Jak udekorować stół na Wielkanoc?

Porady 8.02.2021


Jak tanio udekorować stół na Wielkanoc?

Najprostsze rozwiązania zwykle sprawdzają się najlepiej. Dekoracje i ozdoby na Wielkanoc to bardzo pojemna kategoria produktów. Począwszy od tych, które możesz ustawić na stole lub komodzie, a kończąc na dedykowanej zastawie, obrusach, ręcznikach, czy też świątecznych bibelotach z motywem zajączków, kurczaczków i malowanych jajek. Uważamy, że najprościej będzie jednak podkreślić, że Wielkanoc to czas, gdy wszystko ponownie budzi się do życia. Jak wobec tego udekorować stół na śniadanie wielkanocne? Które ozdoby będą najlepsze? Wazony i doniczki – od tego warto zacząć! Nawet te najprostsze ze szkła lub białej ceramiki wpiszą się w klimat świąt, gdy staną w nich świeże, wiosenne kwiaty lub po prostu pęk bazi ozdobionych wielkanocnymi dekoracjami do zawieszenia. Jeśli natomiast nie masz głowy do takich naturalnych kompozycji, wybierz gotowe stroiki wielkanocne.


Jak prosto i ładnie udekorować stół na święta wielkanocne?

Wystarczy niewielki akcent, aby subtelnie odmienić wystrój wnętrza. Tym razem skupmy się na tym, jak widocznie ocieplić aranżację i jednocześnie wybrać ozdoby do domu, które będą pasowały do świąt. Ten sposób na to jak udekorować stół na Wielkanoc może ci się wydać banalny, ale to naprawdę działa. Podobny efekt uzyskasz również na co dzień, chcąc zaprojektować przytulną sypialnię, czy dodać nieco romantyzmu wieczorowi w salonie. Odpowiedzią są bowiem wielkanocne świece i świeczki. Które wybrać? Z całą pewnością sprawdzą się te w pastelowych kolorach lub malowane na wzór pisanek. Mogą być również proste, białe świeczki, ale wtedy duch wielkanocnych świąt należy podkreślić przez odpowiedni świecznik. Taką dekorację ustawiasz na środku stołu, zaraz przy koszyczku ze święconką. Nic więcej nie trzeba!


Jak udekorować stół na śniadanie wielkanocne?

Ozdoby wielkanocne powinny być w jasnych barwach, aby podkreślać radosny klimat świąt. Biel, zieleń, żółć – te barwy najczęściej uczestniczą w metamorfozie całego domu podczas przygotowań do Wielkanocy. Jak zatem ozdobić stół? Pamiętając, że przyroda właśnie budzi się do życia, a za oknem robi się coraz bardziej zielono, wybierz właśnie takie świeże motywy. Jeśli chcesz, by było elegancko, wybierz np. nadruki i malowanie z wiosennymi kwiatami. Do ich wprowadzenia w wystrój jadalni lub kuchni nadają się świetnie tace dekoracyjne. Ustawisz na nich owoce, świeczki, stroiki wielkanocne lub po prostu wykorzystasz do przenoszenia świątecznych dań. Inną opcją będzie kompozycja wzorowana na święconce – taki koszyczek łatwo przenieść i wygląda pięknie, jednocześnie nawiązując do tradycji święcenia potraw.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak skomponować wegański koszyk wielkanocny, koniecznie zajrzyj na naszego bloga. Znajdziesz tam także wiele smacznych przepisów i porad na różne okazje!