Jaka wyciskarka do czosnku? 8 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie

Porady 20.06.2019
 

Rodzaje wyciskarek do czosnku

Tradycyjna wyciskarka do czosnku (nazywana również praską) składa się z dwóch rączek. Na pierwszej z nich znajduje się koszyczek, do którego wkłada się ząbki czosnku. Druga zawiera natomiast dociskacz wyposażony w ostrza, które pełnią funkcję mechanizmu wyciskającego. Wybierając wyciskacz do czosnku, kluczową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę są ostrza. Ich głównym zadaniem jest przeciskanie ząbków czosnku przez znajdujące się w koszyczku otwory. Idealne ostrza powinny być ostre na tyle, by nie zgniatały przyprawy, lecz precyzyjnie ją rozgniatały. Do produkcji prasek do czosnku wykorzystuje się materiały takie, jak aluminium, tworzywa sztuczne oraz stal nierdzewna. Największą trwałością charakteryzuje się ostatni z nich. Czym jeszcze mogą różnić się od siebie dostępne na rynku siekacze do czosnku? Kolejny kluczowy parametr to wielkość pojemnika na ząbki. Im jest on większy, tym większą ilość przyprawy można przecisnąć za jednym razem. Co więcej, tego typu dobre wyciskacze do czosnku są proste w czyszczeniu. Aby ułatwić sobie wykonywanie tej czynności, warto zaopatrzyć się model wyposażony w wyjmowany koszyczek. Najmniejszych cząsteczek czosnku, które utknęły w drobnych szczelinach przeciskacza do czosnku, pozbędziemy się przy pomocy wykałaczki. Później wystarczy już tylko umyć wyciskarkę przy pomocy wody, gąbki oraz odrobiny płynu do mycia naczyń.


Co zamiast wyciskacza do czosnku?

Klasyczny wyciskacz do czosnku to nie jedyny gadżet, który wykorzystać można do jego obróbki. W sklepach spotkać można się także z półokrągłymi sitkami, które przyciska się do znajdującego się na desce do krojenia ząbku, a następnie rozdrabnia kołyszącym ruchem. Osoby, które nie przepadają za obieraniem czosnku, zaopatrzyć mogą się w specjalną tubę (najczęściej wykonaną z silikonu). Jak działa takie urządzenie? Do środka wkładamy kilka ząbków, a następnie wałkujemy je przez kilka sekund. Jeżeli zamiast rozgniatać ząbki czosnku, chcemy je zetrzeć, sięgnąć możemy po specjalną, małą tarkę. By ząbki czosnku przez długi czas zachowały świeżość, umieśćmy je w niewielkim, hermetycznym pojemniku.


Praski do czosnku z naszej oferty

Szukając niezawodnej maszynki do czosnku, warto zapoznać się z asortymentem naszego sklepu internetowego Tadar.pl. Znaleźć można tutaj między innymi wyciskarkę do czosnku Tadar Paula stal nierdzewna. Produkt wykonany został z wysokiej jakości, trwałej, odpornej na uszkodzenia stali nierdzewnej. Jest to również materiał higieniczny oraz łatwy w utrzymaniu w czystości. Uchwyt praski do czosnku posiada wypustki, które zapobiegają przed wyślizgnięciem się sprzętu z dłoni. Wyposażony jest on również w praktyczny uchwyt umożliwiający zawieszenie zgniatarki do czosnku na ścianie. Równie praktycznym akcesorium jest wyciskacz do czosnku Tadar Tonga, do produkcji którego posłużono się wysokiej jakości stalą nierdzewną oraz tworzywem sztucznym. Nie wymaga on używania siły, a co więcej — nadaje się do mycia w zmywarce.

W żadnej kuchni miłośnika aromatycznych potraw, poza wyciskarką do czosnku nie może również zabraknąć moździerza. Czym kierować się przy jego wyborze? Odpowiedź na to pytanie poznacie czytając tekst Moździerz kuchenny — 10 faktów, które przekonają Cię do jego zakupu. Kolejny kuchenny niezbędnik to młynek do pieprzu. W naszym sklepie internetowym Tadar.pl zaopatrzyć można się w jego wersję elektryczną oraz ręczną.

Jeżeli jesteście fanami dań z dodatkiem czosnku, koniecznie zaopatrzcie się w specjalną przeciskarkę.