Nóż szefa kuchni — jaki powinien być?

Porady 7.11.2019


Nóż szefa kuchni — do czego można go używać?

Jakich noży używają szefowie kuchni? Korzystają oni z tak zwanego noża szefa kuchni. Jego ostrze jest szerokie przy rękojeści i stopniowo się zwęża. Najczęściej ma ono długość między 20 a 25 cm. Dobry nóż szefa kuchni to narzędzie, które wykorzystywać można na wiele różnych sposobów. Świetnie sprawdza się ono zarówno podczas krojenia, jak i siekania, szatkowania czy rozgniatania. Taki noż dobrze poradzi sobie zarówno z surowym mięsem, jak i warzywami czy owocami.
 

Nóż szefa kuchni — jaki wybrać?

Jaki nóż szefa kuchni sprawdzi się najlepiej? Kluczową kwestią jest tutaj materiał wykonania. Jakie noże do kuchni posłużą nam przez długi czas? Do kategorii tej zalicza się między innymi noże szefa kuchni ze stali nierdzewnej, która jest trwała, łatwa w czyszczeniu i odporna na korozję. Godne polecenia są również noże wyposażone w ceramiczne ostrze, które jest znacznie lżejsze i cieńsze od jego stalowej wersji. Profesjonalne noże szefa kuchni to natomiast te, które wyposażone są w tytanowe ostrze. Ich główną zaletą jest duża odporność na uszkodzenia oraz wieloletnia trwałość.
 
Specyficznym rodzajem noży kuchennych są noże szefa kuchni japońskie, które charakteryzują się doskonałą ostrością. Wytwarzane są one ze stali z dodatkiem węgla, która jest w specyficzny sposób obrabiana, a następnie hartowana (najczęściej w lodzie), szlifowana i ostrzona. Takie noże na długi czas zachowują swoją ostrość.
 

Nóż szefa kuchni — ranking

Szukacie wysokiej jakości noży szefa kuchni do 100 zł? Solidne, profesjonalne noże szefa kuchni znajdziecie w naszym sklepie internetowym Tadar.pl. Godnym polecenia nożem kuchennym szefa kuchni jest na przykład nóż Tadar Nook 22 cm. Nóż szefa kuchni do 200 zł posiada ostrze o długości 22 cm o specjalnym kształcie, który gwarantuje szybkie, wygodne oraz skuteczne krojenie i siekanie. Nóż kuchenny szefa kuchni ma antypoślizgową rączkę z tworzywa sztucznego, która gwarantuje pewny chwyt podczas pracy, zapewniając pełen komfort i bezpieczeństwo użytkowania.
 
Jaki nóż szefa kuchni do 100 zł wybrać? Kolejna propozycja to nóż KonigHOFFER Grey Stone Marble 20 cm. Posiada on wytrzymałe ostrze wykonane ze stali nierdzewnej pokrytej powłoką stylizującą kamień. Jako że jest ono niezwykle twarde, korzystanie z noża jest niezwykle łatwe, a krojenie nawet najtwardszych produktów nie sprawia żadnych trudności. Ostrze to jest także nieco szersze niż w przypadku klasycznych noży, dzięki czemu pozwala na krojenie różnego rodzaju składników. Nóż szefa kuchni posiada powłokę z tworzywa sztucznego soft touch, która zapewnia pewny chwyt i zabezpiecza przed wyślizgnięciem się narzędzia w czasie krojenia.
 
Jaki wybrać nóż szefa kuchni? Dobrym pomysłem jest nóż Tadar Elios 33 cm. Tym, co go wyróżnia jest powierzchnia redukująca przyklejanie się składników do ostrza. Nóż kuchenny posiada rączkę wykonaną z tworzywa sztucznego z gumowymi panelami antypoślizgowymi, która gwarantuje wysoki komfort krojenia nawet przy mokrych dłoniach. Dostępny jest on w kilku różnych wersjach kolorystycznych, co pozwala na dopasowanie go do indywidualnych preferencji.
 
W naszym asortymencie znajdziecie nie tylko pojedyncze noże szefa kuchni japońskie. Na Tadar.pl zaopatrzyć możecie się również w praktyczny komplet noży.
 
Zastanawiacie się, jakie noże kuchenne wybrać? Odpowiedź na to pytanie przynosi nasz blog.
 
Odpowiednio dopasowany nóż kuchenny szefa kuchni to gwarancja codziennych sukcesów w krojeniu warzyw czy mięs.