Dzbanek do herbaty — idealny na prezent!

Porady 7.09.2019


Dzbanek do parzenia herbaty — szklany, ceramiczny, a może porcelanowy?

Dostępne na rynku dzbanki do zaparzania herbaty różnić mogą się od siebie między innymi materiałem wykonania. Dużą popularnością cieszą się modele szklane. Dzbanek szklany do herbaty posiada całe mnóstwo zalet. Nie tylko nie pochłania on zapachów i smaków przyrządzanych w nim napojów, lecz nadaje się również do mycia w zmywarce. Jako że jest on przezroczysty, z łatwością można na bieżąco kontrolować proces parzenia herbaty. Aby dzbanek do herbaty szklany prezentował się jeszcze bardziej efektownie, umieścić można w nim specjalny rodzaj herbaty w formie kulek, które na skutek działania wysokiej temperatury stopniowo otwierają się, przypominając rozkwitający kwiat. Do takiego naczynia dodać można również kawałki owoców czy płatki kwiatów.

Kolejna propozycja to dzbanek ceramiczny do herbaty. Do jego atutów zaliczyć można między innymi ponadczasowy, efektowny wygląd. Taki dzbanek do parzenia herbaty znakomicie prezentować będzie się w każdej kuchni, jadalni czy salonie. Często zdobią go nadruki z motywami roślinnymi, kwiatowymi czy geometrycznymi, co pozwala na dopasowanie go do stylu, w jakim zostało urządzone dane wnętrze.
Świetny pomysł na prezent to także porcelanowy dzbanek do herbaty. Do produkcji takich naczyń wykorzystuje się porcelanę cienką lub nieco grubszą. Zaopatrując się w dzbanek porcelanowy do herbaty, możecie mieć pewność, że na długi czas prezentować będzie się on stylowo i nie ulegnie uszkodzeniu. Co więcej, znajdująca się w jego wnętrzu herbata zachowywać będzie wysoką temperaturę przez kilka godzin.

Miłośnikom herbaty w stylu japońskim, wręczyć można natomiast żeliwny dzbanek do herbaty. Takie naczynia są bardzo trwałe i dobrze utrzymują ciepło.


Dzbanek do herbaty do zadań specjalnych

Dzbanek do herbaty szklany wyposażony może być w szereg elementów ułatwiających przyrządzanie ulubionego napoju. Do kategorii tej zalicza się między innymi dzbanek do herbaty z zaparzaczem. Dzięki niemu możliwe staje się przygotowanie idealnego naparu pozbawionego kawałków liści. Zasługą tego są niewielkie otwory znajdujące się w zaparzaczu. Nie mniej praktyczny jest dzbanek do herbaty z podgrzewaczem. Tego typu naczynie sprzedawane jest w zestawie z podstawką z miejscem na małą świeczkę. Sprawia to, że zaparzona herbata utrzymuje wysoką temperaturę przez długi czas.


Dzbanek do herbaty i inne przydatne gadżety

Odpowiednio dopasowane akcesoria to gwarancja codziennych sukcesów w przyrządzaniu idealnej herbaty dla bliskich. Co poza porcelanowym dzbankiem do herbaty dobrze sprawdzi się w roli upominku dla ukochanej osoby? Dobrym pomysłem są filiżanki. Ciekawą alternatywą dla klasycznych naczyń tego typu będzie dzbanek do herbaty z filiżanką na spodku. Dzięki niemu, w nietypowy sposób zaserwować możecie ulubiony napar. Jego duża pojemność sprawia, że nie musicie pamiętać o regularnym parzeniu kolejnych porcji herbaty. Każdy miłośnik herbaty ucieszy się także z zaparzacza w zabawnym kształcie, na przykład ludzika. Takie akcesorium wystarczy wypełnić sypaną herbatą, a następnie umieścić w kubku lub filiżance.
Chcecie dowiedzieć się, jak należy przyrządzać poszczególne rodzaje herbaty? Odpowiedź przynosi wpis: Parzenie herbaty każdego rodzaju — jak poprawnie zaparzyć herbatę?
Dzbanek do herbaty świetnie sprawdzi się na przykład w roli prezentu na rocznicę ślubu — czy to rodziców, czy dziadków, czy znajomych. Jakie inne upominki wręczyć można z tej okazji? Garść inspiracji na ten temat przynosi wpis: Prezent na rocznicę ślubu — 4 pomysły.

Dzbanek do herbaty to niezwykle przydatny gadżet, który wręczyć można tak z okazji urodzin, jak i Dnia Babci czy Świąt Bożego Narodzenia.