Jak zapakować własnoręczne czekoladki lub domowe pralinki na prezent?

 

Wykorzystaj to, co masz – domowe czekoladki

Zanim zapakujesz własnoręcznie zrobione praliny lub czekoladki, warto je umiejętnie przygotować. Z całą pewnością nie jest to trudne. Możesz wykorzystać do tego np. tackę, na której zwykle mrozisz kostki lodu lub jedną z silikonowych foremek do pieczenia z małymi i apetycznymi kształtami. Papilotki na babeczki – te papierowe i te wielorazowe oraz w twoich ulubionych kolorach – też się nadadzą. Z kształtem już sobie z pewnością poradzisz, pora więc na same czekoladki. 

JAK SZYBKO I SPRAWNIE ZROBIĆ DOMOWE CZEKOLADKI?

1. Jeśli foremki są czyste, wybierz kilka składników, które urozmaicą czekoladki. Mogą to być świeżo wyłuskane słone pistacje, suszona żurawina, orzechy brazylijskie, wiórki kokosowe, orzechy laskowe, migdały w całości lub w płatkach, a nawet twoje ulubione ciasteczka smakowicie pokruszone. Co z nimi zrobić? Umieścić na dnie pustych zagłębień, dostosowując wielkość kawałków do rozmiaru wybranych czekoladek. Nie żałuj dodatków. Niech wypełnią nawet połowę czekoladki!

2. Rozpuść wybraną czekoladę 100 g w kąpieli wodnej (minimum 2 tabliczki, a najlepiej to 3 lub 4). Jeśli wybór padł na białą, możesz dodać do niej ok. 3 łyżeczek japońskiej herbaty matcha. Dzięki temu przytępisz nieco moc słodyczy, a czekoladki staną się bardziej wytrawne. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby użyć dwóch rodzajów czekolady i wylać je warstwami. Oczywiście nie czekaj, aż wszystko ponownie stężeje i z pomocą łyżeczki uzupełnij wybrane kształty domowych słodkości.

3. Pora doprawić czekoladki. Wystarczy szczypta. Na płynną czekoladę nasyp np. odrobinkę soli himalajskiej gruboziarnistej, cynamonu, a nawet mielonej papryczki chili. Wszystkie te smaki będą pięknie kontrastowały ze słodyczą własnoręcznie zrobionych łakoci.

4. Poczekaj, aż rozpuszczona czekolada odda swoje ciepło. Czekoladki są już w zasadzie gotowe. Potrzeba im tylko kilku godzin w zamrażalniku. Najlepiej włóż je tam na noc. Tyle wystarczy.
 
 


Jak zapakować czekoladki na prezent?

Czas, który czekoladki muszą spędzić w zamrażalniku, możesz wykorzystać na zrobienie dla nich ładnego opakowania. Dzięki temu podarunek będzie nie tylko przepyszny, ale również na etapie odpakowywania sprawi drugiej osobie wiele przyjemności. Im ciekawiej zapakowane czekoladki, tym wyraźniej widać twoje zaangażowanie. Opcji jest wiele:
 
  • kartonowe pudełko ozdobione własnoręcznie, w którym ułożysz czekoladki, zawijając je wcześniej estetycznie w folię aluminiową i ozdabiając każdą np. kolorowym guzikiem, koralikiem, naklejką lub mini pomponikiem,
     
  • zwykłe pudełko plastikowe po lodach, gdyż czekoladki wystarczy do niego wsypać, boki można ozdobić koronką, wszystko pięknie wygląda przewiązane wstążką w ulubionym kolorze obdarowywanej osoby, a wieczko stwarza duże pole dla napisania ładnej dedykacji, życzeń lub wyrażenia uczuć,
     
  • sakiewka z celofanu przewiązana kolorowym sznurkiem i z zawieszką (łatwo zrobić kilka takich woreczków i np. każdą zawieszkę opatrzyć zaleceniem, na jaką okazję mogą pomóc właśnie tak skomponowane czekoladki),
     
  • metalowa puszka lub podobne opakowanie (jeśli jest płaskie, to z łatwością ułożysz każdą czekoladkę w mini papilotku do pieczenia muffinek – warto wybrać jakiś ozdobny wzór takiej papierowej foremki).
 
 


Domowe czekoladki – jak najłatwiej zapakować?

Nie musisz mieć umiejętności dekoracyjnych, żeby podarować komuś ładnie zapakowane domowe czekoladki. Wystarczy, że postawisz na rozwiązania, które gdy łakocie się skończą, zaczną pełnić inną funkcję. Nie ma chyba łatwiejszego sposobu i mniej skomplikowanego produktu niż… słoik. Nie, nie taki zwykły po ogórkach, chociaż jeśli go ozdobisz, to nawet on się nada (tylko upewnij się, że czekoladki nie przejdą zapachem tego, co było w nim wcześniej). Kup lub wyjmij z szafki jeden z tych słoików dekoracyjnych. Który? Z ceramiczną pokrywką. Z tłoczonym szkłem. Z klipsem, pękaty, wysoki i wąski, a nawet kilka małych, opisując je podobnie jak celofanowe sakiewki. Wsyp czekoladki, zamknij i po prostu zrób komuś przyjemność słodkim i własnoręcznie zrobionym prezentem. To takie proste. Kolejne codzienne sukcesy czekają na odkrycie – w naszym sklepie internetowym oraz w wielu blogowych inspiracjach!