5 pomysłów na zorganizowanie imprezy urodzinowej

Porady 3.09.2020


Impreza urodzinowa a wyjątkowe smaki

Piękne wspomnienia tworzą nie tylko wyjątkowi ludzie i atmosfera. Pomysły na niezapomnianą imprezę z okazji urodzin warto zbudować między innymi na czymś smacznym, choć nie do końca powszednim. Z naszego doświadczenia wynika, że czymś takim są dobrze dobrane przekąski i przystawki. Nie musi to być jednak nic skomplikowanego lub czasochłonnego w przygotowaniu. W końcu o to w urodzinach chodzi, żeby się dobrze bawić, a nie zmęczyć. Warto zatem wpleść w plan organizacji takie smaczne dodatki jak:
 
  • Deska serów (o różnej twardości, smaku, czy też różnych gatunków)
  • Domowe pieczywo i zestaw różnych past do samodzielnego smarowania (np. jajeczna z awokado, czyli pyszna i zdrowa)
  • Roladki z wrapów, czyli idealny finger food na imprezę urodzinową
 


Urodziny dla dorosłych – dobry pomysł!

Przystawki, zwłaszcza jeśli zaskoczą swoim smakiem gości, mogą pomóc w otwarciu zorganizowanej imprezy urodzinowej. Kolejnym punktem programu może być zatem subtelna próba zrelaksowania bliskich. Jeśli to przyjęcie urodzinowe, na którym są wyłącznie osoby dorosłe, to pora wyjąć kieliszki. Aby jednak było ciekawie można zorganizować komercyjną degustację win z różnych szczepów. Deska serów nada się do tego znakomicie. Podobnie różne kieliszki do wina – tulipanowe do czerwonego, małe i smukłe do białego, a jeśli potrzeba nieco orzeźwienia to i takie zaprojektowane z myślą o lekkich winach różowych. Wystarczy umiejętnie dobrać charakterystykę trunków – skupić się na różnicach i ciekawych smakach, aby wzbogacić pomysł na urodziny.Czym zaskoczyć gości na urodzinach? Deserem!

Zanim zapadnie decyzja o tym, jaki deser zrobić na imprezę urodzinową, warto zastanowić się, czy wśród gości nie ma np. osób uczulonych na orzechy lub wegan, którzy nie będą chcieli zjeść wypieków z jajkami w przepisie. Ktoś może mieć cukrzyce lub być na specjalnej diecie. Dla takich osób można zrobić specjalną wersję urodzinowego deseru – przez zmianę niektórych składników lub ich niedodawanie. Z ciastem lub tortem może być w takim wypadku mały problem. Natomiast świetnym pomysłem na urodziny i słodkie co nieco, które zaskoczy gości, są desery w pucharkach. Kompozycja dowolna tak jak składniki. Mogą to być domowe lody, kremy, owoce, bakalie, galaretki, musy, a nawet trochę syropu dodającego ciekawy smak do całości. My szczególnie polecamy spróbować stworzyć swój własny deser chia!