Jak myć podłogę bez smug?

Porady 19.01.2021


Jak myć podłogę mopem bez smug?

Wiele zależy od tego czym myjesz podłogę. Dokładność mopów paskowych jest o wiele mniejsza niż płaskich. Mikrofibra przewyższa inne materiały. Jeśli to zrozumiesz, nie musisz martwić się czym myć panele, parkiet lub wykładzinę PVC. Wyzwaniem będzie natomiast zrobienie tego bez smug. Może to cię zaskoczy, ale warto użyć do tego chłodnej wody. Ciepła szybciej paruje, co znaczy, że może pozostawić po sobie osad środków do pielęgnacji podłóg, które nie zdążyły się rozpuścić. Efekt? Smugi i wrażenie zmatowienia podłogi. Jeśli chodzi o panele pamiętaj również, by myć wzdłuż łączeń, a po wszystkim przetrzeć całość sucha nakładką na mopa. Preparatów nie stosuj bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię, tylko rozcieńcz ich odrobinę w wodzie. Uważaj na zbyt duże pienienie. Korzystaj także z wiadra, które pozwala na dokładne odciśnięcie wilgoci z mopa.


Jak umyć podłogę bez płynu?

Płyn do mycia podłóg można zastąpić czymś innym. Jeśli interesują cię domowe sposoby na to, jak sprzątać mieszkanie ekologicznie i masz panele lub wykładzinę PVC, to skorzystaj z tego sposobu. Do wody przeznaczonej do mycia podłóg wlej… ocet (ok. 2-3 łyżki). Tylko tyle wystarczy, aby przeprowadzić szybkie mycie podłóg bez smug. Zanim jednak w ogóle przystąpisz do działania na mokro, upewnij się, że powierzchnia została odpowiednio odkurzona. Kurz, okruszki, piasek i wiele innych drobnych substancji powinny znaleźć się w zbiorniku odkurzacza, a nie pod nakładką mopa. Dzięki temu łatwiej uzyskasz czystą podłogę bez smug i dodatkowego polerowania. Wszystkie potrzebne mopy, miotły, myjki, szczotki i zmiotki znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Tadar.pl!


Jak umyć podłogę, żeby nie było smug – parkiet drewniany

Wystarczy, że dobrze poznasz zasady, jak myć drewnianą podłogę. To bardzo delikatna pielęgnacja, więc rękawice gumowe są ci zbędne – no, chyba że chcesz to robić ręcznie zamiast odpowiednim mopem i środkami do pielęgnacji parkietów drewnianych (lakierowanych i olejowanych). Mycie podłogi drewnianej bez smug zapewnia ci:
 
  • Dokładne wyciśnięcie nadmiaru wody z mopa
  • Pielęgnacja po uprzednim i dokładnym odkurzeniu parkietu
  • Zastosowanie płynu dedykowanego posiadanemu typowi podłóg drewnianych
  • Skrupulatne usunięcie zaschniętych plam lub rozlanych płynów
  • Osuszenie powierzchni po umyciu podłogi (oczywiście już bez smug!)