Nóż do pizzy — co jeszcze można nim kroić?

Porady 6.11.2019


Rodzaje noży do krojenia pizzy

Jak się nazywa nóż do pizzy? Narzędzie to nie ma specjalnej nazwy. Często określane jest ono mianem radełka do pizzy. Takie noże charakteryzują się obecnością ostrza o okrągłym kształcie. Z ich pomocą w kilka chwil pokroić można ciasto na równe kawałki.
 
Po pewnym czasie użytkowania noża do pizzy, konieczne może okazać się jego naostrzenie. Jeżeli w zestawie nie znajduje się dedykowana ostrzałka, należy zaopatrzyć się w taki gadżet. Korzystanie z niego jest bardzo proste — wystarczy przeciągnąć przez nią ostrze nożyka do pizzy.
 
Kolejna propozycja to ostrze do krojenia pizzy o charakterystycznym, łukowatym kształcie, które z powodzeniem wykorzystać można także podczas siekania ziół.
 
Miłośnicy oryginalnych kuchennych gadżetów zaopatrzyć mogą się w nóż z łopatką do pizzy. Z jego pomocą można zarówno pokroić ciasto, jak i nałożyć je na talerze. Takie akcesorium najlepiej sprawdzać będzie się w przypadku okrągłej pizzy, a to ze względu na fakt, iż łopatka ma trójkątny kształt.
 
Nie mniej efektownie prezentują się nożyce do pizzy. Nożyczki do krojenia pizzy to sprawdzony sposób na szybkie i wygodne porcjowanie ciasta.
 

Jak wybrać idealny nożyk do pizzy?

Aby mieć pewność, że wybierzemy najlepszy nóż do kuchenny do pizzy, przy jego zakupie warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych parametrów. Jednym z nich jest materiał, z jakiego wykonane zostały dobre noże kuchenne. Godne polecenia są noże do pizzy ze stali nierdzewnej. Materiał ten jest niezwykle solidny, odporny na uszkodzenia, odporny na korozję i łatwy w utrzymaniu w czystości.
 
Alternatywę dla stalowych akcesoriów stanowić może komplet noży tytanowych. Zaopatrując się w taki zestaw noży można mieć pewność, że posłużą one przez wiele lat. Tytanowy komplet noży kuchennych jest niezwykle ostry i odporny na uszkodzenia, a jednocześnie bardzo lekki.
 
By korzystanie z nożyka do pizzy było w pełni komfortowe, szczególną uwagę należy zwrócić na jego uchwyt. Warto by był on wyprofilowany i pokryty specjalnym tworzywem. Dzięki temu nóż do krojenia pizzy będzie dobrze leżeć w dłoni i nie wyślizgnie się podczas krojenia.
 
Kolejny ważny parametr do wielkość ostrza. Miłośnicy pizzy na grubym cieście zaopatrzyć powinni się w nóż do pizzy o nieco większej średnicy.
 

Co jeszcze można kroić nożem do pizzy?

Wbrew pozorom, kółko do krojenia pizzy wykorzystać można na więcej niż 1 sposób. Po ten przyrząd do krojenia pizzy sięgnąć możecie na przykład wówczas, gdy chcecie podzielić na kawałki ciasto upieczone bez formy. Nożyk do pizzy sprawdzi się tutaj znacznie lepiej niż profesjonalne noże kuchenne.
 
Nic nie stoi również na przeszkodzie, by takim akcesorium do pizzy pokroić przysmaki — czy to słodkie czy słone, przyrządzone na bazie ciasta francuskiego.
 

Praktyczne gadżety do krojenia pizzy i nie tylko

Szukając oryginalnych akcesoriów do pizzy, warto zajrzeć do naszego sklepu internetowego Tadar.pl. Zaopatrzyć można się tutaj między innymi w radełko i deskę z łopatką do serwowania pizzy. Znajdująca się w zestawie deska wykonana została z drewna bambusowego i posiada praktyczne rowki, które umożliwiają pokrojenie pizzy na 6 równych kawałków.
 
Jak zaserwować pokrojoną pizzę? Znakomicie do tego celu sprawdzi się talerz do pizzy z estetycznym nadrukiem nawiązującym do tego przysmaku. Gwarantujemy, że włoskie danie podane na takim naczyniu smakuje o wiele lepiej niż na zwykłym, białym talerzu.
 
Jakie noże kuchenne wybrać? Odpowiedź na to pytanie poznacie na naszym blogu.
 
Odpowiednio dopasowany nóż do pizzy to gwarancja codziennych sukcesów w wygodnym krojeniu tej włoskiej potrawy.