Garnki z aromatyzerem - co to takiego?


Czym jest aromatyzer i jak działa?

Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły uchwyt pokrywki. Wykonany jest ze stali nierdzewnej i umożliwia swobodne odkrycie garnka, patelni oraz brytfanny w celu uwolnienia zgromadzonej pary lub wymieszania zawartości. Sekret aromatyzera tkwi jednak w jego kształcie. Zwróć uwagę, że tworzy niewielkie, płytkie naczynie. Na jego środku jest mały otwór. Nic tu nie jest przypadkowe! Wszystko po to, aby przyprawianie potraw dawało ci przyjemność i gwarantowało jak najlepszy smak i aromat posiłku. Jego działanie jest dziecinnie proste. Garnek z aromatyzerem pomoże ci zadbać o właściwe nawilżenie składników.

Z pomocą aromatyzera możesz dodawać płynne przyprawy, wino lub wodę bez zdejmowania pokrywki z brytfanny, patelni lub garnka. Nalewasz do niego niewielką ilość płynu i… na tym właściwie twoja rola się kończy. Uchwyt sam stopniowo dozuje go przez wspomniany otwór. Wystarczy od czasu do czasu sprawdzić, czy wino lub woda nie wymagają uzupełnienia. Możesz tak nawet dodać aromatyzowaną oliwę, gdy dusisz mięso. Przyprawianie dań nigdy nie było prostsze i skuteczniejsze!


Jakie garnki z aromatyzerem wybrać?

Wyobraź sobie, że możesz gotować, smażyć i dusić potrawy zawsze mając pod ręką aromatyzer. Jak to możliwe? Oferta nie ogranicza się tu jedynie do kilku modeli garnków. Oprócz nich możesz znaleźć także duże, rodzinne brytfanny, które przydadzą się podczas rodzinnych świąt lub przygotowań do przyjęcia. Na co dzień skorzystasz także na posiadaniu patelni z aromatyzerem. Smażone na niej mięso będzie przepysznie pachniało oraz zachowa swoją wyjątkową soczystość nawet pod okiem początkującego kucharza. Wybierz zatem to, czego najbardziej potrzebujesz. Garnek ceramiczny? Patelnie z powłoką nieprzywierającą? Nowoczesną brytfannę z aromatyzerem na gaz i indukcję? Szybko zapomnisz o klasycznych uchwytach do pokrywek. Taka zmiana warta jest poznania przyjemności z małych codziennych sukcesów.


Garnki z aromatyzerem – co warto wiedzieć?

Patelnie, brytfanny i garnki z aromatyzerem mają naprawdę różnorodne wzornictwo. Znajdziesz wśród nich modele idealne do kuchni urządzonej w nowoczesnym i surowym stylu. Są też takie, które swoimi ciepłymi barwami podkreślą przytulny charakter przestrzeni do gotowania. Warto wiedzieć, że:
- jeśli chcesz udoskonalić przyprawianie dań oraz kupić naczynia w okazyjnej cenie, poszukaj zestawów takich brytfann, patelni i garnków z aromatyzerem,
- aromatyzer łatwo umyć dzięki jemu prostemu kształtowi,
- średnica uchwytu z funkcją aromatyzera pewnie leży w dłoni, więc nawet nie poczujesz różnicy pomiędzy nim a tym w wersji klasycznej,
- aromatyzer można kupić osobno i zamontować w każdej pokrywce z otworem nawierconym centralnie (praktyczna innowacja w ulubionym komplecie domowych garnków).