Idealny prezent na Dzień Mamy – 12 pomysłów

Porady 22.03.2021


Pomysły na prezent dla mamy – kilka inspiracji Tadar.pl

Chyba niewiele jest kobiet, które z okazji swojego święta chciałyby dostać patelnię. My również wychodzimy z założenia, że upominek z okazji Dnia Wszystkich Mam powinien kojarzyć się raczej z czasem relaksu i pięknem, zamiast z codziennymi obowiązkami. Zatem garnki i patelnie odpadają (no chyba, że twoja mama o czymś takim marzy). Co zatem wybrać na przydatny prezent na Dzień Matki? Idąc tropem skojarzeń z czasem odpoczynku i przyjemności możesz własnoręcznie stworzyć np. zestaw pralin, a następnie sprawdzić jak zapakować czekoladki na prezent. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by po prostu coś kupić. Fajny prezent na Dzień Mamy może być równocześnie oryginalny i przydatny. Pomyśl więc, czy nie spodoba się jej:
 
 • Zestaw do pieczenia (blachy i formy z powłoką non-stick, akcesoria, silikonowe gadżety i sprytne dekoratory do tortów i babeczek)
 • Ozdobny i pojemny słoik z kranikiem na zimne napoje (albo dwa słoiki, najlepiej 4-litrowe, ze stojakiem w zestawie, oczywiście szklane i niezastąpione podczas letnich upałów oraz niejednego przyjęcia)
 • Zestaw szklanek termicznych, ozdobnych, porcelanowych lub po prostu kubki (kształt, nadruk, pojemność musisz jednak wybrać samodzielnie – prosty i fajny prezent dla mamy)
   


Przydatny prezent dla mamy – co wybrać?

Jedną z lepszych form relaksu jest pora deseru. Każdy wie, że jeśli na stole pojawią się ciasto lub inne domowe wypieki, to warto uświetnić ten czas również kawą lub herbatą. Przydatne prezenty na Dzień Matki mogą więc zainspirować się właśnie tymi chwilami. Filiżanka na prezent to tylko jedna z opcji, choć wybór i tak jest tu bardzo duży (polecamy porcelanowe modele ze spodkami – jeśli masz większy budżet, możesz kupić cały komplet). Innym rozwiązaniem jest podarowanie mamie z okazji jej wyjątkowego dnia:
 
 • Włoskiej kawiarki do przygotowania pysznego espresso (również na indukcji)
 • Zaparzacza do kawy (np. tłokowego, nazywanego również french pressem)
 • Dzbanka do herbaty na prezent z lekkiego szkła borokrzemowego odpornego na szok termiczny
   


Fajny prezent na Dzień Mamy – podpowiadamy

Zawsze możesz sprawdzić na naszym blogu, jeśli ogranicza cię budżet. Artykuł „Co kupić mamie na Dzień Matki do 100 zł” pomógł już wielu w podjęciu trafnej decyzji. Skąd to wiemy? Część z takich osób zostawiła nam bardzo miłe komentarze. Teraz jednak, jak to się mówi, do brzegu. Szukasz fajnego pomysłu na prezent z okazji Dnia Mamy, więc taki właśnie zamierzamy ci podsunąć. Oryginalne prezenty dla niej to coś więcej niż bukiet róż i bombonierka. Długo nad tym myśleliśmy i zdecydowanie warto w takim razie wziąć pod uwagę kubki termiczne, termosy oraz akcesoria dekoracyjne, a wśród nich w szczególności:
 
 • Ozdobne świeczniki, które możesz podarować mamie razem z zestawem pięknie pachnących podgrzewaczy typu tealight
 • Piękny wazon do kwiatów (np. szklany, który samodzielnie ozdobisz specjalnymi farbami lub po prostu lakierem do paznokci)
 • Stalowy koszyk dekoracyjny lub pudełko z kosmetykami, zestawem do kąpieli, naturalnymi przetworami, czy też drobiazgami związanymi z pasją twojej mamy (prawda, że to prosty i fajny pomysł na prezent na Dzień Matki?)