Co na Dzień Babci — 3 pomysły na prezent!

Porady 6.12.2019


Kubek — upominek na Dzień Babci, który nigdy nie wychodzi z mody

Co można kupić babci na Dzień Babci? Uniwersalnym, ponadczasowym upominkiem będzie kubek. W takim naczyniu zaserwować można zarówno ulubioną kawę, jak i herbatę. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by podać w nim kakao, gorącą czekoladę czy grzane wino. Kubek świetnie sprawdzać będzie się tak na co dzień, jak i w czasie spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.
 
Tego typu prezenty na Dzień Babci produkuje się zarówno z ceramiki, jak i porcelany czy emalii. Pierwsze z nich są estetyczne, odporne na uszkodzenia i nie wpływają na smak i aromat serwowanych w nich napojów. Porcelanowe kubki prezentują się niezwykle gustownie, są twarde, nieścieralne oraz łatwe w utrzymaniu w czystości — trudno się brudzą, a co najważniejsze — nadają do mycia w zmywarce. Jeżeli chodzi natomiast o emaliowane naczynia, ich głównym atutem jest fakt, że nie można ich ani uszkodzić, ani zbić. Tego typu naczynia są również bezpieczne w kontakcie z żywnością, co czyni z nich idealne rozwiązanie dla alergików.
 
Jaki prezent na Dzień Babci tego typu wybrać? Poza klasycznymi, jednokolorowymi kubkami, do wyboru są również modele pokryte motywami roślinnymi czy geometrycznymi. Niemniej efektownie prezentują się naczynia o fantazyjnych kształtach, na przykład zwierząt czy modele z praktycznym zaparzaczem i pokrywką.
 
Jeśli Wasza babcia jest miłośniczką długich spacerów, podarować możecie jej kubek termiczny. Na naszym blogu znajdziecie propozycje godnych uwagi naczyń tego typu.
 

Cukiernica — praktyczny prezent dla babci

Co kupić na Dzień Babci? Nasza kolejna propozycja pomysłu na prezent na Dzień Babci to cukiernica. Pozwala ona na wygodne zaserwowanie cukru, stanowiąc jednocześnie gustowną dekorację stołu w jadalni.
 
Dostępne na sklepowych półkach prezenty dla babci tego typu różnić mogą się od siebie między innymi materiałem wykonania. Do wyboru mamy cukierniczki ceramiczne, szklane, metalowe, plastikowe czy drewniane. Tego typu prezenty na Dzień Babci posiadać mogą rozmaity kształt. Najczęściej jest on pękaty, z 2 uchwytami po bokach oraz pokrywką, lecz spotkać można się również z cukierniczkami kwadratowymi oraz modelami przybierającymi niebanalne kształty, na przykład owoców. Cukiernice najczęściej sprzedawane są w zestawie wraz z łyżeczką ułatwiającą nakładanie cukru do kubka lub filiżanki. Niezwykle praktycznym pomysłem na Dzień Babci będzie komplet, w skład którego wchodzi cukierniczka oraz mlecznik. To znakomite rozwiązanie na wszelkiego rodzaju spotkania towarzyskie.
 
Jak wybrać cukiernicę idealną? Propozycje najciekawszych modeli znajdziecie na naszym blogu.
 

Taca do serwowania — świetny pomysł na Dzień Babci

Co można kupić na Dzień Babci? Jeżeli zastanawiacie się, co na Dzień Babci sprawdzi się najlepiej, podarujcie jej tacę dekoracyjną. Znakomicie sprawdzać będzie się ona do serwowania różnego rodzaju napojów i przekąsek.
 
Do produkcji tac wykorzystuje się różnego rodzaju materiały. Do czynienia możemy mieć między innymi z modelami z tworzyw sztucznych, które są odporne na uszkodzenia i łatwe w utrzymaniu w czystości. Niemniej popularne są tace drewniane, do produkcji których wykorzystuje się drewno sosnowe, bukowe, akacjowe, tekowe czy mahoniowe. W sklepach spotkać można się także z tackami metalowymi czy ceramicznymi.
 
Jeśli chodzi o kształt, do wyboru mamy modele owalne oraz prostokątne. Idealna taca wyposażona powinna być w uchwyty ułatwiające jej przenoszenie z miejsca na miejsce.
 
Prezenty dla babci na Dzień Babci z naszego sklepu internetowego Tadar.pl to gwarancja codziennych, drobnych sukcesów w pozytywnym zaskakiwaniu bliskich osób i wywoływania uśmiechu na ich twarzach.