie, jak jego wersja naścienna, występuje on w wersji wolnostojącej i naściennej. Głównym jego atutem jest bezdotykowa obsługa, która w znaczący sposób zwiększa wygodę użytkowania i gwarantuje wysoki poziom higieny.


Innymi akcesoriami, których nie może zabraknąć w żadnej łazience są szczotki do WC oraz kosze na bieliznę. Jeżeli chcecie dowiedzieć się nieco więcej na temat tych pierwszych, zapoznajcie się z wpisem Szczotka do WC – jak o nią dbać, aby pozostała czysta?.


Mydelniczka oraz dozownik do mydła to sprawdzony sposób na zachowanie higieny dłoni. Dobrze sprawdzą się one również w roli elementu dekoracyjnego łazienki.