Dekoracje i ozdoby wielkanocne – 10 inspiracji

Porady 5.02.2021


Ozdoby wielkanocne ręcznie robione – z czego?

Jakiś czas temu doradzaliśmy ci jak wykonać własnoręcznie stroiki wielkanocne, więc możesz wykorzystać poznane przy tej okazji techniki. Tym razem pójdziemy o krok dalej… a nawet o kilka kroków. Będzie bardzo kreatywnie, gdyż takie dekoracje można wykonać z naprawdę wielu materiałów. Pięknie wyglądają, kiedy je łączysz np. ze świecami i świeczkami. Mogą być proste lub wręcz przeciwnie – wielokolorowe i mieniące się pastelową paletą barw. Z czego wykonać ozdoby wielkanocne ręcznie robione krok po kroku? Nie ważne, czy robisz je sam, czy wspólnie z dziećmi. Spróbuj znaleźć inspirację na:
 
 • Ozdoby wielkanocne na szydełku
 • Drewniane dekoracje na Wielkanoc
 • Ozdoby wielkanocne z papieru i wstążki
 • Wykonane z masy solnej dekoracje z okazji Świąt Wielkiej Nocy
 • Ozdoby wielkanocne ze sznurka
 • Ozdoby wielkanocne z filcu
 


Ozdoby wielkanocne na okno

Pisaliśmy już jak udekorować stół na Wielkanoc, jednak tym razem tamte pomysły się nie sprawdzą. Klasyczne wielkanocne ozdoby do kuchni również nie pomogą ci w przystrojeniu szyb okiennych w domu. Zrobią to sprytne i ręcznie robione ozdoby DIY, które wykonasz w ciągu kilku chwil. Muszą być przede wszystkim lekkie, aby łatwo dało się je zaczepić na oknie. Najlepiej sprawdzą się więc dekoracje wielkanocne z papieru oraz z filcu. Zwłaszcza ten drugi materiał będzie wyglądał elegancko, a dzięki swojej trwałości prawdopodobnie zostanie w twoim domu przez wiele kolejnych świąt. Jak wykonać takie ozdoby wielkanocne z filcu na szybę okna? To proste! Spróbuj zrobić to krok po kroku, czyli:
 
 • Zacznij od przemyślenia, jakie motywy chcesz wykorzystać i na jakich kolorach najbardziej ci zależy
 • Kup kilka arkuszy filcu w odpowiednich barwach
 • Odrysuj kształty kurczaczków, pisanek zajączków itd. na materiale, a następnie wytnij je nożyczkami
 • Z pomocą nożyka do wykładzin wytnij kształty na wylot filcu lub bardziej precyzyjne elementy do naklejenia
 • Stwórz ozdoby wielkanocne na okno według swojej wyobraźni i przyklej je na szybę (lub ramę okienną) z pomocą dwustronnej taśmy transparentnej
 


Ozdoby wielkanocne w szkle – krok po kroku

Po wielu produktach spożywczych zapewne zostają ci słoiczki lub po prostu ładne szklanki. Warto część z nich zachować, a zwłaszcza te w oryginalnym kształcie, gdyż mogą się przydać przy takiej okazji jak ta. Ozdoby wielkanocne w szkle mogą być po prostu świecznikiem na podgrzewacze tealight zdobionym różnokolorowymi lakierami do paznokci. Wystarczy wybrać pastelowe barwy i jakiś prosty motyw kojarzący się z Wielkanocą. Wazony i doniczki możesz ozdobić podobnie. Jeśli natomiast chcesz wykonać w szkle stroik wielkanocny, wykorzystaj wstążki, kolorową tkaninę (np. filc), gałązki bukszpanu i bazi, ceramiczne figurki, a także wielobarwne jajeczka i sztuczny mech.

W sklepie internetowym Tadar.pl znajdziesz również tace dekoracyjne, które pomogą ci subtelnie podkreślić radosny klimat tych świąt. Jeśli natomiast potrzebujesz wskazówek jak zaplanować bezmięsną Wielkanoc, zajrzyj na naszego bloga. Mamy tu dla ciebie między innymi porady, jak stworzyć wegański koszyk wielkanocny!