Jak uporządkować szafę w 8 krokach?

Porady 12.02.2020

Marzy Wam się wygodna, funkcjonalna garderoba, gdzie potrzebny w danym momencie ciuch znajdziecie w zaledwie kilka sekund? Jeżeli w Waszej szafie aktualnie panuje chaos i bałagan, to znak, że najwyższy czas na gruntowne porządki. Jak uporządkować szafę? Oto garść przydatnych wskazówek na temat organizacji garderoby.


Porządki w szafie krok po kroku

Jak zrobić porządek w szafie? W pierwszej kolejności posortujcie ubrania na te, które regularnie nosicie, te, które oddacie rodzinie czy przyjaciołom lub sprzedacie oraz takie, które nadają się do wyrzucenia. Jak składać ubrania do szafy? Chcąc uniknąć bałaganu, należy odpowiednio rozplanować jej zawartość. Jak poukładać ubrania w szafie? Odzież noszona na co dzień, znajdować powinna się na wyciągnięcie ręki, na wieszakach. Jeżeli chodzi natomiast o ubrania sezonowe, schować można je nieco głębiej, na przykład do worków próżniowych (więcej informacji na ich temat — poniżej). Odzież warto podzielić również na leżącą i wiszącą. Ubrania pierwszego typu należy poskładać w równe kostki o szerokości dostosowanej do wielkości półki. Jeżeli chodzi natomiast o odzież przeznaczoną do zawieszenia na wieszaku, powinna ona zostać podzielona według długości.
 
Jeżeli po porządkach w garderobie zwolniło się w niej sporo miejsca, pokusić możecie się o znalezienie miejsca na odkurzacz w szafie. Do przechowywania odkurzacza w szafie znakomicie sprawdzi się specjalny uchwyt montowany po wewnętrznej stronie drzwi.
 


Sprawdzone patenty na organizację szafy od Tadar.pl

Jak zorganizować szafę, by zawsze panował w niej ład i porządek? Pomogą w tym praktyczne akcesoria z naszego sklepu internetowego Tadar.pl. To gwarancja codziennych, małych sukcesów w tworzeniu funkcjonalnej, estetycznej garderoby. W żadnej szafie nie może zabraknąć wieszaków na ubrania. Jako że mają one optymalną wielkość i kształt, pozwalają zachować odzieży odpowiedni wygląd. Poszczególne elementy wieszaków doskonale sprawdzą się do przechowywania różnego rodzaju ubrań — od żakietów, przez spodnie i spódnice, aż po krawaty i apaszki. Wykonane zostały one z wysokiej jakości plastiku, co stanowi gwarancję wieloletniej trwałości. Alternatywne rozwiązanie stanowią wieszaki drewniane. Wyposażone są one w stalowy, obrotowy hak, praktyczne wycięcia do wieszania swetrów i spódnic oraz poprzeczkę na spodnie, szaliki czy krawaty. Wszystko to sprawia, że wieszaki są niezwykle wygodne w użytkowaniu.
 
Aby zachować porządek w szafie z ubraniami, warto zaopatrzyć się w worki próżniowe, do których schować będzie można aktualnie nienoszone ubrania. To sprawdzony sposób na zaoszczędzenie miejsca w garderobie i ochronę odzieży przed zabrudzeniami, insektami takimi, jak chociażby mole, wilgocią oraz pleśnią. Worki wyposażone są w otwór z nakrętką, przez który wygodnie odessać można powietrze. Z powodzeniem wykorzystać można je również podczas przeprowadzki.
 
Kolejny sprawdzony patent na udane porządki w szafie to funkcjonalny pojemnik do przechowywania. Jako że ma on pojemność aż 30 l, z łatwością pomieści się w nim zarówno bielizna, jak i ulubione paski czy nakrycia głowy. Pojemnik jest wyposażony w klipsy, które gwarantują solidne, w pełni szczelne zamknięcie. Jako że jest on przezroczysty, z łatwością można zidentyfikować jego zawartość.
 
Gadżetem, który może okazać się niezwykle pomocny podczas porządkowania szafy jest specjalna mata antypoślizgowa. To sprawdzony sposób na zabezpieczenie szuflad czy spodu szafki przed uszkodzeniami. Taka mata znakomicie sprawdzi się w miejscach, w których przechowywane jest obuwie, biżuteria czy różnego rodzaju akcesoria. Na takim podłożu nie będą się one przesuwały czy obijały o siebie.
 
Z naszego bloga dowiecie się nie tylko, jak uporządkować szafę. Znajdziecie tam również garść praktycznych wskazówek na temat sprzątania krok po kroku oraz praktycznych akcesoriów, które ułatwią porządki.
 
Jak widać, organizacja szafy z ubraniami nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Grunt to odpowiednie rozplanowanie porządków.