Jaka maszynka do mięsa? 5 podpowiedzi

Porady 9.05.2020


Solidne wykonanie – domowa maszynka do mięsa

Pierwsze, na co warto zwrócić uwagę, to jakość wykonania. Gwarantuje ona nie tylko trwałość produktu, ale ma też wpływ na jego pielęgnację, czy bezpieczeństwo dla twojego zdrowia. Jeśli zależy ci na produkcie, który nawet po wielu latach będzie doskonale spisywał się w swojej kuchennej roli, wybierz żeliwną maszynkę do mielenia mięsa. Już po ciężarze poznasz, że poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami.


Maszynka do mięsa a stabilne mocowanie

Mielenie każdego rodzaju mięsa wymaga użycia siły. Kręcąc korbą w modelach ręcznych, oczekujesz więc, że produkt będzie stał stabilnie na blacie. Dzięki temu wykonanie zadania ma szansę przebiec sprawnie oraz bezpiecznie. Niektóre modele maszynek do mięsa mocowane są z pomocą przyssawki. W przypadku żeliwnych wersji rozwiązanie to jest jednak zbyt słabe. Ciężka maszynka do mielenia mięsa potrzebuje do pewnego montażu stalowego zacisku zakładanego na brzeg blatu. Dzięki niemu solidny produkt na pewno nie będzie się przemieszczał podczas kręcenia korbą.


Jedna maszynka do mięsa i kilka możliwości

Współcześnie docenia się najbardziej przybory kuchenne, które dają jak najwięcej możliwości w ramach jednego produktu. Maszynka do mięsa wydaje się pod tym względem bardzo prosta i mało urozmaicona, jednakże codzienne sukcesy kulinarne tkwią w szczegółach. Tutaj są to wymienne elementy regulujące grubość mielenia. Dzięki nim twoja maszynka do mięsa przygotuje wieprzowinę, wołowinę i drób do niejednego pomysłu na rodzinny obiad.
 

Łatwa pielęgnacja – jakie maszynki do mięsa wybrać?

Po wszystkim trzeba oczywiście wyczyścić maszynkę, aby zachować odpowiednią higienę użytkowania. Produkt, który ma tak bezpośredni kontakt z żywnością, musi być więc wygodny w myciu. Co to znaczy? Resztki, które mogą pozostać w trudno dostępnych miejscach to potencjalne niebezpieczeństwo dla twojego zdrowia. Wybierz więc maszynkę do mielenia mięsa, która pozwala na łatwy demontaż mechanizmu i daje ci dzięki temu możliwość dotarcia w każdą szczelinę.


Maszynka do mięsa – ręczna czy elektryczna?

Wyposażenie kuchni powinno dawać ci odpowiedni poziom komfortu użytkowania. Dzięki temu z entuzjazmem podejdziesz do wyzwań kulinarnych i zawsze znajdziesz chęci, aby postarać się stworzyć coś nowego i pysznego. Nie inaczej powinno się traktować wybór maszynki do mięsa. Nie przeszkadza ci, że co jakiś czas trzeba samodzielnie przerobić ulubione mięso na mielone. Wybierz wariant ręczny. Cenisz sobie czas i uważasz, że mielenie mięsa nie powinno wymagać od ciebie wiele wysiłku. Elektryczny model maszynki jest właśnie dla ciebie. Zastanów się tylko, jaką mocą powinna dysponować, żeby sprawnie poradzić sobie z wyzwaniami, które przed nią postawisz.