Domowe sposoby na tłuszcz w kuchni

Porady 8.01.2021


Z czego zrobić środek na tłuszcz w kuchni

Domowe i ekologiczne sposoby na porządki są nam bardzo bliskie. Za każdym razem, gdy zastanawiamy się nad tym, jak sprzątać mieszkanie efektywnie i bez wysiłku, stawiamy również na jeden z kilku środków na tłuszcz w kuchni, który można zrobić z ogólnodostępnych składników. Uwielbiamy też sprytne akcesoria do sprzątania – poręczne, skuteczne i jednocześnie nieniszczące mytej powierzchni. Odpowiedni preparat możesz zrobić samodzielnie i wlać go do butelki ze spryskiwaczem. Jak? Po prostu zmieszaj lub wykorzystaj:
 
  • wodę i ocet spirytusowy (w proporcjach 100 ml/1 łyżeczkę)
  • wodę i sodę oczyszczoną (1 łyżeczka na 50 ml wody)
  • płyn do mycia okien, czy też płyn do naczyń
     


Jak usunąć tłuszcz z płytek w kuchni?

Tłuszcz może osadzać się w wielu miejscach. Zdecydowanie najłatwiej jest nim zabrudzić nadblatowe płytki lub szkło hartowane. Grunt to usuwać je na bieżąco, dlatego przynajmniej raz w tygodniu skontroluj, czy nie trzeba użyć ścierki z… No właśnie, jaki środek na tłuszcz w kuchni będzie najlepszy w tym przypadku? Z doświadczenia wiemy, że najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie detergentu do mycia szyb. Nie tylko rozpuści tłuste zabrudzenia, ale i nabłyszczy powierzchnie, nie utworzy smug oraz pozostawi po sobie przyjemny zapach. Jeśli jednak chcesz to zrobić domowym sposobem, użyj delikatnego roztworu wody i octu w proporcjach 1 łyżka na 500 ml wody. Jak widzisz nie potrzeba wiadra preparatów i akcesoriów, żeby sprytnie poradzić sobie z czyszczeniem tłuszczu w kuchni.


Nasze domowe sposoby na tłuszcz w kuchni

Pora na kilka praktycznych porad jak radzić sobie z tłuszczem w kuchni w kilku najczęściej spotykanych sytuacjach. W sklepie internetowym Tadar.pl znajdziesz nie tylko mopy, miotły, myjki, szczotki i zmiotki. Mycie tłustych szafek kuchennych również może stać się łatwiejsze dzięki zamówionym tu produktom. Oto kilka życiowych przykładów. Sprawdź jak uczynić usuwanie tłuszczu w kuchni bardziej znośnym i prostszym. Po pierwsze, zainwestuj w dobre kosze i worki na śmieci, aby odpady nie brudziły wnętrza twoich mebli kuchennych. Wykorzystaj również:
 
  • płyn do mycia naczyń lub roztwór z sody oczyszczonej do czyszczenia piekarnika
  • nawilżane chusteczki dla niemowląt do ścierania blatów i odtłuszczania frontów szafek kuchennych
  • płyn do szyb, aby przywrócić blask stali nierdzewnej (np. okapowi kuchennemu)
  • miseczkę z wodą i kilkoma łyżeczkami sody oczyszczonej, która podgrzana w mikrofalówce skutecznie rozpuści tłuste ślady