Czym myć panele podłogowe?

Porady 14.12.2019


Jaki mop do paneli podłogowych?

Mycie paneli podłogowych nie może się obyć bez stosownego sprzętu. Różnego rodzaju praktyczne akcesoria do sprzątania znajdziecie w asortymencie naszego sklepu internetowego Tadar.pl. Jaki mop do paneli sprawdzi się najlepiej? Dobrym mopem do paneli jest na przykład mop płaski z regulowanym kijem. Model wyposażony jest w zdejmowaną nakładkę z mikrofibry. Materiał ten jest niezwykle chłonny, higieniczny oraz hipoalergiczny. Czyni to z tego mopa do mycia paneli idealne rozwiązanie dla alergików. Na uwagę zasługuje tu również kij z możliwością regulowania jego długości w zakresie od 75 do 125 cm. Stanowi to gwarancję w pełni komfortowych porządków, bez względu na wzrost. Po pewnym czasie użytkowania takiego produktu, warto zaopatrzyć się w zapas do mopa z mikrofibry, który pasuje do większości dostępnych na rynku mopów płaskich. Do zalet produktu zaliczyć można to, że świetnie sprawdza się on zarówno podczas mycia podłóg, jak i wycierania ich na sucho. Włókna mikrofibry, z której wykonany został zapas niezwykle skutecznie zbierają wilgoć, a to ze względu na fakt, iż jej włókna są małe i niezwykle chłonne. Co więcej, jest ona bezpieczna dla powierzchni podłóg — nie rysuje ich i nie pozostawia na ich powierzchni nieestetycznych smug.
 
Jakie inne akcesoria mogą się okazać pomocne podczas mycia paneli? Najlepszym mopem do paneli jest mop obrotowy z wiadrem. To niezwykle praktyczny zestaw, w skład którego wchodzi plastikowe wiadro z pedałem, mop obrotowy, zapasowa nakładka z włóknami do mopa oraz dozownik do detergentu z pompką. Korzystając z tego mopa do paneli laminowanych nie trzeba obawiać się o zadrapania podłogi. Komplet ten oferuje automatyczny system wirowania i płukania, dzięki czemu mycie podłóg staje się szybkie, dokładne oraz wygodne. Okrągły kształt mopa pozwala na dotarcie do nawet najtrudniej dostępnych zakamarków, a teleskopowy kij eliminuje ryzyko bólu pleców.
 
Podczas mycia podłogi, lecz również okien czy mebli, przydatne będzie także wiadro plastikowe. Posiada ono optymalną pojemność wynoszącą 10 l. Profilowana wylewka umożliwia bezproblemowe wylewanie zawartości, a uchwyt ułatwia przenoszenie wiadra z miejsca na miejsce.
 
Zastanawiacie się, jaki mop jest najlepszy i jak sprzątać mieszkanie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie na naszym blogu.
 

Czym myć panele podłogowe?

Czym myć panele podłogowe żeby błyszczały? Do tego celu warto wykorzystać jeden z dostępnych na sklepowych półkach detergentów. Wybierając go, najlepiej postawić na produkt nie tworzący piany, która mogłaby tworzyć na powierzchni paneli nieestetyczne smugi. Warto również, by taki płyn posiadał przyjemny zapach, który przez długi czas utrzymywać będzie się w pomieszczeniu. Myjąc podłogi z jego pomocą, pamiętać należy o tym, by nie używać go w nadmiarze i nigdy nie wylewać go bezpośrednio na podłogę. Dodatkowo, raz na jakiś czas na podłogę warto zaaplikować preparat nabłyszczający zawierający polimery, które wnikają w strukturę paneli, tworząc na ich powierzchni ochronną powłokę. Efekty jego stosowania utrzymują się nawet do 3 miesięcy.
 

Czym myć panele podłogowe? Domowe sposoby

Panele z powodzeniem myć można również wykorzystując domowe sposoby. Do tego celu znakomicie sprawdzi się na przykład ocet. Jak go używać? 1 szklankę produktu należy rozpuścić w 5 litrach ciepłej wody. Do takiej domowej roboty mikstury warto dodać kilka kropli ulubionego olejku eterycznego, na przykład cytrynowego. Ocet nie tylko skutecznie czyści panele, lecz również nawilża je i nabłyszcza.
 
Odpowiednio dopasowany mop do paneli oraz środek czyszczący to gwarancja codziennych, małych sukcesów w myciu podłogi.