Czajnik na gaz – 3 oryginalne modele tradycyjnych czajników

Porady 3.05.2019
Czajnik nierdzewny KonigHOFFER Douglas 3 l srebrny


Czajnik kuchenny gazowy i jego zalety

Czajnik na kuchenkę gazową to tradycyjne urządzenie, które jeszcze do niedawna znaleźć można było w znaczącej większości gospodarstw domowych. Mimo że coraz częściej jest on zastępowany przez wersję elektryczną, w dalszym ciągu cieszy się niemałą popularnością. Wpływ na to ma między innymi jego niska cena. Ładny czajnik na gaz dostać można bowiem już za około 50 złotych. Kolejna jego zaleta to duża pojemność, która sięgać może nawet 3 litrów (w przypadku modeli elektrycznych jest to przeważnie około 1,5–2 litry). Nie sposób nie wspomnieć tu również o niższych kosztach związanych z zagotowaniem 1 litra wody (korzystając z czajnika gazowego poniesiemy wydatek rzędu 2–3 groszy, elektrycznego – 5 groszy). Jaki czajnik na gaz najzdrowszy? Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup modelu emaliowanego lub stalowego. Dodatkową zaletą drugich z nich jest grube dno, które sprawia, że przez długi czas utrzymują one wysoką temperaturę wody.
 

Jaki czajnik na gaz kupić?

W asortymencie naszego sklepu internetowego Tadar znaleźć można bogaty asortyment stylowych czajników na gaz z gwizdkiem. Jaki czajnik na gaz warto kupić? Oto kilka naszych propozycji:
 
  • Czajnik emaliowany retro Tadar szary 2,3 l – taki czajnik na gaz nowoczesny doskonale prezentować będzie się zarówno we wnętrzach minimalistycznych, jak i tych urządzonych w stylu retro. Wyprodukowany został on na bazie higienicznej stali węglowej i posiada trwałą powłokę emaliowaną w szarym kolorze. Rączka oraz wykończenie gwizdka to z kolei wysokiej jakości tworzywo sztuczne. Specyficzna budowa czajnika gazowego gwarantuje równomierne rozkładanie się ciepła oraz skrócenie czasu potrzebnego na zagotowanie wody. Model wyposażony jest w prosty, trwały mechanizm otwierający oraz zamykający gwizdek. Do jego zalet zaliczyć można również dużą pojemność wynoszącą 2,3 litra, co pozwala na jednoczesne zalanie kilku kaw lub herbat. Co ważne, czajnik ten znajdzie zastosowanie nie tylko w przypadku kuchenki gazowej. Z powodzeniem sięgnąć mogą po niego również posiadacze urządzeń indukcyjnych, elektrycznych oraz ceramicznych.
  • Czajnik emaliowany retro Tadar Lawenda 2,3 l – to czajnik z gwizdkiem na gaz, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom wnętrz zaaranżowanych w stylu rustykalnym oraz shabby chic. Pokrywa go efektowny nadruk z motywem lawendy, dzięki czemu doskonale sprawdzi się on w roli oryginalnej ozdoby kuchennej. Jego konstrukcja została wykonana ze stopu stali węglowej, który charakteryzuje się wysoką odpornością na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne oraz rdzę. Elementy wykonane z trwałego, antypoślizgowego tworzywa sztucznego (są nimi uchwyt oraz gwizdek) mają piękną, fioletową barwę, która harmonijnie współgra z emaliowanym wykończeniem czajnika. Do atutów tego czajnika na gaz zaliczyć można również donośny gwizdek, który skutecznie przypomina o zakończeniu przygotowywania wrzątku.
  • Czajnik nierdzewny KonigHOFFER Douglas 3 l srebrny – solidnie wykonany, elegancki czajnik z korpusem z trwałej, łatwej w czyszczeniu stali nierdzewnej. Jego rączka oraz pokrywka wyprodukowane zostały z tworzywa sztucznego, które do złudzenia przypomina prawdziwe drewno. Urządzenie to wyposażone jest w funkcjonalny mechanizm otwierania gwizdka wbudowany w rączkę, który skutecznie zabezpiecza przed przypadkowym oparzeniem. Czajnik gazowy posiada również ergonomiczny uchwyt, dzięki któremu z łatwością nalejemy wodę nawet wówczas, gdy jest on napełniony w całości. Jego pojemność to aż 3 litry, co czyni z niego idealne rozwiązanie dla dużych rodzin oraz osób, które regularnie organizują różnego rodzaju spotkania towarzyskie.

Jeżeli planujecie zakup czajnika na indukcję, zapoznajcie się z wpisem „Czajnik na indukcję – jak wybrać?”

W naszym sklepie internetowym zaopatrzyć można się również w inne naczynia, które dobrze sprawdzą się tak na kuchence gazowej, jak i indukcyjnej. Zalicza się do nich między innymi patelnie oraz garnki do gotowania mleka.

Czajnik na gaz to urządzenie zarówno praktyczne, jak i estetyczne, które stanowić może estetyczną ozdobę naszej kuchni.