Co kupić na odejście z pracy? Pomysły na pożegnalny upominek

Porady 5.01.2023

Odejście z pracy można potraktować jako rozpoczęcie nowej drogi życia lub przełomowy moment w karierze, w końcu każdy kiedyś zmienia pracę. Choć z pracy odchodzi się z różnych powodów, to nie powinno kojarzyć się ono z negatywnymi uczuciami. Odchodzącego współpracownika czy szefa warto pożegnać drobnym upominkiem. Jak go wybrać? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Co kupić na odejście z pracy?

Prezenty pożegnalne w pracy powinny być symboliczne i zapadać w pamięć, by dawne miejsce pracy dobrze kojarzyło się obdarowanej osobie. Jeśli zastanawiasz się, co kupić na odejście z pracy, to dobrze trafiłeś. Z chęcią pomożemy Ci wybrać odpowiedni upominek na pożegnanie, by odejście na nową drogę zawodową lub życiową nie kojarzyło się ze stresującym przeżyciem.

Pomysł na prezent pożegnalny dla pracownika wręczany przez kadrę kierowniczą lub szefostwo powinien różnić się od pomysłu kolegów i koleżanek ze wspólnego działu. Jednak w każdym z tych przypadków prezent pożegnalny powinien dobrze się kojarzyć i sprawić obdarowanemu radość. Dobrze dobrany podarunek pozwoli poczuć się byłemu już pracownikowi docenionym – czy to jako kolega zza biurka, czy podwładny.

Co kupić na pożegnanie w pracy, by trafić w gust obdarowywanej osoby? Takie podarunki mogą stać się wyzwaniem, zwłaszcza wtedy, gdy na prezent składa się więcej członków zespołu, a niewielu z nich miało ścisły kontakt z osobą opuszczającą firmę. W takim wypadku sprawą wyboru prezentu powinna zająć się osoba, która była z nią najbliżej.

Istnieją dwie metody na to, by pomysł na prezent pożegnalny uznać za udany – można podejść do sprawy z humorem lub z zawodowego punktu widzenia, bardziej profesjonalnie. Na wpływ obranej metody będą miały wpływ takie czynniki jak miejsce, w którym się pracuje, kwestia zażyłości, struktura zespołu, jego wielkość oraz sama specyfika zawodu. Oficjalny prezent dla przechodzącego na emeryturę prezesa zarządu powinien różnić się od prezentu pożegnalnego dla kolegi z pracy.

Jeśli chcesz poznać nasze propozycje i pomysły na ciekawe i eleganckie prezenty dla całej załogi, koniecznie przeczytaj dalszą część tekstu.

Co kupić szefowi na pożegnanie? Praktyczne i oryginalne pomysły

Upominek pożegnalny dla kierownika lub innej osoby zarządzającej firmą wcale nie musi być nudny i poważny, chociaż elegancki prezent zawsze będzie w dobrym tonie. Upominek dla szefa lub prezesa powinien być podziękowaniem za wspólnie zrealizowane projekty i współpracę.

W zależności od tego, jakie panowały w zespole relacje, można pokusić się o wręczenie kierownikowi upominku o zabawnym charakterze. Ta opcja jest jednak zarezerwowana tylko dla mniejszych zespołów, w których stosunki z kadrą zarządzającą są mniej formalne i bliższe. 

Zarówno w sytuacjach mniej formalnych, jak i tych bardziej oficjalnych, idealnym prezentem dla kierownika może okazać się butelka dobrej whisky z pasującymi kieliszkami lub leżakowane wino z odpowiednimi akcesoriami do wina. Tego rodzaju prezenty nigdy nie wychodzą z mody, są zawsze aktualne i uniwersalne.

Problem może pojawić się wtedy, gdy szef nie pije, ponieważ będzie to nie lada faux pas. Zanim kupimy komuś alkohol, warto zadbać najpierw o zrobienie dogłębnego wywiadu z blisko współpracującymi członkami zespołu. Co wtedy podarować? Szef lub kierownik z pewnością ucieszy się z dobrej jakości serwisu kawowego, lub eleganckiego zestawu do zaparzania herbaty i dobranego do tego zestawu herbat. Równie dobrym prezentem może okazać się kosz prezentowy lub voucher.

Jaki prezent pożegnalny podarować kierownikowi, z którym łączyły cię bliższe relacje? Tutaj kwestia jest bardziej złożona. Takiej osobie warto podarować oryginalny prezent o indywidualnym charakterze. Sprawdzą się tu personalizowane prezenty w postaci kubków i filiżanek z zabawnymi nadrukami, ciekawie wyglądający termos lub kubek termiczny, a nawet zestaw garnków i patelni. Postaraj się i wykaż się inwencją twórczą, w końcu odchodzi nie tylko szef, ale również dobry kolega lub koleżanka. Taki upominek na odejście z pracy powinien być uhonorowaniem wspólnie spędzonych lat. Jeśli chcesz, aby ta osoba nie zapomniała o waszym zespole, sprawcie jej zestaw kubków z waszymi imionami – taki gest z pewnością wywoła uśmiech na jej twarzy.

Jak podziękować za lata pracy? Ciekawe pomysły na prezenty na odejście z pracy

Podarowanie współpracownikom prezentu, gdy opuszczają firmę to nie tylko miły gest, ale również forma podziękowania. Jak podziękować członkom swojego zespołu? Poznaj kilka propozycji na ciekawe upominki dla swoich kolegów.

Jaki prezent pożegnalny dla koleżanki z pracy wybrać, by sprawić jej przyjemność? Przede wszystkim dopasowany do jej gustu i hobby. Zanim kupicie jej prezent, postarajcie się wspólnie przemyśleć, co dana osoba lubi. Dla koleżanki, która jest fanką herbaty liściastej, wybór prezentu nie będzie trudny. Idealny prezent będzie miał związek z herbatą – może być to imbryk do herbaty lub zestaw elegancko zapakowanych herbat. Postarajcie się dyskretnie podpytać, czego brakuje koleżance. Może stłukł jej się ulubiony kubek? A może jej odejście z pracy wiąże się z przeprowadzką i potrzebna jest jej nowa patelnia, garnek, wazon lub doniczka?

Pożegnalny prezent dla koleżanki z pracy może zawierać akcent humorystyczny. Często widywałeś koleżankę, jak zjada na śniadania jajka? Podarujcie jej wspólnie maszynę do gotowania jajek lub kolorowe podstawki pod jajka ugotowane na twardo. Kumpela z pracy nigdy nie odmawiała wina na spotkaniach integracyjnych? Doskonałym pomysłem może okazać się komplet gustownych kieliszków do wina. Takie drobne upominki sprawią, że koleżanka będzie myśleć o was ciepło w kolejnej pracy.

A co z kumplem z biurka naprzeciwko? Jaki prezent pożegnalny dla kolegi z pracy będzie najlepszy? Zastanawiając się nad tym, co kupić koledze na odejście z pracy, pewnie przychodzi ci do głowy kilka niecenzuralnych pomysłów. To znak, że byliście blisko i możesz zaszaleć z kreatywnością. Wiele osób odchodzących z pracy ucieszy się na drobny upominek, który nie pozwoli zapomnieć o waszej znajomości. Idealnym prezentem na pożegnanie kolegi może okazać się komplet kieliszków z zabawnymi, własnoręcznie napisanymi sloganami. 

Możliwość personalizacji prezentu dają w zasadzie wszystkie naczynia. Kolega często pożyczał od was kubki do kawy, bo zapominał swoich? Podarujcie mu zestaw kubków na każdy dzień tygodnia – będzie to idealny prezent dla takiego zapominalskiego współpracownika.

Prezenty pożegnalne w pracy warto wręczyć na specjalnie zorganizowanym przyjęciu. Takie spotkanie pozwoli wam odpowiednio pożegnać się z osobą, opuszczającą firmę. Na przyjęciu często zasiada się do stołu i je, a także pije, np. dobrą whisky, którą przed chwilą podarowaliście koledze w prezencie. To kolejny argument za tym, że taki prezent będzie strzałem w dziesiątkę. W końcu wypijecie ją razem! Upominek w postaci dobrego alkoholu pozwoli na rozluźnienie panującej w firmie atmosfery, dość napiętej w związku z pożegnaniem odchodzącego pracownika.

Gdy osoba była wam bliska, postarajcie się znaleźć podarunek, który sprawi jej przyjemność. Inspiracje na oryginalne prezenty czerpać możecie nawet z powierzchni biurka waszego kolegi. Któż wie, może znajdziecie na nim figurkę ze Star Wars i od razu w waszych głowach narodzi się doskonały pomysł na prezent na odejście.

Prezenty na pożegnanie z pracą dla kolegów z zespołu: od klasycznych po oryginalne

Jaki prezent pożegnalny dla pracownika lub współpracownika wybrać? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest to bardzo indywidualna kwestia. Na pożegnanie pracownika powinno się kupić coś, co pozwoli mu dobrze wspominać firmę i współpracowników. Bardziej oficjalny upominek sprawdzi się w firmach o wielu działach i szczeblach rozwoju. W takim przypadku dobrym podarunkiem może okazać się kosz prezentowy ze słodyczami i innymi frykasami. Również voucher z możliwością wycieczki do hotelu lub spa może okazać się trafionym prezentem.

A co z prezentem od kolegów dla kolegi lub koleżanki z pracy? Tutaj można pokusić się o większą swobodę i odejście od klasyki. Gdy odchodząca osoba pasjonuje się ogrodnictwem, można sprezentować jej roślinę w doniczce. Z firmy odchodzi wielki fan grillowania? Idealnym prezentem może okazać się zestaw do grillowania, nowy ruszt lub nieco bardziej kosztowny podarunek w postaci nowego grilla ogrodowego. Koleżanka z pracy odchodzi na emeryturę? Gustowna zastawa stołowa wraz z kompletem sztućców na pewno sprawi jej radość. 

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad tym, jaki prezent na odejście z pracy wybrać, koniecznie sprawdź naszą ofertę. Znajdziesz tu mnóstwo akcesoriów kuchennych, a także drobny sprzęt AGD oraz wszystkie gadżety potrzebne do urządzenia domu czy mieszkania. Przedstawione pomysły na prezenty pożegnalne możecie śmiało wykorzystać również jako inspiracje na podarunki z okazji jubileuszu firmy. 
 

czytaj także:

Jak zapakować prezent świąteczny?

Co kupić na święta do 50 zł? 7 pomysłów na prezent!

 Jaki prezent dla babci na święta wybrać?

Jaki prezent dla męża na święta wybrać? 7 podpowiedzi

Prezent dla taty na święta — 5 pomysłów

Prezent dla teściowej na święta – 6 gotowych propozycji

Jaki prezent na święta dla mężczyzny do 100 zł kupić? 8 propozycji!

10 propozycji na prezent dla przyjaciółki na święta

 10 pomysłów na prezent na święta dla dziewczyny

Jaki prezent dla pary na święta? 9 propozycji

Prezent świąteczny dla siostry – co kupić?