Co kupić miłośnikowi gotowania? 3 pomysły na gwiazdkowy prezent!

Porady 8.10.2020


Pomysł na prezent gwiazdkowy – patelnia granitowa

W niejednym przepisie znajdziesz polecenie, by zeszklić cebulę, podsmażyć wstępnie mięso, a nawet poddusić nieco składniki w sosie na patelni przykrytej pokrywką. Dobrych patelni nigdy za wiele, zwłaszcza że mają tak różnorodne rozmiary, a nawet funkcjonalność. Jako prezent dla kucharza lub kucharki sprawdzą się jedynie, gdy dobrze poznasz preferencje obdarowywanej osoby. Jest to ważne ze względu na ilość modeli patelni dostępnych na rynku. Aby ograniczyć nieco możliwości i ułatwić sobie podjęcie decyzji, warto zdecydować się na zamówienie oraz zakup jednej z licznych wersji patelni granitowych. Jako pomysł na prezent świąteczny jest idealna – solidnie wykonana, odporna na zarysowanie, wyróżniająca się estetyką i nierzadko w wielu wersjach oraz rozmiarach. To wcale nie musi być klasyczna patelnia granitowa. Równie dobrze możesz wybrać jej wersję grillową lub do naleśników. Nie przegap swojej możliwości na trafiony prezent dla miłośnika gotowania. Więcej na temat patelni z powłoką granitową znajdziesz na naszym blogu.


Szatkownica, czy to dobry pomysł na prezent świąteczny?

Każdy, kto lubi gotować, zdaje sobie sprawę, jak wiele czasu potrzeba czasem, żeby pokroić wszystkie składniki. Z dobrym nożem szefa kuchni może to być prawdziwa przyjemność. Wystarczy tylko wiedzieć, na co zwracać uwagę przy jego wyborze. Posługiwanie się nożem wymaga jednak wprawy, a jak wie każdy kucharz i kucharka można to zrobić łatwiej. W tym momencie otwiera się twoja furtka do świetnego prezentu dla fana gotowania. Sobie również warto sprawić taką niespodziankę, gdyż dobra szatkownica to prawdziwy skarb w kuchni. Wiele z nich ma wbudowany pojemnik na pokrojone składniki. Niemal każda szatkownica posiada również swój sposób na ochronę dłoni przed zranieniem. Jeśli to nie jest fajny i praktyczny pomysł na prezent gwiazdkowy dla kogoś bliskiego, to może warto sprawdzić resztę oferty sklepu internetowego Tadar.pl.


Prezent dla kucharki i kucharza – dobre garnki

W garnku łatwiej przygotujesz leczo. Ugotowanie w nim pysznej zupy jest łatwe i przyjemne. Bez dobrych garnków nie przygotujesz również pysznego makaronu. Dla miłośnika gotowania będzie to zatem miły prezent gwiazdkowy. Dołóż wszelkich starań, by był on również wyjątkowy. Co to znaczy? Niech działa na każdym typie kuchenki i równomiernie przewodzi ciepło. Wybierz model z powłoką zapobiegającą przywieraniu składników, co ochroni niejedno danie przed przypaleniem. Najlepsze garnki są połączeniem trwałych materiałów i funkcjonalności. Prezenty dla kucharzy – tych małych i tych dużych – powinny dawać właśnie takie korzyści, jednocześnie dbając o wyśmienity smak posiłków. Pozostaje jedynie wybrać, czy mają to być garnki pojedyncze, czy w komplecie. Pomysł na prezent świąteczny dla każdego, kto lubi gotować, jest w zasadzie gotowy!