Kubek termiczny – dlaczego warto go mieć? Korzyści i alternatywy.

Porady 20.05.2019
Kubek Termiczny Starke Pro Oslo


Jaki kubek termiczny wybrać?

Dostępne na rynku kubki termiczne różnią się od siebie szeregiem parametrów. Najbardziej praktyczne są modele metalowe, a to ze względu na fakt, iż najdłużej trzymają optymalną temperaturę. Dobre kubki termiczne posiadać powinny podwójne ścianki izolujące gorący napój oraz specjalną, srebrną powłokę, która ułatwia czyszczenie naczynia i posiada właściwości antybakteryjne. Po ceramiczne kubki termiczne sięgnąć powinny natomiast osoby, które chcą przez długi czas cieszyć się wysoką temperaturą kawy lub herbaty w domu lub biurze.

Kolejna ważna kwestia to pokrywka. Do czynienia możemy mieć między innymi ze szczelnymi kubkami termicznymi z nakrętką, które do złudzenia przypominają klasyczny termos. Takie naczynia najczęściej są odkręcane i posiadają specjalne odpowietrzniki. Alternatywę dla nich stanowią kubki z ustnikiem posiadające przycisk, po wciśnięciu którego dochodzi do otwarcia otworu.


Jak wyczyścić kubek termiczny?

Aby kubek na kawę termiczny posłużył nam przez długi czas, zadbać należy o odpowiednią jego pielęgnację. Czy kubek termiczny można myć w zmywarce? Najlepiej robić to ręcznie, przy pomocy delikatnej gąbki oraz płynu do mycia naczyń. Do mycia w zmywarce nadają się wyłącznie modele plastikowe. Czyszcząc kubek termiczny, zadbać należy również o pokrywkę. Po każdym użyciu przepłukać powinno się ją pod bieżącą wodą i starannie wyczyścić znajdujące się w gwincie rowki. Gdy nasz termokubek posiada uszczelki, pamiętać należy o regularnym usuwaniu z nich zabrudzeń. Nigdy nie należy ich jednak zdejmować czy odginać – mogłoby to w negatywny sposób wpłynąć na szczelność naczynia.


Szczelne kubki termiczne z naszej oferty

Nasz sklep internetowy Tadar.pl oferuje bogaty wybór wysokiej jakości kubków termicznych. Przykładem może być kubek termiczny KonigHOFFER Logan 500 ml srebrno-czarny, który jest w stanie utrzymać wysoką lub niską temperaturę napoju do 8 godzin. Do jego zalet zaliczyć można podwójne ścianki, izolację próżniową, zamknięcie z podwójną uszczelką oraz możliwość łatwego rozłożenia korka w celu dokładnego wyczyszczenia naczynia. Kolejna propozycja to kubek termiczny KonigHOFFER Hunter 400 ml błękitno-biały (do wyboru jest również jego wersja czarno – biała oraz szaro – biała). Wykonany został on higienicznej stali, która jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Na uwagę zasługuje tu równie nowoczesne wzornictwo bazujące na praktycznych rozwiązaniach takich, jak między innymi wbudowany w zakrętkę mechanizm karabińczyka.

Chcecie poznać inne, równie praktyczne kubki termiczne z naszej oferty? Koniecznie zajrzyjcie do wpisu (Jaki kubek termiczny? 4 typy!).


Termos – ciekawa alternatywa dla termokubka

W naszej ofercie, poza dobrymi kubkami termicznymi znaleźć można również wysokiej jakości termosy. Ich cechą charakterystyczną jest długi czas utrzymywania temperatury napoju, który sięgać może nawet 24 godzin. Od kubków termicznych różnią się one także większą pojemnością. Najczęściej są w stanie pomieścić od 0,5 do 1 litra napoju. Termosy stanowią znakomite rozwiązanie dla osób preferujących długie, całodniowe wycieczki. Do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się stal nierdzewną. Jeżeli chodzi o sposób zamykania, poza klasycznymi, odkręcanymi korkami do czynienia możemy mieć także z modelami ze specjalnym przyciskiem ułatwiającym nalewanie. Każdy termos wyposażony jest w praktyczną nakrętkę, która pełni funkcję kubka. Specjalnym rodzajem termosów jest ich wersja konferencyjna. Przykładem może być termos konferencyjny Tadar Kawa 1,5 l, który doskonale sprawdzi się podczas konferencji oraz spotkań biznesowych. Na uwagę zasługuje tutaj między innymi wciskany mechanizm rozszczelniający, izolacja próżniowa oraz profilowany uchwyt z tworzywa sztucznego.

Termokubek to niezwykle przydatne naczynie, dzięki któremu smakiem ulubionej kawy i herbaty cieszyć możemy się również poza domem.