Jak zrobić domową lemoniadę? 5 rzeczy, o których musisz pamiętać!

Domowa lemoniada – 5 rzeczy, o których trzeba pamiętać
Domowa lemoniada dla dzieci i dorosłych niejedno ma imię. Tradycyjnie przygotowywana jest jednak z trzech podstawowych składników: wody, soku z cytryny oraz cukru. Na przestrzeni lat powstało jednak wiele wariacji na temat tego popularnego napoju. Podczas przygotowywania lemoniady nie musicie zatem się ograniczać. Najważniejsze, by spełniała swoje zadanie – orzeźwiała w letnie dni!Zanim zabierzecie się za przygotowanie lemoniady, powinniście pamiętać jednak o kilku istotnych kwestiach:
- Przede wszystkim dokładnie umyjcie owoce, z których będziecie tworzyć lemoniadę. Jakiekolwiek chemikalia mogą znacząco zmienić smak lemoniady – nawet jeśli skórka nie znajdzie się w samym napoju.
- Lemoniada domowa wcale nie musi być przygotowana wyłącznie z cytryn. Lemoniada domowej roboty może zawierać także arbuza, truskawki czy maliny lub inne owoce. W przygotowaniu niektórych z nich pomogą Wam krajalnice do owoców.
- Pamiętajcie, że domowa lemoniada owocowa powinna być przechowywana w bezpieczny sposób. Najlepsze naczynia do tego zadania to słoje z kranikiem czy butelki szklane.
- Lemoniada to świetny napój dla dzieci i osób na diecie. Domowa lemoniada fit jest bardzo łatwa do przygotowania. Wystarczy, że zamiast cukru użyjcie ksylitolu lub stewii bądź syropu z agawy.
- To napój, który zawsze musi być schłodzony. Lemoniada w domu może być trzymana w lodówce. Jeśli jednak jesteście na zewnątrz, przydadzą się wiaderka i szczypce do lodu. Oczywiście do podawania lemoniady konieczne będą także szklanki do napojów oraz chochle, za pomocą których można wygodnie nalać napój.
Lemoniada – jak zrobić ten pyszny napój?
Jak zrobić domową lemoniadę? Zadanie jest bajecznie proste.Lemoniada – składniki:
- Przygotujcie swoje ulubione owoce,
- wodę (najlepiej przefiltrowaną),
- a także cukier lub jego zamiennik
- i miętę (opcjonalnie)
Jak już wspomnieliśmy, do przygotowania lemoniady możecie użyć różnych owoców, nie tylko cytryn. Jeśli jednak wrzucacie je w całości, zadbajcie o to, by można było zjeść je po wyłowieniu z napoju. Skorzystajcie z obieraczki do owoców i pozbądźcie się skórki. Same obierki można z kolei wykorzystać jako ozdobę na szklankę.
Jeśli jesteście ciekawi, „Jak zrobić lemoniadę z cytryny?” lub „Jak zrobić lemoniadę arbuzową?” zapraszamy na naszego bloga!
Lemoniada – proporcje
Proporcje konieczne do przygotowania lemoniady są właściwie kwestią indywidualną. Jeśli wolicie, by była ona bardziej nasycona smakiem, skorzystajcie z większej ilości owoców. Tradycyjnie przyjmuje się, że na litr wody potrzeba kilograma cytryny i kilku łyżek cukru. Jednak nie musicie się tego trzymać. Stwórzcie taką lemoniadę, która będzie smakować Wam i najbliższym!W czym robić lemoniadę?
To odwieczne pytanie – które naczynie będzie najlepsze do tego, by zrobić w nim lemoniadę? Mamy dla Was kilka pomysłów.Dzbanek na lemoniadę
Dzbanek do lemoniady to najbardziej tradycyjne naczynie, które umożliwia przechowywanie lemoniady czy innych napojów w lodówce oraz poza nią. Dzbanek do lemoniady z kranikiem pozwoli na łatwe nalewanie napoju, z kolei dzban do lemoniady z pokrywką sprawi, że płyn trzymany w lodówce nie przejdzie zapachami innych produktów spożywczych. Taki zestaw do lemoniady powinien znaleźć się w każdym domu. Jeśli jeszcze go nie masz, sprawdź naszą ofertę na dzbanki do napojów.Lemoniada w słoiku
Lemoniada w słoiku z kranikiem to coraz częściej spotykane rozwiązanie. Tak pięknie przygotowane napoje można znaleźć w wielu restauracjach. Nic nie stoi na przeszkodzie, by również w Waszym domu lemoniada w słoiku cieszyła oczy gości. Niewątpliwą zaletą domowej lemoniady w słoiku jest fakt, iż nie musicie korzystać z chochli do nalewania jej. Wystarczy tylko odkręcić kranik.Lemoniada w butelce
Lemoniada w szklanych butelkach to idealne rozwiązanie podczas rodzinnych pikników, ale nie tylko. Tak przechowywany napój można postawić na stole, by cieszył zarówno oczy, jak i kubki smakowe gości. Zaletą jest zwłaszcza możliwość zamknięcia napoju, co sprawdzi się świetnie w przypadku gazowanej lemoniady.Jak zatem widzicie – zrobienie domowej lemoniady to bajecznie proste zadanie. Tak niewiele trzeba, by cieszyć się tym pysznym, orzeźwiającym napojem.
Warto przeczytać

Domowa galaretka z owocami – przepis
Są takie desery, które nigdy nie wychodzą z mody, bo niezależnie od wieku uwielbiają je wszyscy! Jednym z nich zdecydowanie jest galaretka – zarówno serwowana solo, jak i jako dodatek do ciast czy ciasteczek. Chcesz, aby była nie tylko pyszna, ale też bardzo zdrowa? W takim razie przygotuj ją samodzielnie – ze świeżymi lub mrożonymi owocami!
czytaj więcej
Pieczony łosoś w folii – przepis
Masz ochotę na pyszny, a do tego bardzo zdrowy obiad? A może szukasz pomysłu na pożywną kolację? W obydwu przypadkach warto postawić na łososia pieczonego w folii. Danie jest sycące, szybkie w przygotowaniu, a przy tym zawiera o wiele mniej kalorii niż ryba usmażona na patelni.
czytaj więcej
Makaron z kurczakiem i pieczarkami – przepis
Pomysł na szybki i pyszny obiad? Wypróbuj makaron z kurczakiem i pieczarkami! Nie dość, że danie przygotujesz w zaledwie kilkanaście minut, to jeszcze możesz mieć pewność, że zasmakuje ono wszystkim domownikom! Jeśli danie urozmaicisz ulubionymi warzywami, zyskasz dobrze zbilansowany posiłek idealny nawet w trakcie diety redukcyjnej!
czytaj więcej
Drinki z martini – 6 klasycznych przepisów
Słowo martini kojarzy się głównie z Jamesem Bondem i jego sławnym „wstrząśnięte, niezmieszane”. Ten termin odnosi się zarówno do osławionego koktajlu agenta 007, jak i samej marki alkoholowej produkującej najpopularniejszy wermut świata – Martini&Rossi. Produktów w portfolio tej marki jest co najmniej kilka, a każdy z nich można użyć do przygotowania wspaniałych, klasycznych koktajli. Jak zrobić drinki na bazie Martini? Poznaj nasze przepisy!
czytaj więcej
5 kwaśnych, orzeźwiających drinków
Kwaśne drinki to nie tylko popularnych wybór koktajlowy, ale także cała grupa napojów alkoholowych z wyraźną, kwasową i orzeźwiającą nutą nazywana „sour”. Sok z cytrusów oraz innych kwaśnych owoców to kluczowy składnik dla wielu wspaniały drinków, a wielu barmanów nie wyobraża sobie bez niego przygotowywania swoich koktajli. Skąd wziął się pomysł na dodawanie kwaśnych substancji do koktajli? Jakie są najpopularniejsze i najsmaczniejsze koktajle o wyraźnie kwaskowej nucie? Tego wszystkiego dowiesz się z lektury naszego artykułu!
czytaj więcej
Jak i w czym pić miód pitny?
Miód pitny to napój alkoholowy powstający ze sfermentowanego miodu pszczelego rozcieńczonego określoną ilością wody. Historia tego trunku sięga głęboko tradycji wczesnych Słowian, także tych zamieszkujących ziemie królestwa Polan. I chociaż tradycja ta sięga wiele wieków wstecz, miód pitny wcale nie odszedł w zapomnienie. W jaki sposób pije się miód pitny dzisiaj?
czytaj więcej
Drinki z rumem – 6 klasycznych propozycji
Rum to jeden z najbardziej rozpoznawalnych rodzajów alkoholi, który swoją sławę zawdzięcza nie tylko wyjątkowej palecie aromatycznej, ale również ciekawej historii, niskiej cenie i ogólnej dostępności. Alkohol produkowany ze sfermentowanej trzciny cukrowej doskonale nadaje się do picia na czysto, ale zdecydowanie częściej spotkać go można w drinkach i koktajlach. Jak je przygotować? W naszym artykule zdradzimy Ci przepisy na najlepsze drinki z dodatkiem tego pirackiego trunku!
czytaj więcej
Jakie szklanki do whisky są najlepsze?
Whisky uznawana jest za jeden z najbardziej wyrafinowanych alkoholi. Posiada długą i burzliwą historię oraz grono wiernych fanów. Nie bez znaczenia w tej historii ważna jest także sama degustacja oraz odpowiedni dobór szkła. Nie wiesz, jak dobrać szklanki do picia whisky? Sprawdź nasz poradnik!
czytaj więcej
Drinki z wódką – 7 najpopularniejszych połączeń
Drinki z wódką niegdyś cieszyły się w Polsce ogromną popularnością. Dziś w wielu domach wyparły je połączenia innych alkoholi: wermutów, whiskey czy ginu. Warto jednak choć czasem wrócić do klasyki – tym bardziej że przepisów na drinki z wódką jest naprawdę wiele!
czytaj więcej