Jak odświeżyć dywan?

Porady 22.01.2021


Jak odświeżyć dywan z zapachu?

Do tego typu zadań rękawice gumowe są zbędne. Domowe sposoby na to jak sprzątać mieszkanie – w tym jak odświeżyć dywan z długim włosiem – są delikatne zarówno dla materiału, jak i twoich dłoni. Najprościej będzie skorzystać ze sposobu, który polecamy również przy czyszczeniu dywanów na sucho. Przygotuj sobie kilka opakowań sody oczyszczonej. Możesz dodatkowo wzmocnić jej działanie odświeżające, dodając kilka kropel soku z cytryny lub ulubionego olejku eterycznego. Teraz wystarczy obsypać mieszanką cały dywan i rozgarniając palcami runo pomóc wniknąć sodzie w głąb struktury. Zamiast niej możesz użyć również talku. Po minimum 5-6 godzinach po prostu dokładnie odkurz dywan – zapach powinien zniknąć, jak ręką odjął – to właśnie najczęściej stosowany sposób na problem, jak odświeżyć dywan po psie. Stosując talk, możesz wydłużyć czas oczekiwania do pełnego dnia.


Jak odświeżyć dywan na sucho?

Odświeżać można, jednocześnie poprawiając jego zapach i czyszcząc strukturę. Znamy idealny sposób na to, jak odnowić dywan w twojej sypialni lud ten w salonie. Jego zaleta jest świetne usuwanie przebarwień i fakt, że nie potrzebujesz do tego wody. Tak jak w poprzednim przykładzie wystarczy rozsypać na odświeżanym dywanie środek wykonany domowym sposobem. Jak go przygotować? Przy średniej wielkości dywanie do odnowienia zastosuj 2 szklanki skrobi ziemniaczanej i 5 łyżek płatków mydlanych. Przeczesz palcami runo po ich rozsypaniu, aby wszystko dotarło do sedna problemu i głębin materiału. To świetny sposób dla każdego, kto ma problem z tym, jak odświeżyć dywan z długim włosiem. Naszym zdaniem bardzo wygodna metoda – niepotrzebne są do niego specjalne akcesoria (mopy, miotły, myjki, szczotki, zmiotki). Taki dywan musisz tylko odkurzyć po ok. godzinie.


Jak odnowić stary dywan?

Zaniedbany, brudny, o nieprzyjemnym zapachu… jak odświeżyć dywan, który tyle musiał znieść, zanim nie trafił w twoje ręce? Po pierwsze, możesz zaufać profesjonalistom, którzy mają sprzęt, szeroki wachlarz detergentów i wiedzą jak szybko wyprać każdy dywan. Po drugie, możesz skorzystać z naszego doświadczenia i domowych sposobów na codzienne sukcesy. Gdy będziesz zastanawiać się jak odświeżyć dywan z długim włosiem lub krótkim runem na mokro, odnowić go i przywrócić mu blask, spróbuj następującej instrukcji:
 
  • stwórz mieszankę z wody i octu w proporcjach 1:1
  • dodaj do niej kilka kropel oleju eterycznego (polecamy lawendowy, dla jego dodatkowych właściwości pluskwobójczych) lub nieco soku z cytryny
  • przelej roztwór do butelki ze spryskiwaczem
  • szczodrze spryskaj swój dywan, a z pomocą gąbki wetrzyj roztwór w najbardziej brudne miejsca
  • gdy wszystko wyschnie, odkurz dywan