Dekoracja stołu wigilijnego — jak zrobić to stylowo?

Porady 8.11.2019


Jak powinien wyglądać wystrój stołu na święta Bożego Narodzenia?

Jak powinna wyglądać dekoracja wigilijnego stołu? Niezbędnym jej elementem jest odpowiednio dopasowana do okoliczności zastawa stołowa. Tworząc klasyczne nakrycie stołu wigilijnego, najlepiej postawić na prosty, pozbawiony elementów ozdobnych zestaw w kolorze białym. Znakomicie sprawdzać będzie się on zarówno na stole na Boże Narodzenie, jak i w czasie Wielkanocy czy przyjęć imieninowych. Przykładem może być zestaw okrągłych talerzy porcelanowych Tadar Evelyn Superwhite. W skład kompletu wchodzi 6 talerzy obiadowych, 6 talerzy głębokich oraz 6 talerzy deserowych. Wykonany został on z wysokiej jakości porcelany, która jest odporna na wyszczerbienia i obtłuczenia. Talerze nadają się do użytkowania w kuchence mikrofalowej i mycia w zmywarce. Stanowią one doskonały sposób na ponadczasowe świąteczne nakrycie stołu.
 
Miłośnicy nieco bardziej nowoczesnych, oryginalnych dekoracji stołu na święta Bożego Narodzenia zaopatrzyć mogą się w zestaw obiadowy Tadar Dolce Vita 73 elementy. Komplet ten składa się z 12 talerzy obiadowych, 12 talerzy głębokich, 12 talerzy deserowych, 12 filiżanek, 12 spodków, 2 salaterek, półmiska, wazy do zupy, dzbanka z pokrywką, mlecznika, cukiernicy, solniczki, pieprzniczki oraz solniczki. Naczynia zdobią proste, czarno-białe nadruki, które nadają całości eleganckiego charakteru.
 
Jak przystroić stół na Wigilię? Poza zastawą, nie może tam również zabraknąć sztućców. Aby całość dekoracji stołu na święta Bożego Narodzenia prezentowała się spójnie, warto, aby utrzymane były one w zbliżonej stylistyce. Niezwykle gustownie prezentuje się komplet sztućców Starke Pro Elena, w skład którego wchodzą 72 elementy. Są nimi: 12 noży, 12 widelców, 12 łyżek, 12 łyżeczek, 12 widelczyków do ciasta, 2 widelce do zakąsek, 2 łyżki sałatkowe, 1 łyżeczka do cukru, 1 nabierka wazowa, 1 nabierka do sosu, 1 szczypce do cukru, 1 łopatka do ciasta, 1 łyżka do serwowania oraz 1 łyżka do jarzyn. Całość umieszczona jest w praktycznej, skórzanej walizce, która ułatwia przechowywanie i przenoszenie sztućców.
 
Doskonałym uzupełnieniem dekoracji stołu wigilijnego są serwetki. Najbardziej elegancko prezentować będzie się ich materiałowa, lniana lub bawełniana, wersja, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by w roli elementu dekoracji świątecznego stołu wystąpiły papierowe serwetki, na przykład z motywem reniferów czy gwiazdek. Aby takie dekoracje na stół na Boże Narodzenie cieszyły oko, złożyć można je w fantazyjny kształt, na przykład choinki czy gwiazdy betlejemskiej. Alternatywne rozwiązanie to ozdobienie ich przy pomocy specjalnego pierścienia do serwetek.
 
W jakiej kolorystyce utrzymane powinny być ozdoby na stół wigilijny? Świąteczne dekoracje stołu Boże Narodzenie najczęściej występują w odcieniach bieli, czerwieni, zieleni, złota oraz srebra.
 

Jak udekorować stół na Wigilię?

Jak udekorować stół na Boże Narodzenie? Znakomicie do tego celu sprawdzą się dekoracje na stół wigilijny dostępne w asortymencie naszego sklepu internetowego Tadar.pl. Na żadnym świątecznym stole nie może zabraknąć serwetnika bożonarodzeniowego, w którym umieścić można ozdobne  serwetki. Serwetnik zdobi motyw zimowego pejzażu, pingwina oraz napis „Merry Christmas”. Wykonany został on z ceramiki, która jest materiałem odpornym na uszkodzenia oraz łatwym w utrzymaniu w czystości.
 
Na każdym stole świątecznym Boże Narodzenie znaleźć powinna się także solniczka oraz pieprzniczka. Znakomitą alternatywą dla klasycznych akcesoriów tego typu będzie komplet Tadar Bałwan i Gwiazdor w kształcie bałwana i Świętego Mikołaja. Taka dekoracja na stół bożonarodzeniowy cieszy oko i wywołuje uśmiech na twarzy.
 
Jak skutecznie uchronić wigilijny stół przed zabrudzeniem? Świetnie do tego celu sprawdzi się bożonarodzeniowa podstawka pod łyżkę w kształcie głowy Świętego Mikołaja. To oryginalna, przykuwająca wzrok świąteczna ozdoba na stół.
 
W jaki sposób gustownie zaserwować różnego rodzaju przekąski na stole na święta? Niezwykle efektownie prezentować będą się one na prostokątnym półmisku bożonarodzeniowym udekorowanym motywem Świętego Mikołaja, renifera, prezentów, choinki oraz napisem „Merry Christmas.” Na takiej dekoracji stołu świątecznego zaserwować można ryby, wędliny czy koreczki.
 
Słodkie wypieki to nieodłączny element celebracji Świąt Bożego Narodzenia. Aby w odpowiedni sposób je wyeksponować, warto zaopatrzyć się w dekorację świątecznego stołu pod postacią ceramicznej patery bożonarodzeniowej ozdobionej wizerunkiem Świętego Mikołaja, choinek oraz prezentów. Dekoracja stołu Boże Narodzenie wykonana została ze szkliwionej ceramiki, a znajdujący się na niej wzór — namalowany ręcznie. Na takiej paterze zaserwować można zarówno tort, jak i babeczki, ciasteczka czy tartę.
 
Jak ozdobić stół wigilijny? Niepowtarzanego charakteru wystrojowi stołu wigilijnego nada ceramiczny świecznik tealight bożonarodzeniowy w kształcie choinki. Pokryty jest on ażurowymi gwiazdkami, co sprawia, że tworzy niepowtarzalne efekty świetlne. Taką ozdobę bożonarodzeniową na stół wykorzystywać można zarówno samodzielnie, jak i użyć jej jako element stroika. Nie mniej efektownie prezentuje się świecznik ceramiczny głowa Mikołaja, we wnętrzu którego umieścić można świece o różnej wysokości i szerokości.
 

Stroik świąteczny na stół wigilijny — jak go wykonać?

Świąteczne stroiki na stół to dekoracja, dzięki którym nabierze on niezwykle eleganckiego charakteru. Dobrą alternatywą dla gotowego stroika bożonarodzeniowego na stół będzie wykonana własnoręcznie ozdoba świąteczna na stół. Bazę stroika na stół bożonarodzeniowy stanowić może na przykład drewniana skrzynka lub wiklinowy kosz. Do zrobienia takiej dekoracji stołu wigilijnego potrzebna będzie także gąbka florystyczna, w którą zaopatrzyć można się w każdej kwiaciarni. Jakiego rodzaju produkty wykorzystać można do stworzenia stroika bożonarodzeniowego na stół? Znakomicie sprawdzą się tutaj między innymi gałązki jodły, świerku czy tui. Oprócz nich, wykorzystać można także zasuszone gałązki krzewów, takich jak ostrokrzew czy jarzębina. Żaden stroik na Boże Narodzenie na stół nie może się również obyć bez owoców cytrusowych nabitych goździkami, pierniczków, lasek cynamonu, świeczek czy wstążek.
 
Jak krok po kroku wykonać taką dekorację stołu na święta? Pierwszy etap tworzenia stroiku na stół wigilijny to wypełnienie skrzynki lub koszyka gąbką florystyczną w taki sposób, by szczelnie wypełniała ona jego wnętrze. By stroik świąteczny na stół prezentował się efektownie, wbijamy gałązki w gąbkę, zaczynając od jej dolnej części i kierując się stopniowo ku górze. Czynność powtarzamy, aż będą one pokrywały ją w całości. Następnie, stroik na stół świąteczny ozdabiamy przy pomocy pierniczków i owoców. Cytrusy najlepiej nabić na wykałaczkę, a następnie wbić w gąbkę florystyczną. Słodkie wypieki oraz laski cynamonu przymocować można natomiast do gałązek przy pomocy wstążeczek. Na koniec, w centralnej części stroika na stół wigilijny umieszczamy 1 dużą świeczkę. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by w stroiku na stół na Boże Narodzenie znalazło się kilka mniejszych dekoracji tego typu.
 
Równie ciekawą dekoracją stołu wigilijnego będzie stroik bożonarodzeniowy z szyszek. W jaki sposób zrobić taką dekorację świąteczną na stół? Produkty niezbędne do wykonania dekoracji świątecznej bożonarodzeniowej to: szyszki, pianka florystyczna, klej w pistolecie, wykałaczki, gałązki jemioły lub jarzębiny, kokardki, świeczka, kawałek sztywnego drutu, nożyczki, ołówek oraz zapalniczka. Na piance odrysowujemy koło. Szyszki przyklejamy przy pomocy kleju po obwodzie, blisko siebie. Koniec drucika podgrzewamy i wtapiamy go w podstawę świecy. Po zastygnięciu, umieszczamy ją w centralnej części dekoracji stołu na Boże Narodzenie. Gałązki wkładamy pomiędzy szyszki, mocując je przy pomocy kleju. Całość świątecznej dekoracji stołu ozdabiamy kokardkami.
 
Nie mniej efektowną dekoracją bożonarodzeniową na stół jest stroik na stół świąteczny z bombek. Do stworzenia dekoracji świątecznej stołu potrzebna będzie styropianowa obręcz, kilkanaście bombek choinkowych o różnej średnicy i kolorze oraz narzędzie do klejenia na gorąco. Jak zrobić taką dekorację stołu? To bardzo proste! Zewnętrzną i wewnętrzną krawędź obręczy obklejamy bombkami. Następnie przymocowujemy je do górnej części stroika na stół bożonarodzeniowy tak, aby styropian nie był widoczny. Puste przestrzenie pomiędzy bombkami wypełnić można połyskującymi perełkami na szpilkach. W centralnym punkcie dekoracji stołu świątecznego umieszczamy dużą świecę.
 
Dobrą alternatywą dla zrobionych samodzielnie stroików będzie ich gotowa wersja. Przykładem może być stroik bożonarodzeniowy Tadar Gift Box składający się ze srebrnego słoika udekorowanego ostrokrzewem, świerkiem, szyszką oraz gwiazdą betlejemską. Po umieszczeniu w jego wnętrzu świecy, w jadalni czy salonie zapanuje przytulny, świąteczny klimat. Dekoracja na wigilijny stół wykonana została z wysokiej jakości szkła oraz tworzywa sztucznego, co sprawia, że kupując ją można mieć pewność, że posłuży przez kilka sezonów, ciesząc oko. Równie ciekawie prezentuje się koszyczek bożonarodzeniowy Tadar Christmas w kształcie sylwetki Świętego Mikołaja. W jego wnętrzu umieścić można zarówno szyszki, jak i niewielkie bombki choinkowe. To doskonały sposób na szybką, efektowną dekorację na stół świąteczny.
 
Stroiki na stół wigilijny równie dobrze prezentować będą się na drzwiach lub na ścianie. W jaki sposób je przymocować? Do tego celu najlepiej sprawdzi się kokarda zawieszona na niewielkim gwoździku.
 
Dekoracje na stół wigilijny — czy to kupione, czy wykonane własnoręcznie, to gwarancja codziennych, małych sukcesów w tworzeniu przytulnej aranżacji świątecznego wnętrza.