16 prezentów na Dzień Ojca – poradnik Tadar.pl

Porady 10.04.2022
16 prezentów na Dzień Ojca – poradnik Tadar.pl

Znając zainteresowania swojego taty, można dość łatwo wybrać dla niego idealny prezent. Zastanów się, jak lubi spędzać czas Twój ojciec i na tej podstawie wybierz upominek na Dzień Taty, zgodny z jego gustem. Zapoznaj się również z kilkoma naszymi propozycjami. 

Prezent – Dzień Taty

W naszym kraju 23 czerwca tradycyjnie obchodzony jest Dzień Ojca. W tym dniu dzieci okazują swoim tatusiom wdzięczność za trud wychowania oraz codzienne wsparcie. Taka okazja wymaga nie tylko życzeń, ale również tego, by pojawiły się prezenty dla taty od dzieci.

Maluchy mają teoretycznie łatwiej, ponieważ mogą z pomocą mamy przygotować laurkę, nauczyć się wierszyka czy piosenki i zaprezentować je tacie. Z kolei starsze dzieciaki albo dorosłe córki i dorośli synowie, mają przed sobą prawdziwe wyzwanie.

Prezenty dla taty muszą być wyjątkowe. Tylko jak znaleźć prezent dla taty, który wszystko ma? Warto pomyśleć przede wszystkim o tym, co go uszczęśliwi. Dobrym pomysłem jest porozmawianie z mamą lub inną osobą, która dobrze zna tatę. Być może podpowie, o czym marzy Twój tata.

Jeżeli nie masz pomysłu, co może przypaść do gustu Twojemu ojcu, postaw na praktyczne prezenty, np. gadżety związane z gotowaniem, designerskie garnki, np. zestaw garnków nierdzewnych Starke Pro Mystic 7 elementów indukcja, jeżeli jest zapalonym kucharzem albo kawiarkę, gdy np. uwielbia kawę.

Czytaj także:

Jaki prezent dla taty? Co wziąć pod uwagę?

Wręczenie tacie podarunku z okazji Dnia Ojca to sposób na wyrażenie tego, ile dla Ciebie znaczy. To on uczył Cię pierwszych słów, jazdy na rowerze. Pocieszał po porażkach. Wspierał w dążeniu do sukcesów. Warto więc okazać mu wdzięczność i swoją miłość.

Jaki prezent dla ojca sprawdzi się znakomicie? Wybierając prezent przede wszystkim warto wziąć pod uwagę:

  • zainteresowania taty – znasz swojego tatę nie od dziś i doskonale wiesz, co lubi robić na co dzień, niech ta wiedza będzie dla Ciebie inspiracją;
  • rzeczy, które już ma – nie ma sensu kupować mu kolejnego takiego samego młynka do kawy, warto postawić na coś zupełnie unikalnego;
  • Twój budżet – pomyśl, jaką kwotę chcesz przeznaczyć na prezent dla tego wyjątkowego mężczyzny i szukaj upominków w tym przedziale cenowym.

Poniżej znajdziesz wskazówki, jaki prezent dla ojca wybrać. Mamy nadzieję, że te pomysły spodobają Ci się lub zainspirują Cię do własnych poszukiwań.

Czytaj także:

Prezent dla taty kucharza

Pamiętasz kulinarne przygotowywania do Świąt, a tam swojego tatę w roli głównej? Podczas obiadów udowadniał, że uwielbia kuchenne eksperymenty i potrafi przyrządzić coś więcej niż najprostsze dania? Podaruj mu prezent dla kucharza. Niezależnie od tego, czy gotuje zawodowo czy amatorsko, pokażesz mu, jak bardzo doceniasz jego starania i jak bardzo lubisz jego potrawy. Zachęci go to do dalszego gotowania.

Ciekawe prezenty dla kucharza to:

  • patelnie nieprzywierające – sprawdzi się tu patelnia granitowa do pancakes i placków Konighoffer 26,5 cm indukcja, składająca się z siedmiu miejsc na jajka lub ciasto z tłoczonymi wzorami uśmiechu. Dzięki temu Twój tata będzie mógł zacząć dzień z uśmiechem. Smażenie na takiej patelni nie wymaga używania dużej ilości tłuszczu. Wręczając więc tacie taki prezent, dodatkowo zadbasz o jego zdrowie.
  • zestaw wędliniarski Konighoffer szynkowar z termometrem 1,5 l i garnek z sitkiem 4 l – sprawdzi się jako doskonały prezent dla kucharza amatora, miłośnika wędlin. Profesjonalne narzędzia umożliwią przyrządzenie soczystych i kruchych wędlin. Wysokiej jakości stal zapobiega przywieraniu żywności.
  • minutnik kuchenny elektroniczny Tadar Kurka – jeżeli chodzi o gadżety dla kucharza, taki minutnik w kształcie uroczej kurki, sprawdzi się znakomicie – Twój tata precyzyjnie odmierzy czas podczas gotowania. Dzięki magnesowi może bez trudu przyczepić go do lodówki. 

Czytaj także:

Prezenty dla piwosza

Klasyczny prezent dla piwosza to oczywiście kufle do piwa. Jeżeli natomiast chcesz podarować tacie bardziej oryginalny prezent dla piwosza, postaw na atrakcyjnie wyglądającą skrzynkę drewnianą na kapsle i korki od wina Tadar 28 x 36 x 4,5 cm, dzięki której Twój tata zrobi porządek z kapslami i korkami. Taka skrzynka – ze względu na to, że jest estetycznie wykonana – może też pełnić funkcję dekoracyjną.

Twój tata to miłośnik ciekawie zaprojektowanych karafek? Podaruj mu karafkę szklaną łamaną Edwanex 0,75 l, w której można gustownie zaserwować wiele trunków.

Jeżeli Twój tata lubi chłodzone napoje z pewnością spodobają mu się:

Z kolei prezentem, który sprawdzi się w zimowe wieczory, będzie dzbanek do mleka i grzanego wina kamionkowy Kwiatek 1 l. Taki prezent spodoba się tacie, który ceni klasyczne rozwiązania i swojski klimat. W takim dzbanku można wygodnie przenosić grzane wino i mleko.

Czytaj także:

Prezenty dla kawosza

Twój tata nie wyobraża sobie dnia bez kawy? Podaruj mu prezent dla kawosza. Jego radość będzie tym większa, gdy taki upominek będzie łączył wiele funkcji. Przykładem wielofunkcyjnego upominku jest zaparzacz tłokowy Starke Pro Encora 1 l czarny. To nie tylko pojemny french press, oddzielający fusy od napoju, ale również produkt, który dzięki swojej konstrukcji, działa jak termos, utrzymujący długo temperaturę kawy.

Jeżeli Twój tata często wyjeżdża, warto wręczyć mu termos, w którym będzie mógł przewozić ulubioną kawę. Atrakcyjne akcesoria dla kawosza to z pewnością filiżanki termiczne do kawy, których ścianki urzekają interesującym designem.

Miłośnikowi klasyki spodoba się lekki i gustowny komplet dwóch kubków porcelanowych Tadar Sonata 350 ml, wykonany z luksusowej porcelany NBC. Warto też pokusić się o podarowanie serwisu kawowego Tadar White 220 ml 12 elementów. Dzięki niemu Twój tata będzie mógł pić kawę z przyjaciółmi albo z bliskimi.

Można również samodzielnie skomponować zestaw dla kawosza, wręczając tacie wszystkie wymienione powyżej produkty.

Czytaj także: