Organizacja przechowywania składników w kuchni – jak robić to dobrze i dlaczego warto?

Porady 20.10.2019

Ciekawią cię proste i gustowne rozwiązania? Pozwól więc, że zabierzemy cię do świata korzyści i codziennych sukcesów płynących z mądrego oraz odpowiedzialnego przechowywania w kuchni!
 

Szczelnie i elegancko – przechowywanie składników spożywczych

Odpowiednio zabezpieczone składniki zachowują swój aromat, smak, właściwości oraz świeżość. Na przestrzeni wieków nieustannie doskonalono tę część codzienności kulinarnej. Dzisiejsze rozwiązania są więc nie tylko skuteczne, ale i komfortowe w realizacji. Jeśli tylko chcesz, mogą one być również ozdobą przestrzeni do gotowania. Potencjał ten kryje się bowiem w szklanych, ceramicznych, kamionkowych, metalowych i trwałych produktach. Jakich? Butelkach na oliwę lub soki. Słoikach na domowe przetwory, ciastka, łakocie, a nawet takie dodatki do dań jak makaron. Przyprawnikach chroniących zioła i przyprawy przed zwietrzeniem. Puszkach ze stali węglowej, które dbają o świeżość herbaty i ziaren kawy, a nawet utrzymują odpowiedni poziom wilgotności zawartości i zapobiegają sklejaniu się cukru, mąki i innych sypkich składników.
 

Szkło, ceramika, stal węglowa – pochwal się nimi w swojej kuchni!

Szklane butelki i słoiki mają dwie podstawowe zalety. Po pierwsze, ich paleta kształtów oraz rozmiarów bardzo dobrze dopasuje się do twoich potrzeb. Z takimi produktami do przechowywania składników spożywczych podkreślisz przytulny i ciepły klimat aranżacji. Kolorowa zawartość ubarwi półki w kuchni, a gdy tylko któryś z produktów będzie się kończył, od razu dostrzeżesz ten fakt i zaplanujesz zakupy lub uzupełnisz braki z dostępnych zapasów. Bardziej klasycznym rozwiązaniem są pojemniki ceramiczne. Ich wzornictwo może świetnie współgrać zarówno z klasycznym, jak i nowoczesnym wystrojem przestrzeni do gotowania. Wiele z takich produktów ma zamknięcie z uszczelką – pokrywkę wkładaną lub z klipsem. Tak jak w przypadku szkła smak i zapach zawartości nie zmieni się w miarę upływających dni przechowywania. Bez problemu możesz wykorzystać je jako naczynia na podręczny zapas herbaty lub kawy. Równie solidne i eleganckie są puszki ze stali węglowej – ich podstawowy zestaw można często kupić razem z chlebakiem.


Nic nie wietrzeje, nic nie dostaje się do środka – pojemniki kuchenne

Wyobraź sobie, że zapas suszonego oregano z czasem traci swój piękny zapach oraz przestaje wzbogacać smak tworzonych potraw. Nie zawsze istnieją warunki, aby przechowywać w kuchni świeże zioła w doniczkach. Na szczęście możesz posłużyć się szczelnymi pojemnikami kuchennymi – z klipsem, uszczelką, zakrętką oraz dopasowaną pokrywką. Nie ważne co będzie wewnątrz. Mole spożywcze nie dostaną się do środka. Każde otwarcie puszki wypełni twoją kuchnię smakowitymi aromatami. Wygodnie i sprawnie doprawisz wiele domowych receptur. Jeśli natomiast przywiązujesz wagę do estetyki przechowywania, z przyjemnością postawisz kolekcję słoiczków, butelek i innych pojemników w miejscu, gdzie każdy może je zobaczyć!
 

Kupuj na wagę, dbaj o środowisko, przechowuj odpowiedzialnie!

Smak, aromat, świeżość składników oraz wygoda są ważne. Kolorowa zawartość słoików, butelek i puszek buduje atmosferę każdej rodzinnej, domowej kuchni. To ich zawartość wpływa na to, jakie zapachy kojarzą się ci z dzieciństwem i bezpieczeństwem. Jednak w świecie, gdzie zmiana przyzwyczajeń i wdrożenie proekologicznych wyborów stają się coraz bardziej istotne, potrzeba czegoś więcej. O tym, że im mniej tworzywa sztucznego w twoim otoczeniu, tym lepiej, nie trzeba raczej wspominać. Wiele opakowań, w których zwykle sprzedawany jest makaron, sól i inne przyprawy, jest jednak wciąż wykonanych z takich materiałów.

Metalowe puszki to co innego. Podobnie stalowe i ceramiczne pojemniki. One są wielorazowe i o wiele trwalsze. To one najlepiej zachęcają do kupowania składników na wagę i ograniczenia foliowych reklamówek. Wybieraj więc w sklepie papierowe torebki, a w domu codzienne sukcesy, komfort oraz atrakcyjny wygląd kompletu pojemników, butelek i słoiczków do przechowywania. Masz już w swojej kuchni przyprawnik ze szklanymi fiolkami na najczęściej stosowane dodatki do posiłku? Niech to więc będzie początek zmian, które zbliżą twój dom do natury. Zaprzyjaźnij się z przyrodą i przechowuj odpowiedzialnie.