Jaki dzbanek filtrujący wybrać?

Jaki dzbanek filtrujący kupić?
To, jaki dzbanek filtrujący kupić, zależne jest od kilku kwestii. Przede wszystkim musisz wiedzieć, kto i w jakich okolicznościach będzie korzystać z dzbanka. Jeśli kupujesz dzbanek do biura i będzie korzystać z niego dużo osób, warto postawić na pojemne naczynie o dużej wytrzymałości, które będzie łatwe do umycia. Im mniej elementów, tym lepiej. Który dzbanek filtrujący kupić do domu? To zależy od tego, ilu mieszkańców będzie go używać i jak często. Mniejsze dzbanki świetnie sprawdzą się w mniejszych rodzinach.
Jaki dzbanek do filtrowania wody kupić? Zastanów się nad tym, czy potrzebny jest Ci dzbanek, czy może butelka! Jeśli jesteś osobą aktywną, która nie może usiedzieć na miejscu, a w domu bywa rzadko, to właśnie butelka filtrująca będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. Możesz zabrać ją wszędzie i nalewać do niej wodę z każdego ujęcia. W takiej sytuacji nie zastanawiaj się, jaki kupić dzbanek filtrujący, tylko od razu sięgnij po butelkę z filtrem! Pamiętaj też, że dzbanek filtrujący to nie tylko świetne akcesorium, które umożliwi Ci zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. To także ozdoba w Twojej kuchni. Dlatego kupując naczynie tego typu zwróć uwagę na wygląd. Najbardziej klasyczne są dzbanki białe, jednak w tej chwili właściwie wszystkie kolory tęczy wchodzą w grę. Wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twojego wnętrza.Czytaj także:
- Jak usunąć kamień z dzbanka plastikowego?
- Czy dziecko może pić wodę z dzbanka filtrującego?
Jaki dzbanek filtrujący kupić – propozycje
Na rynku jest naprawdę wiele modeli dzbanków, które z pewnością sprawdzą się w Twoim domu. Aby jednak ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy kilka propozycji. Oto one:
- Dzbanek filtrujący Aquaphor Time 2,5 litra – to bardzo prosty dzbanek, który z pewnością sprawdzi się w Twoim domu. Zwłaszcza w małej kuchni. 2,5 litra to wystarczająca ilość dla jednej czy dwóch osób. Dzbanek wykonany jest z tworzywa sztucznego, które jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Posiada wejście na filtry podłużne, które są bardzo popularne i łatwe do zakupienia nawet w niewielkim sklepie AGD. Dzbanek z systemem flip-top umożliwia napełnianie go bez konieczności ściągania pokrywki.
- Dzbanek filtrujący Aquaphor Jasper 2,8 litra – trochę większy dzbanek, który pozwoli Ci na szybkie oczyszczenie wody z rdzy, metali ciężkich czy chloru bądź pestycydów. Wykonany jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego – oczywiście bez BPA. Jest bezpieczny dla Ciebie i Twoich bliskich. Na pokrywce znajduje się także mechaniczny licznik zużycia wkładu, dzięki któremu wiesz, kiedy przychodzi czas na zmianę filtra.
- Dzbanek filtrujący Aquaphor Tritan Onyx 4,2 litra – to dzbanek filtrujący XL! Bardzo duże naczynie w sam raz do dużej kuchni. Idealnie sprawdzi się w domach osób, które piją właśnie głównie wodę. Ten dzbanek wygląda naprawdę elegancko – wszystko dzięki zastosowaniu materiału, który imituje szkło. Mowa o tritanie, który jest tworzywem sztucznym o bardzo dużej trwałości. Możesz więc mieć pewność, że naczynie będzie służyć Ci przez długi czas.
Jaki dzbanek filtrujący? Kwestie praktyczne
Jaki dzbanek filtrujący wybrać? Dzbanki filtrujące dostępne na rynku są wykonywane z różnych surowców, różnią się wyglądem i stosowanymi filtrami, a także pojemnościami. Dlatego to, jaki dzbanek filtrujący wybrać, trzeba przemyśleć dość gruntownie. Przede wszystkim zastanów się nad tym, czego potrzebujesz.
- Mały czy duży dzbanek filtrujący? Jaki wybrać? Jeśli masz dużą rodzinę i każdy z jej członków pije sporo wody, lepiej postawić na większy dzbanek. Pojemność takiego naczynia może wynosić nawet 3,6 litra. Dzbanek nie będzie wymagać częstego napełniania. Jeśli jednak masz małą rodzinę bądź tylko Ty korzystasz z naczynia, niewielki dzbanek do 2 litrów z pewnością wystarczy.
- Tworzywo sztuczne czy szkło? Który dzbanek filtrujący wybrać? Dzbanki czy butelki na wodę bardzo często produkowane są z bezpiecznego tworzywa sztucznego, które nie zawiera BPA. Jest dobre dla organizmu i solidne. To także tańsze i szerzej dostępne rozwiązanie. Szklane dzbanki są droższe i rzadziej spotykane, choć z całą pewnością jeszcze bardziej solidne. Warto pomyśleć o nich także pod kątem ciężaru. Dzbanki szklane są dużo cięższe, przez co – zwłaszcza, gdy są napełnione – mogą być trudniejsze do udźwignięcia dla dziecka.
- Na jakie dodatkowe funkcje zwrócić uwagę? Jak dzbanek filtrujący wybrać pod kątem dodatków? Dzbanki wyglądają bardzo podobnie. Najczęściej różnią się kolorem, a także wspomnianym wcześniej materiałem wykonania. Dodatkowo większość z nich posiada wskaźnik zużycia filtra – najczęściej w formie dni, które pozostały do wymiany filtra. Niektóre dzbanki umożliwiają wlewanie wody przed zakończonym procesem filtracji, inne pozwalają na to dopiero w momencie, gdy cała woda zostanie przefiltrowana.
Czytaj także:
- Glony w dzbanku filtrującym – co zrobić?
- Jak długo może stać woda w dzbanku filtrującym?
- Jak czyścić dzbanek filtrujący?
- Gdzie wyrzucić filtr do wody?
Dzbanek filtrujący – wady i zalety
Czy warto kupić dzbanek filtrujący na wodę? My uważamy, że tak. I mamy nadzieję, że Ciebie również do tego przekonamy. Jak działa dzbanek filtrujący? Wady i zalety są tu widoczne jak na dłoni. Zacznijmy od zalet.
- Oszczędność pieniędzy – każdy z nas powinien wypijać co najmniej dwa litry wody dziennie. Przyjmijmy, że to jedna butelka, którą musisz mieć w domu. Jej koszt to 2 złote. W miesiącu wydasz zatem 60 złotych na wodę butelkowaną. Za 20 złotych (a nawet mniej) możesz z łatwością kupić filtr do dzbanka, który przefiltruje od 150 do 200 litrów wody – w zależności od wybranego modelu. Widzisz różnicę, prawda?
- Oszczędność plastiku – teraz przejdźmy do butelek. Przy założeniu, że wypijasz jedną butelkę wody dziennie, w miesiącu generujesz ich 30. Przy dzbanku filtrującym musisz mieć przy sobie tylko kubki do picia w domu czy poza nim. Dzięki prostemu urządzeniu nie przyczyniasz się do zaśmiecania środowiska.
- Oszczędność czasu – nawet, jeśli wodę na cały miesiąc kupujesz podczas jednej wizyty w sklepie, wybierając dzbanki filtrujące oszczędzasz czas. Bo przecież wystarczy, że wlejesz trochę kranówki i poczekasz, aż dzbanek ją przefiltruje. Bez wychodzenia z domu.
Teraz czas na wady. Do głowy przychodzi nam właściwie tylko jedna – jeśli Twój lekarz zaleca picie jedynie wody silnie zmineralizowanej, prawdopodobnie dzbanek nie będzie dla Ciebie najlepszym wyjściem. W kranówce znajduje się sporo minerałów, jednak woda mineralna nadal ma ich więcej. To dotyczy jednak wyłącznie osób, które mają znaczne niedobory składników mineralnych.
To właśnie kryje w sobie każdy dzbanek filtrujący. Na co zwrócić uwagę już wiesz, teraz warto skupić się na modelach, które mogą znaleźć się w Twoim domu.
Czytaj także:
- Kiedy wymienić filtr w dzbanku?
- Czy filtr musi być cały czas zanurzony w wodzie?
- Dziwny smak wody z filtra – jaka może być przyczyna? [
- Czy można pić wodę z dzbanka filtrującego bez przegotowania?
Dzbanki filtrujące – ranking
Jakie wybrać dzbanki filtrujące? Ranking nie jest jednoznaczny, gdyż wszystko zależy od Twoich potrzeb. Na rynku znajdziesz wiele marek naczyń filtrujących, z których oczywiście najczęściej spotykaną w sklepach jest Brita. Czy to najlepsze rozwiązanie? Niekoniecznie. Ranking dzbanków filtrujących podaje wiele różnych modeli – między innymi od marek Aquaphor czy Dafi. Wszystkie są sprawdzone i godne zaufania. Różnice polegają głównie na wyglądzie oraz cenach urządzeń. Ze względu na fakt, iż to Brita wprowadziła na rynek pierwszy dzbanek filtrujący, do tej pory produkty tej marki są dość drogie. Jeśli szukasz rozwiązań budżetowych w dobrej jakości, którym możesz zaufać, Aquaphor będzie świetnym wyborem. Tak powie Ci każdy ranking dzbanków filtrujących.
Jaki dzbanek filtrujący wybrać? To dość trudne pytanie – jest ich przecież tak wiele! Jednak mamy nadzieję, że nasz artykuł trochę pomógł Ci w dokonaniu wyboru. Pamiętaj, skup się na tym, by urządzenie było jak najlepiej dopasowane do Twojego stylu życia i potrzeb Twoich oraz rodziny. Z pewnością znajdziesz dzbanek, który spełni Twoje oczekiwania.
Warto przeczytać

Jajka faszerowane pieczarkami - wielkanocny hit!
Jajka faszerowane pieczarkami to niezwykle aromatyczna propozycja, która świetnie sprawdzi się jako element menu wielkanocnego, ale również jako przekąska na różne okazje. Delikatne pieczarki podsmażone z cebulką i doprawione do perfekcji tworzą pyszne nadzienie, które idealnie komponuje się z kremowym żółtkiem. Sprawdź nasz sposób!
czytaj więcej
Jajka faszerowane - pomysły na jajka nie tylko na Wielkanoc
Jajka faszerowane to przekąska, która doskonale sprawdza się nie tylko na wielkanocnym stole, ale także na rodzinnych przyjęciach, spotkaniach ze znajomymi czy podczas codziennego śniadania. Ich największą zaletą jest ogromna różnorodność – można przygotować je na wiele sposobów, łącząc ulubione składniki i dopasowując smak do okazji. Poznaj nasze pomysły na faszerowane jajka!
czytaj więcej
Jak zrobić mazurek pomarańczowy?
Czy jest coś lepszego niż aromatyczny, cytrusowy wypiek na wielkanocnym stole? Mazurek pomarańczowy to rewelacyjna propozycja dla wszystkich fanów słodkości z nutą cytrusów. W naszym przepisie wykorzystujemy całe pomarańcze, które nadają ciastu wyjątkowego smaku i zapachu. Spróbuj zrobić ten pyszny mazurek wraz z nami!
czytaj więcej
Mazurek czekoladowy - poznaj przepis na mazurka w tradycyjnym wydaniu!
Mazurek czekoladowy to jedna z najbardziej klasycznych wersji tego wypieku. Kruchy i słodki mazurek z naszego przepisu zawróci w głowie wszystkim domownikom. Sprawdź, jak przygotować to wyjątkowe ciasto!
czytaj więcej
Mazurek pistacjowy - jak zrobić najmodniejszy mazurek z pistacjami?
Mazurek pistacjowy to połączenie tradycji z nutą nowoczesności — idealny wybór dla miłośników orzechowych smaków. Pistacje, które w ostatnich latach stały się niezwykle modne w cukiernictwie, doskonale podkręcają smak kruchego ciasta. Jeśli szukasz pomysłu na oryginalny świąteczny wypiek, koniecznie wypróbuj nasz przepis na mazurek pistacjowy!
czytaj więcej
Mazurek kajmakowy - pyszne ciasto na Wielkanoc
Mazurek kajmakowy to ciasto, które zachwyca swoją kruchą bazą i aksamitnym, słodkim nadzieniem oraz kojarzy się głównie z Wielkanocą. Choć jego przygotowanie może wydawać się skomplikowane, to w rzeczywistości nie jest aż tak trudne. Jak dokładnie robi się takiego mazurka? Tego dowiesz się z poniższego artykułu!
czytaj więcej
Babka cytrynowa - niezawodny przepis na Wielkanoc
Któż z nas nie kocha zapachu świeżo upieczonej babki cytrynowej rozchodzącego się po domu w wielkanocny poranek? To właśnie ten aromat sprawia, że święta nabierają wyjątkowego charakteru i przypominają nam o rodzinnych tradycjach. Jak zrobić cytrynową babkę na Wielkanoc (i nie tylko)?
czytaj więcej
Keks bezglutenowy. Pokazujemy, jak zrobić keks bez pszenicy
Marzysz o pysznym, wilgotnym cieście, ale musisz unikać glutenu? Nie ma sprawy! Dziś pokażemy Ci, jak przygotować przepyszny keks bezglutenowy, który swoim smakiem dorówna tradycyjnej wersji. Przepis przyda się na Wielkanoc oraz na co dzień. No to do dzieła!
czytaj więcej
Keks z jabłkami - jak go zrobić?
Każdy z nas czasem marzy o aromacie świeżo upieczonego ciasta, który wypełnia cały dom. Keks z jabłkami to właśnie jeden z tych wypieków, które potrafią stworzyć taką magiczną atmosferę. To połączenie klasycznego keksu z soczystymi owocami ma w sobie coś naprawdę wyjątkowego!
czytaj więcej